[mk 2] Drzenie szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » czw sie 24, 2006 23:31

ck pisze:Ja miałem i mam taki sam problem,ale problem sie skończył jak mi poszła linka od podnośnika szyb,więc trzeba było wymienić na nową.Kupiłem w sklepie nowy mechanizm za 30zł. Toprana i ucieszyłem się,bo mi szyba przestała gonić.Zachwyt trwał jakieś 3 tygodnie jak zaś mi linka poszła od podnośnika,zaś kupiłem nowy podnośnik,tym razem za 40zł. Febi i narazie hula,ale co z tego jak szyba dalej goni :crazy: .Wychodzi na to,że chyba prowadnice co szyba na nich chodzi są już wyrobione.

Troche Ci drogo kolego wyszla ta wymiana linki, mi jak pekla to pojechalem na szrot zorintowac sie w cenach, ale jak mi za caly mechanizm krzykneli 70zł to ryknalem smiechem, pojechalem do sklepu z narzedziami itp. kupilem 3 metry podobnej linki, zaplacilem 1.44zł i wymienilem, poszla po 2 tygodniach, to znowu kupilem linke, wymienilem, tylko ze ja teraz dobrze nasmarowalem i naciagnalem i juz ze 3 miechy jak smiga bez problemu :okej:



gizin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw maja 25, 2006 16:45
Lokalizacja: Otwock

Post autor: gizin » pt sie 25, 2006 13:15

Miałem teki sam problem z brzęczącą szybą w mk2, wymieniłem podnośnik szyby i nic nie dało. Dopiero jak zdjełem uszczelkę w drzwiach, tą po której przesówa się szyba i delikatnie szczypcami ścisnełem blechę drzwi, jakieś 5mm. Wsadziłem uszczelkę na swoje miejsce i nasmarowałem wszystko wd-40. Brzęczenie ustało. :)



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » pt sie 25, 2006 13:35

U siebie problem z tylną półką rozwiązałem w ten sposób: kupiłem w sklepie za 4zł 10sztuk powycinanych z filcu z klejem podkładek pod krzesła czy meble. Filc jest czarny ma ok. 3cm długości i 1cm szerokości. Ponaklejałem na prowadnicach tylnej półki po 5 sztuk na stronę i jest już od roku cisza.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn sie 28, 2006 23:42

gizin pisze:Dopiero jak zdjełem uszczelkę w drzwiach, tą po której przesówa się szyba i delikatnie szczypcami ścisnełem blechę drzwi, jakieś 5mm
Zrobiłem tak samo,trochę ustało,ale szyba mi troche ciężej chodzi i boje się ,że mi zaś linka pęknie od podnosnika wiec już więcej nie podginałem.Oprocz tego jak zdjąłem uszczelkę to nalepiłem w prowadnicy parę pasków taśmy izolacyjnej,żeby uszczelka się troszke podniosła.Jeszcze nie jest tak jak powinno,bo jak uchylę okno na full i zamknę to szyba lata trochę,dopiero muszę znowu troszkę uchylić i zamknąć wtedy już niegoni.Ona tak jakby za pierwszym razem nie mogła trafić w odpowiednie miejsce.Ale jest lepiej jak było.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt sie 29, 2006 00:42

Skrzypienia z tylu pozbylem sie kilkoma metrami uszczelki gumowej okiennej z marketu budowlanego. Ogolnie wymienialem boczki plastiki na tylnych slupkach i przez ich zalozeniem okleplem je od wewnatrz przy brzegu ta uszczelka, potem boczki w miejscy styku z oslonami slupkow tez i wyszlo fajnie i zadzialalo. Na koniec dwa paski uszczelki miedzy polke a boczki i naprawde jest duzo lepiej ;)

A co do szyby, to polecam http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47167 ;) ale sam jeszcze poza tym planuje podgiac gorna wewnetrzna czesc blachy przy brzegu, gdzie szyba wychodzi bo tam jest spory luz. Oczywiscie wczesniej zdejmujac uszczelke i pewnie przez jakis klocek drewniany delikatnie mloteczkiem ;)



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » wt sie 29, 2006 01:09

Goofi pisze:A co do szyby, to polecam http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47167
Minęło już parę tygodni od tego jak zakładałeś te koszulki termokurczliwe,wobec tego chciałem zapytać czy w dalszym ciągu zdaje ta metoda egzamin?A szyba czasami nie przesuwa się ciężej?



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt sie 29, 2006 09:16

ck pisze:
Goofi pisze:A co do szyby, to polecam http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47167
Minęło już parę tygodni od tego jak zakładałeś te koszulki termokurczliwe,wobec tego chciałem zapytać czy w dalszym ciągu zdaje ta metoda egzamin?A szyba czasami nie przesuwa się ciężej?
Jesli o to chodzi, to koszulki sie trzymaja i w tamtym miejscu jest OK, szyba nie chodzi ciezej. Teraz trzeba inne rzeczy poprawic ;)



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » wt sie 29, 2006 17:10

ck pisze:Minęło już parę tygodni od tego jak zakładałeś te koszulki termokurczliwe,wobec tego chciałem zapytać czy w dalszym ciągu zdaje ta metoda egzamin?A szyba czasami nie przesuwa się ciężej?
Koszuli termokurczliwe to naprawde dobra rzecz. Zroboilem to juz u siebie od strony pasazera i jak do tej pory ani razu nie zadrzala, co wczesniej bylo norma.

A co to tylnej polki to podkleilem uszczelne na parapet i tak troche stlumione jest jak sie tlucze, ale dalej slychac;/ Wydaje m isie ze najlepsze to bedzie polozyc na ta polke cos ciezkiego...


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
zbikq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 13:50
Lokalizacja: Bytom - Miechowice
Kontakt:

Post autor: zbikq » wt sie 29, 2006 17:36

Danielo85 pisze:tzn to nie skrzypi tylko sie tlucze, tak jakby ta polka podskakiwala na dolach :/ Ale to chyba pomoze tylko polozenie czegos ciezszego na nia... Bo inaczej nie mam pomyslu

Ja też myślałem ze u mnie się półka tłucze (skrzypieć skrzypi) ale tłukł sie amortyzator bo odbuj poszedł.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136901][b]Mój MK3 Variant[/b][/url] wszystko będę dodawał na na 1 stronie

[b]Mobil: President JFK II + Sirio Sg-Cb 1400[/b]
Szerokości :)


To czysty Hardcore brudne ulice jak całe państwo, dlatego KRZYCZĘ......

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » wt sie 29, 2006 17:50

no przyczyn tłuczenia może być wiele.. proponowałbym mój sposób... ściagnęłem tą pułkę, wymontowałem tylną kanapę i przejechałem się z kolesiem po naszych drogach. Ja siedziałem z tyłu i tylko słuchałem co trzeszczy.
Trzeszczało mocowanie apteczki o ten plastik pod nim, zaślepka na klapie tam gdzie mechanizm wycieraczki oraz takie plasticzki na rolkach od pasów(sa one pod parapetami). Później jeszcze okazało się , że trzeszczała popielniczka w prawym boczku z tyłu.
Więc popielniczkę wyciągnęłem :) a reszte potraktowałem sylikonem..

Najlepszy sposób to tak jak wyżej napisałem. Wymontowanie kanapy i zdjęcie pólki z tyłu i wtedy przy jeździe po naszych drogach(dziurach) wszytsko słychać



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » wt sie 29, 2006 18:03

Ja też myślałem ze u mnie się półka tłucze (skrzypieć skrzypi) ale tłukł sie amortyzator bo odbuj poszedł
Nieee u mnie napewno nie to. Kurde sproboje jeszcze wszystkie zawiasy itp WD-40 pasmarowac i zobaczymy czy przejdzie.


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » wt sie 29, 2006 23:46

A u mnie sie jeszcze tłucze deska rozdzielcza w miejscu gdzie są głosniki przy szybie i nie mogę sobie z tym poradzić.Najpierw myślałem że głosnik więc podłażyłem pod niego uszczelkę gumową ale dalej to samo i widać,że wtym miejscu deska bardziej drga.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości