Jedno z typowych niedomagań - brak oświetlenia wnętrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek_TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 14:52
Lokalizacja: Manchester
Kontakt:

Post autor: Maciek_TDI » ndz lip 22, 2007 16:10

scss pisze:Hej!

Taki mikrowłącznik dostać jest cholernie ciężko (wiem, bo sam własnie szukam, potrzebuję dwóch a mam na razie jeden). Wyjściem jest kupno zamka np z allegro od paska,bory,MK4 i podstawienie wyłącznikczka.(one są takie same-sprawdzałaem). Z tym, że nie wiem czy to ci sie finansowo opłaci. Jeżeli Ci pomoże to producentem tego mikroswitcha jest firma Saia-Burgess model to podobny v4ncsk2 (tak wygląda :http://www.tevalo.com.ua/cgi-bin/index. ... !35-833-25, to ten z kabelkami) z wyprowadzeniami przewodowymi i ten da sie jeszcze zastosoawć. Ewentualnie mozesz dopasowac coś ze standardowych mikroswitchy ale zwróć uwagę ,że musi on być kroploszczelny i pyłoszczelny. Ja takowego nie znalazłem w żadym sklepie, wiec szukam po szrotach i w necie, w ostateczności kupię zamek z allegro i tyle.Aha, co do wyjęcia go to nie jest to trudna czynność, gorzej z zamontowanie, bo oryginalnie ten mikroswitch jest na takich dwóch plastikowych bolcach zgrzanych z jednej strony, i po wyjęciu go trzeba go na jakis klej lub skombinowac jakiś cwane uszko aby go ponownie zamontować.
Co do naprawy, to w sumie da radę go poczyścić, ale jak ci się przetarła silikonowa uszczelka na dzwigience, to pupa, nic nie zrobisz. Po zimie znów Ci przestanie działać.

Pozdrawiam Grzesiek
Witaj,

Spróbuj poszukać w katalogu FARNELL wydaje mi sie że znalazłem coś podobnego. http://export.farnell.com/jsp/search/pr ... ku=9901981 może nie jest to ten konkretny model, ale jest tego cała masa i mam nadzieję, że uda Ci sie coś dopasować:)
Powodzenia



Mk-Mateusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt kwie 29, 2005 20:55
Kontakt:

Post autor: Mk-Mateusz » ndz lip 22, 2007 17:25

jest ktos w stanie odpowiedziec na moje pytanie???



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pn lip 23, 2007 06:48

Hej
A możesz wrzucić jakąś fotkę tego czegoś?


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
mietek333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: mietek333 » czw lip 26, 2007 07:29

Dodam jeszcze swoje 3 grosze na temat mikrowyłącznika w drzwiach kierowcy.
Najprostszy/najpewniejszy/najtańszy/najszybszy sposób to wstawienie dodatkowego wyłącznika (równolegle) w drzwiach (przy zawiasach) tak jak było to np. w starych samochodach.
Koszt robocizny ok 30-40zł czas 15 minut (cena z wczoraj - Biała Podlaska)

Pozdrawiam
Mietek



Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: yosef99 » śr wrz 12, 2007 08:44

Witam.
Ja mam podobny problem, nie działa mi lampka w lewych drzwiach i brzęczyk włączonych świateł przy otworzonych drzwiach, poza tym wszystko inne działa. Jeśli chodzi o lampke to sprawdziłem że napięcie dochodzi a nie ma masy (która jest podprowadzona brązowym kabelkiem). Poniewaz kupiłem autko już z ta niesprawnością to mam pytanie: czy to możliwe że nie mam brzęczyka włączonych świateł czy może wszystkie VW to mają? czy ma ktoś możę jeszcze jakieś wskazówki (oprócz tych wcześniejszych) jak to naprawić?



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » śr wrz 12, 2007 09:35



Pozdrawiam Grzesiek.

romek1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 22:33
Lokalizacja: Psary k. Będzin
Kontakt:

Post autor: romek1234 » śr wrz 12, 2007 12:31

U mnie w Borze variant nie świeci:
żadna lampka w środku (nawet jak ręcznie załączę)
w bagażniku
w drzwiach
nie działa kontrolka otwartych drzwi
DZIAŁAJĄ sygnalizacja załączonych świateł przy otwartych drzwiach - jak zamknę drzwi przestaje brzęczeć i kontrolka otwarcia klapy bagażnika

Sprawdziłem:
diodę w lewych drzwiach jest OK
i o dziwo znalazłem taką samą w prawych też jest OK,
żarówki, bezpieczniki także w porządku
odpiąłem radio (fabrycznego nie było jak kupiłem autko) i dalej nic nie świece
podpięte jest on w następujący sposób:

2. wolny 4. czerwono-biały 6. siwy 8.brązowy
1.niebiesko-biały 3.siwo-biały 5.wolny 7.czerwono-żółty

Z tej wiązki wystaje jeszcze jeden przewód czerwono-biały nigdzie nie podpięty (podejrzewam że jego można użyć zamiast czerwono-żółtego ale nie będzie gasło radio po wyjęciu kluczyka).

Zamiast czerwonej lampki w drzwiach podpiąłem miernik i przy otwartych drzwiach nie dochodzi napięcie, natomiast jak zamknę drzwi jest napięcie - tak samo jest w prawych jak i w lewych drzwiach.

Nie sprawdziłem tylko mikrowyłączników w zamkach. Ale wydaje mi się że to nie wina mikrowyłączników. Tylko brak zasilanie w oświetlenie wnętrza i bagażnika. Wie ktoś gdzie jest podpięte to oświetlenie, albo ma ktoś jakiś pomysł czemu to nie funkcjonuje??
Ostatnio zmieniony śr wrz 12, 2007 18:54 przez romek1234, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
klewy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 09:22
Lokalizacja: Paslek
Kontakt:

Post autor: klewy » ndz wrz 16, 2007 19:27

Miałem tez u siebie przypadek uszkodzenia diody. Rozebralem ten czerwony plastik i wywalilem oryginalna diode. Gdzies na strychu wygrzebalem jakas stara plytke z elementami i znalazlem diode o wiele grubsza (wiec i chyba mocniejsza?). Wstawilem w miejsce oryginalnej i wszystko wrocilo do normy (swiatlo w kabinie sie zapala, alarm dziala po otwarciu drzwi). Niepokoi mnie tylko jedna rzecz. Otoz ta dioda sie troszke mocno grzeje. Niewiem czy to normalne, ale jest ona grubsza ze 2 razy niż ta oryginalna. Ciekawy jestem czy ta oryginalna sie tez tak grzeje. A moze grubsza dioda z wygladu wcale nie oznacza ze jest ona mocniejsza? Wie ktos cos w tym temacie?


Pozdrawiam

mgtan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 10:12
Lokalizacja: Padół zwany stolicą

Post autor: mgtan » ndz wrz 16, 2007 20:15

coś takiewgo miałem...ale poszła krańcówka zamka do wymiany w mk4...


Prawie R32... ale prawie czyni różnicę ;-) no i był 1/2 R32 czyli 1.6 :-)... ale to już historia.

Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn wrz 17, 2007 15:43

mysle ze pod tym linkiem vortex forum mozna poznac tajemnice problemow z naszymi autkami w temacie zamki a oswietlenie/alarm/centralny.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

romek1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 22:33
Lokalizacja: Psary k. Będzin
Kontakt:

Post autor: romek1234 » pn wrz 17, 2007 19:38

Niewiem czy to normalne, ale jest ona grubsza ze 2 razy niż ta oryginalna. Ciekawy jestem czy ta oryginalna sie tez tak grzeje.
Dokładnie grubsza dioda nie oznacza że wytrzymuje większy prąd. Idź do sklepu z elektroniką i zapytaj o diodę wytrzymującą prąd 3A i napięcie 12V. Bo z tego co sie orientuje oryginalna wytrzymuje tylko 1A.



Awatar użytkownika
mario26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 11, 2006 11:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mario26 » czw wrz 20, 2007 16:24

Witam z tymi mikrowyłacznikami to jest faktycznie porazka. Wymienilem dwa razy zamek i znowu sie spalił a teraz zrobilem sobie normalne wylaczniki w slupkach przednich i mam problem z glowy.:)



davinci12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 05, 2007 20:48
Lokalizacja: ZG

Post autor: davinci12 » śr wrz 26, 2007 18:30

Witam!

Wystarczy kupic mikrowlacznik w sklepie

http://www.tme.pl/katalog/index.phtml?f_szukaj=v4nsul

V4NSUL Mikroprzełącznik 5A/250V bez dźw.IP67 wyprowadz.przewod
Producent: SAIA-BURGESS Symbol oryginalny: V4NSUL

I niema problemu
POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
mareksilver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 20, 2007 21:53
Lokalizacja: ->SPS
Kontakt:

Post autor: mareksilver » śr wrz 26, 2007 19:35

mistrzowie w golfie ta dioda tez mozna wymontowac bez sciagania tapicery pozdro


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images31.fotosik.pl/201/15814ebecb9dc780.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 374 gości