[mk2] Wilgoc pod dywanikami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw cze 29, 2006 13:46

Mam nadzieje, ze u mnie tez pomoze... choc dzis mylem auto i znow po umyciu woda znalazla sie na progach, co prawda do srodka nic nie weszlo... Pozostaje mi czekac na porzadny deszcz i wtedy wyjdzie czy folia w moim przypadku cos dala -oby ;)


www.SportCom.PL

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lip 03, 2006 00:14

Mam nadzieje, ze u mnie tez pomoze... choc dzis mylem auto i znow po umyciu woda znalazla sie na progach, co prawda do srodka nic nie weszlo... Pozostaje mi czekac na porzadny deszcz i wtedy wyjdzie czy folia w moim przypadku cos dala -oby ;)
_________________
no bo przeciez woda ścieka po foli !! na doł drzwi !! a w drzwiach sa dziori zeby wyciekałą na progi i z tamtąd pod auto :))) Folia jest po to zeby tapicerki drzwi nie zalewało i nie gniła (tak mi sie wydaje) Wiec jesli woda jest na prograch to nie ma sie czym martwic i tzn ze folia działą :D



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw lip 13, 2006 11:46

Zalozylem folie na drzwi, woda juz nie nachodzi, ale mam jeszcze jedno drobne pytanie: mam gumowe dywaniki i po porzadnej ulewie sa one lekko mokre... podloga nie jest mokra. Co to moze byc? ;)


www.SportCom.PL

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pt lip 14, 2006 12:59

hmmm napisz z której strony są mokre? Jeżeli od strony pedałów to musisz poszukać pod tym plastikiem pod maską gdzie Ci woda leci.. Mi leciało przez gumową uszczelkę linki od maski i takie jeszcze małe uszczelki któe są właśnie pod tym plastikiem. Od storny pasażera miałe mmokre dywan iki także od góry tam gdzie nogi i okazało się , że woda leci przy ujściu uszczelki dachowej zaraz przy błotniku. Musiałem ściągać błotnik i szpachlować bo była mała dziura... Najlepsze rozwiązanie to pościąganie całej wykładziny w aucie i lanie wody wężem najpierw po drzwiach, później po przedniej szybie , później włóż węża tam gdzie odpływ w błotniku i tak po kolei dojdziesz gdzie leci...

Tutaj są 2 fotki. Mi leciało tędy jak miałem właśnie pordzewiałe zaraz przy ujściu uszczelki dachowej. Sprawdź to.. Lałem wode właśnie w tą uszczelke i mi leciało ciurkiem do środka...
Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pt lip 14, 2006 13:34

U mnie sa lekko cale mokre, tylko od strony pasazera...


www.SportCom.PL

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pt lip 14, 2006 13:35

hmm no wiec.. filtr przeciwplylkowy lub to miejsce co pokazalem pozdro



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pt lip 14, 2006 14:02

U mnie w mk2 w ogole jest filtr przeciwpylkowy?? :o Mnie sie wydaje, ze folia jeszcze do konca nie dziala tak jak powinna i zdziobinka wody dostaje sie... ale to juz nie jest tyle, co bylo, bo wczesniej to mialem powodz w aucie ;)


www.SportCom.PL

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pt lip 14, 2006 14:07

filtr chyba jest.. sciągnij ten plastik pod maską i zobaczysz po stronie pasażera.. jak jest to ściąaj go, i rób uszczelke z silikonu...
a co do tapicerki w drzwiach to ściągnij , zostaw samą folie i niech ktoś wiadrem wody walnie Ci na szybe i zobaczysz jak leci pzodrooo



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » pt lip 14, 2006 23:22

Mam GOLFa III 1,6 z 1996 roku.

Poczytałem dwa tematy o cieknącej wodzie do auta i właściwie żaden przypadek nie był taki, jak mój.
Mi woda zbiera się z przodu po stronie pasażera i właściwie tylko po deszczu (po myciu auta tego nie zauważyłem). Im większy deszcz, tym większa plama - od kilku cm aż po cały mokry do wykręcania dywanik. Woda ewidentnie zbiera się pod wykładziną, bo czasem jak lekko popada, to z góry wykładzina jest sucha, a jak przycisnę ręką to czuję pod spodem wodę. Chwilkę przytrzymam dociśnięte i mi wtedy wykładzina namoknie. Pojawiały się tutaj sugestie o nieszczelnych drzwiach, żeby jakąś folię dać, ale u mnie to raczej nie od drzwi.
Środek plamy bowiem znajduje się, gdyby usiąść na fotelu pasażera i spojżeć w dół, to w lewym dolnym rogu, około 15 cm od lewego boku i 15 cm od dołu i ciągnie się jakby kanalikiem w górę, bądź też odwrotnie - tym kanalikiem spływa w dół do tego punktu w lewym dolnym rogu. Nie jest to miejsce, gdzie od spodu jest ten wylot (korek) - on znajduje się kilkanaście cm w prawo od środka tej plamy.
Z początku myślałem, że mi kapie z szyberdachu, ale mniej więcej w tym czasie kupiłem sobie gumowe dywaniki i od góry były one suche, a pod spodem woda. Odpada też raczej dziura w podwoziu, bo mokro jest również po tym, jak auto STOI na deszczu.
Podejrzenie padło na szparę między przednią szybą, a tym nieszczęsnym plastikiem, który trzeba cały rozmontować, żeby wymienić filtr kabiny (pyłkowy), a który mocowany jest na jakiś śmiesznych kołkach, które po pierwszym wyciągnięciu już nie trzymią. Auto jednak zostawiłem na deszczu przechylone tak, że przód miałem niżej niż tył. W tym wypadku, gdyby woda dostawała się do środka przez filtr kabiny i spływała tam po tej pochylni, gdzie pasażer trzyma buty, to stanęła by raczej z przodu dywanika (na górze - patrząc w dół z fotela pasażera). Tymczasem mi staje tak, jak napisałem w lewym dolnym rogu. Wygląda mi to bardziej na to, że ta woda dostaje mi się gdzieś od strony drążka zmiany biegów... Tylko jakim cudem tam się dostaje, skoro auto stoi? Mógłbym to zrozumieć, że mi podcieka przez jakąś dziurę podczas jazdy, ale podczas postoju? Ma ktoś jakiś pomysł? Do testów zakleiłem tymczasowo szkotem tą szparę między przednią szybą, a tym nieszczęsnym plastikiem, a właściwie dwoma plastikami, bo to są dwa segmenty które się nakładają na środku. Cieknie dalej. :( Zaczynam obawiać się zimy, będę miał tam non-stop mokro, normalnie się boję, że mi to zgnije :/



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » sob lip 15, 2006 10:49

hmm nie wiem jak jest w MK III ale moze cieknie jakos przez nagrzewnice. w MK II jest właśnie ona na środku. Jak jest tak samo w MK III to właśnie może jakoś tamtędy zacieka.

Najlepszy sposób to wymontwanie wykładziny. Wtedy widać którędy leci woda, pozdrawiam



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob lip 15, 2006 11:06

Ozi80, a masz folie w drzwiach? U mnie bylo to samo gdy nie mialem folii...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » sob lip 15, 2006 13:33

MrUkAs pisze:Ozi80, a masz folie w drzwiach? U mnie bylo to samo gdy nie mialem folii...
Mokra plama znajduje się z 40 cm od drzwi, a między tą plamką, a drzwiami jest gdzieś w połowie drogi ten korek/wylot, który od spodu auta można wyjąć. I tam jest sucho. Więc raczej nieszczelne drzwi odpadają.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob lip 15, 2006 15:15

No u mnie akurat nie byla to plama w jednym miejscu, lecz na calej podlodze od strony pasazera...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » pt lip 28, 2006 04:06

1.mi cieknie z uszczeli od strony kierowcy u gory! Jak sie tego pozbyc?Uszczelka pewnie slabo przylega:(Mozna ja jakos zrobic zbey bardziej przylegala?
2.Ostatnio zauwazylem ze mam mokro obok bezpiecznikow co to moze byc??
Powiem ze niemiam takiej gumy znajdujacej sie pod pokrywa silnika przez ktora przechodzi linka od klapy!Moze to byc to? czy moze nagrzewnica jest dziorawa?


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości