Jaki rodzaj gazu założyć do Golfa III ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 20, 2006 16:04

Ukasz79 pisze:Hmm, na tej stronie to jest raczej oferta metalowych kolektorów jakie sobie można zamówić
po to dałem link. Są wymienione silniki z plastykowymi kolektorami do których ta firma dorabia metalowe, do zagazowywania auta.

[ Dodano: Sob Maj 20, 2006 4:10 pm ]
mariuszbernacia pisze:Byłem wczoraj u kilku gazowników u nas w mieście i doradzali żeby założyć automatic 700 + tomasetto. cena za instalkę 1400zł czy jest to dobre rozwiązanie i jak wygląda w porównaniu z bingo M????
nie przejmuj się tak marką instalki, jak renomą zakładu montującego. To jest naprawdę istotne. Nie pozwól sie uczyć na swoim aucie. Na twoim miejscu poszukałbym kogoś zadowolonego z zagazowanym takim silnikiem jak Twój, bo sporo ich jest, i jechał tam gdzie on zakładał. 1400 zł, to coś jakby podejrzanie tanio, zwłaszcza ze zbiornikiem okrągłym. W Kraku ceny w dobrych firmacvh to ok 1900 zł . Ale może po tym impasie zimowym ceny poleciały.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mariuszbernacia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 09:00
Lokalizacja: starachowice

Post autor: mariuszbernacia » sob maja 20, 2006 16:21

Byłem w trzech warsztatach takich lepszych w naszym mieście i ceny za taką instalkę to ok 1400 może być z dopłatą za butle w kole a i za bingo M też jakaś dopłata by była dlatego nie wiem czy warto dopłacić za tego kompa. kolega u jednego z nich zakładał i jak narazie nie narzeka. będe się przymierzał do zagazowania w następnym tygodniu jak coś to bende pisał jak wyszło



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » ndz maja 21, 2006 15:54

Tez mi sie wydaje, ze te 1400 to bardzo tanio... no ale jesli w kilku zakladach tak sobie zycza to moze macie takie ceny w Twojej okolicy i pozostaje sie cieszyc tylko :-) Katowice, Chorzów - takie instalacje sa ~1900. Z tego co czytalem po roznych forach to bingo jest lepsze od altronica, wiec moze warto troche doplacic?



Awatar użytkownika
Kal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 13, 2006 15:09
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Kal » ndz maja 21, 2006 23:35

Witam ponownie! Instalacja sprawuje się znakomicie. Autko w trybie mieaszanym spala 10 litrów gazu, ale to jest jeszce do regulacji na mniejsze spalanie. Mi tam osobiście nie przeszkadza. 50zł i mam cały bak, na którym moge przejechać ponad 300km. Jeśli chodzi o moc, to troszkę spadła ale nieznacznie... Idzie się przyzwyczaić... Polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad założeniem BINGO M / Tomasetto. A co do 1400zł za instalkę tego typu, to rzeczywiście wydaje się to podejrzane... Ja po znajomości miałem 1700zł za moją... Normalnie by wyszło pewnie z 1900zł... Pozdrawiam!


www.fundamental.com.pl

sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » pn maja 22, 2006 15:36

A ile palil benzyny w trybie mieszanym? Zazwyczaj pali 20~30% wiecej gazu niz benzyny. Mozesz przyciskac gazownikow, zeby regulowali na mniejsze spalanie ale uwazaj zebys nie jezdzil na zbyt ubogiej mieszance.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn maja 22, 2006 19:10

powiem tak ja mam TOMASETTO komp BINGO-M silnik 1.8 AAM jestem zadowolony w 10000000% poniewaz pali mi bardzo mało tzn zbiornik 35l wchodzi 28.5 w miescie przejadę na nim 330 km elektronika super sie sprawuje polecam taką instalkę



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt maja 23, 2006 08:17

dziejo pisze:powiem tak ja mam TOMASETTO komp BINGO-M silnik 1.8 AAM jestem zadowolony w 10000000% poniewaz pali mi bardzo mało tzn zbiornik 35l wchodzi 28.5 w miescie przejadę na nim 330 km elektronika super sie sprawuje polecam taką instalkę
Czyli pali Ci 8,6L gazu na setke po miescie??? Tyle co moj 1.4 benzyny. :-) Z calym szacunkiem ale nie wierze w to.
Ile kilometrow zrobiles na tak wyregulowanej instalce? Podlaczales sie pod analizator spalin? Jaka masz mieszanke (lambde) tak z ciekawosci?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt maja 23, 2006 08:39

jestem pod wrażeniem ale masz prawo nie wierzyć na 28.6l bo tyle mi wchodzi do wybicia przejechałem 330 km równiutko tyle

[ Dodano: Wto Maj 23, 2006 08:43 ]
jesli chodzi o analizę spalin gaziarz w chwili regulacji myslał ze nie podłączył sondy do tłumika mówi że to niemozliwe aby tk cienko było ze spalinami powiem ci że jest troszkę słabszy na gazie ale nieznacznie mi to odpowiada a wtrasie z katowic na legnice przy prędkości 160-170 wziął mi 9.5l

[ Dodano: Wto Maj 23, 2006 08:48 ]
Kal pisze: Maj 19, 2006 08:40




Moja autko właśnie siedzi u mechanika i zakładają mu ten gazik. Zdecydowałem się ostatecznie na instalację Bingo M z reduktorem Tomasetto, gdyż taki typ instalacji dolecił mi mechanik, ale też widzę, że w sporej części opisów na forum ten typ instalacji jest chwalony... Całość wyjdzie mnie nie więcej niż 1700zł ( z drobnymi poprawami kosmetycznymi + uszczelnienie wpływu płynu do chłodnicy, gdyż lało mi się jak bum tarara! ) Wrażenia z jazdy już nie długo... Co do kolegi Cytat
myślę że to dobry wybór ja tak mam i superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt maja 23, 2006 10:57

dziejo pisze:masz prawo nie wierzyć na 28.6l bo tyle mi wchodzi do wybicia przejechałem 330 km równiutko tyle
Zle sie wyrazilem :-) Wierze, ze tyle przejechales natomiast nie wierze, ze masz poprawnie instalke wyregulowana. Zajzyj do dzialu LPG tam m.in. ludzie z takim silnikiem jak Twoj chwala sie spalaniem i w miescie nikomu chyba nie pali mniej niz 10. Nie jestem expertem od instalacji gazowych i interesuje sie tym tylko z racji jej posiadania ale z tego co wiem, tak niskie spalanie mozna osiagnac zubozaniem mieszanki. Przy czym od pewnego momentu zaczyna spalac przy okazji zawory :-)
Twoje auto i Twoje zawory, ja jednak bym sie cieszyl i zachwalal instalke dopiero gdybym mial 100% pewnosc, ze mam mieszanke ok - czego Ci zycze :-)



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » wt maja 23, 2006 11:33

sekol pisze:Zle sie wyrazilem :-) Wierze, ze tyle przejechales natomiast nie wierze, ze masz poprawnie instalke wyregulowana. Zajzyj do dzialu LPG tam m.in. ludzie z takim silnikiem jak Twoj chwala sie spalaniem i w miescie nikomu chyba nie pali mniej niz 10. Nie jestem expertem od instalacji gazowych i interesuje sie tym tylko z racji jej posiadania ale z tego co wiem, tak niskie spalanie mozna osiagnac zubozaniem mieszanki. Przy czym od pewnego momentu zaczyna spalac przy okazji zawory :-)
Racja, na 10l w mieście nie ma szans bo tyle to benzyny oszczędnie jadąc spali 1.8 ;)
Czyba że mu chodziło o jazdę i zużycie gazu w trasie? To tak.



Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » śr maja 24, 2006 12:02

ja mam TOMASETTO ze sterownikiem BINGO i nie narzekam do 8 litrów na codziennej trasie 30 km plus troche miasta,koszt 1700



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr maja 24, 2006 14:08

Tak wtrące odnośnie spalania jakie ma DZIEJO, mi też palił w cyklu mieszanym 8,5 litra gazu i to w zimie! Tylko musze dodać, że oprucz tego gazu to mi jeszcze palił 3 litry benzyny na 100km, heheheheh czyli razem 8,5 + 3 = 11,5 i to jest prawdziwe spalanie!


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » śr maja 24, 2006 14:15

Cefaloid pisze:
sekol pisze:Zle sie wyrazilem :-) Wierze, ze tyle przejechales natomiast nie wierze, ze masz poprawnie instalke wyregulowana. Zajzyj do dzialu LPG tam m.in. ludzie z takim silnikiem jak Twoj chwala sie spalaniem i w miescie nikomu chyba nie pali mniej niz 10. Nie jestem expertem od instalacji gazowych i interesuje sie tym tylko z racji jej posiadania ale z tego co wiem, tak niskie spalanie mozna osiagnac zubozaniem mieszanki. Przy czym od pewnego momentu zaczyna spalac przy okazji zawory :-)
Racja, na 10l w mieście nie ma szans bo tyle to benzyny oszczędnie jadąc spali 1.8 ;)
Czyba że mu chodziło o jazdę i zużycie gazu w trasie? To tak.
a moze ma ustawione ze przelacza mu sie na gaz przu 90 stponiach:)....wiec wychodzilo by ze polowe jedzie na benie wiec stad to spalanie gazu tak male :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 486 gości