[Corsa 1,5 TD] Wybija plyn ze zbiorniczka wyrownawczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » ndz paź 01, 2006 12:13

zależ ile dany sklep narzuca marży
przy samodzielnej naprawie 100 ze wszystkim i to razem z piffffkiem


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz paź 01, 2006 12:22

bomberxl pisze:przy samodzielnej naprawie 100 ze wszystkim i to razem z piffffkiem
troche sie boje sam brac za TD... wiecie jak z nimi jest. Robil to ktos z was?



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » ndz paź 01, 2006 12:27

Ja też nie przepadam za dieslami,
brrrrrrrrrrr,ale jak umiesz wsio ustawić po rozebraniu...
Jeżeli tego nigdy nie robiłeś to lepiej odpuść.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 01, 2006 14:24

żeby dołożyć swoje: wywala też pięknie jak jest źle odpowietrzony, co może się zdarzyć przy zatkanym wężyku odpowietrzającym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » pn paź 02, 2006 14:26

Absórd! to ja tez jeżdze Anormalnymi skoro mi tez wywala?? to mam w takim razie 3 anormalne auta :bigok:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 02, 2006 16:14

ziolo115 pisze:Absórd! to ja tez jeżdze Anormalnymi skoro mi tez wywala??
zależy co kto rozumie pod słowem wywala. Już zostałonapisane że syk i parę kropel płynu przy ostrożnym odkęcaniu korka na gorącym silniku to norma, ale wylewanie dużej ilościu płynu już nie jest normą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn paź 02, 2006 18:36

No niestety drogi PawleMarku to nie jest kilka kropel... wyobraz sobie zagazowana cole ktora odkrecasz... tak to wlasnie wyglada... jest po prostu gejzer.... cud ze mnie nie poparzylo.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 02, 2006 18:43

Czyli sądzisz że masz coś źle?
Napisze jak to u mnie wygląda i po czym odróżniam normę od awarii.

Dobrze: odkręcam powoli korek aż syk usłyszę, moment czekam jeszcze aż syk ustąpi, odkręcam korek, poziom płynu odrobinę się podnosi i na tym koniec.

A teraz źle, gdy miałem zapowietrzony układ na skutek niedrożności odpowietrzenia: odkręcam korek, jak tylko trochę odkręce poziom płynu w zbiorniczku gwałtownie się podnosi i wylewa dużo ze zbiorniczka. Na skutek rozprężania bańki powietrznej która przy złym odpowietrzeniu jest sobie gdzieś u góry w chłodnicy lub nagrzewnicy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn paź 02, 2006 18:49

Paweł Marek pisze:A teraz źle, gdy miałem zapowietrzony układ na skutek niedrożności odpowietrzenia: odkręcam korek, jak tylko trochę odkręce poziom płynu w zbiorniczku gwałtownie się podnosi i wylewa dużo ze zbiorniczka. Na skutek rozprężania bańki powietrznej która przy złym odpowietrzeniu jest sobie gdzieś u góry w chłodnicy lub nagrzewnicy
no powiedzmy ze cos w tym stylu, przy czym wszystkie przewody sa cieple, wentyl chlodnicy sie wlacza, nagrzewnica dziala, i dziwne zeby sie sam bez powodu zapowietrzyl szczegolnie ze to uklad samoodpowietrzajacy sie...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 02, 2006 19:05

Nie bardzo możliwe żeby się zapowietrzył sam, jeśli wcześniej było dobrze, najwyżej może się źle odpowietrzyć po wymianie płynu, tak u mnie było.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Djeight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Djeight » pn paź 02, 2006 19:34

Radzę odpalić samochód nagrzać do około 60stC potem odkręcić korek od zbiorniczka i sprawdzic czy wężykiem powrotnym [taki cieńki tuż przy korku] leci płyn ,powinien sobie sikać ] jeżeli tak nie jest to teraz zgaś silnik , zdejmij ten cieńki wężyk przy zbiorniczku wyrównaczym , zakręć korek, i z całej siły dmuchnij w ten wężyk aż usłyszysz bulgotanie w zbiorniczku .

po tej operacji załóż wężyk spowrotem , odkec korek i zapal auto i obserwuj czy płyn zaczyna z wężyka sikać.

U mnie tak zrobiłem i już wszystko ok , a miałem problem ten sam , układ silnie zapowietrzony, a mimo tego chłodnica , nagrzewnica, wszystko sie nagrzewało .
:okej:



Awatar użytkownika
DAROO22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:46
Lokalizacja: Śvwiebodzice
Kontakt:

Post autor: DAROO22 » pn paź 02, 2006 20:07

POMOCY LUDZIE MAM PROBLEM Z MOIM GOLFEM 3 KUPILEM GO 2LATA TEMU TROCHE GO UPIEKSZYłEM OPTYCZNIE ITD.BYLEM ZADOWOLONY Z MOJEGO GOLFIKA AZ DO TEJ PORY A MIANOWICIE MAM TAKI PROBLEM ZE WYBIJA MI WODE ZE ZBIORNIKA ZOSTALA WYMIENIONA USZCZELKA POD GLOWICA CZUJNIKI WENTYLATORA I TERMOSTAT A JUZ O 2 SILNIKU NIE WSPOMNE ZE ZOSTAL WYMIENIONY I DALEJ TO SAMO JUZ NIE WIEM CO MAM ZROBIC POMóżCIE MI PROSZę. :prayer: [-o< :cry:


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d07eb489d594df64][img]http://images48.fotosik.pl/25/d07eb489d594df64m.jpg[/img][/url][img]http://images33.fotosik.pl/393/6ef2b64548b6b84am.jpg[/img]

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » pn paź 02, 2006 20:18

Po pierwsze nie wrzeszcz. Po drugie czytałeś cały ten temat? Sprawdzałeś cokolwiek co tu zostało opisane?


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 229 gości