Dlugie swiatła w czteroookich Mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 23, 2006 06:54

To_mas pisze:Chłopaki )
to powiedzcie mi jakbym tez chcial sobie mojego Golfika przerobic na takieg z 4 lampami to co 3a miec ???
2 doadtkowe lampki
atrapke na 4 lampy
cus jeszcze ??
i czy da sie to tak podlaczyc poprostu kabelkami przy lampach zeby wsio dzialalo bez grzebania w przekaznikach itd ??
Sprawa jest w sumie dość prosta. Tak jak napisałeś musisz mieć
1.Lampy małe - wewnętrzne.
2.Atrapę na 4 lampy
3.Przekaźniki. Prawdopodobnie nie masz przekaźników do reflektorów głównych ( to te dwa duże,vw nie montował)a naprawdę warto założyć, zdecydowanie poprawia oświetlenie.Potzrebne są dwa-krótkie, długie. Teraz pozostaje pytanie-jakiego rodzaju "małe" lampy chcesz założyć. Moim zdaniem zakładanie halogenów p/mgielnych w atrapę to pomyłka.Powinny być jak najniżej, np pod zderzakiem.W atrapę proponuję halogeny drogowe, zwane również długimi.No i oczywiście też na przekaźniku. Halogeny p/mgielne warto założyć ( opinia ta wynika z doświadczenia)ale pod zderzak.Jeden prostokątny halogen HELLA to 130zł.No i oczywiście też przekaźnik. Napisałeś, że "bez zabawy z przekaźnikami" To nie zabawa, to wręcz konieczność.Sposób połączenia powinien dawać takie możliwości:
Refl. gł krótkie + halogeny p/mgielne włączane w razie konieczności.Po przełączeniu na długie p/mgielne powinny zgasnąć, i powinieneś wtedy mieć możliwość włączenia wewnętrzych lamp w atrapie. Wykonanie instalacji nie jest takie trudne.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw mar 23, 2006 09:31

ja tez sie zastanawiam czy nie zazlozyc dodtakowych dalekosieznych malych oczek, mam co prawda w tych duzych zarowki 90/100 W (oczywiscie przekazniki zalozone wlasnorecznie) i jakbym jeszcze zalozyl male długie to mialbym na pewno swiatełko w tunelu przed soba w nocy.No ale to jeszcze sie zastanowie bo to jakis wydatek za grilla i lampy male :(


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw mar 23, 2006 09:34

guti pisze:No ale to jeszcze sie zastanowie bo to jakis wydatek za grilla i lampy male
ja ca cały zestawik dałem 100 zł (nowe)


:-k ...

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 23, 2006 10:42

bodzio_j pisze:Moim zdaniem zakładanie halogenów p/mgielnych w atrapę to pomyłka
Tez tak mysle:))
Ja chce tylko miec cztery oczka z prozdu bez zadnych dodatkowych lamp !!

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 09:45 ]
A ktore to sa te przekazniki do reflektorow glownych ?? bo ja nie wiem :/// nawet jak to wyglada nie wiem :// i ile to moze kosztowac



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 23, 2006 10:49

To_mas, w mk2 nie ma fabrycznie montowanych przekaźników do świateł. Trzeba sobie zamontować. Naprawdę warto.Koszty niewielkie -przekaźnik to ok 7 zeta (może być od poldka, ) do tego podstawka pod przekaźnik-grosze, trochę przewodu, konektorki i już. Oszczędzasz wyłącznik, światła świecą o wiele lepiej.Przekaźnik to taka kostka 3x3x3 cm, z końcówkami



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw mar 23, 2006 12:48

MOZE I TO NIE SA LAMPY DALEKOSIEZNE ALE JAK ZALOZYSZ ZAROWKI PO 120W KAZDA TO ZOBACZYSZ JAK SIE TRAWA PALI NA POBOCZU :) ODDALONA O 600METROW.MAM TO WIDZE:) A JAK WLACZE DLUGIE NA POSTOJU TO OBROTY AUTA NIEZLE SIADAJA,I NIEPOLECAM UZYWANIA DLUGICH NA POSTOJU GDYRZ NIEMA CHLODZENIA LAMP(PRZY TAKICH ZAROWKACH)MOZNA JE POPROSTU STOPIC



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw mar 23, 2006 12:52

Ale nie krzycz :chytry: A 120W żarówki to ładnie wypalą ale instalacje i odbłyśniki w reflektorach.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw mar 23, 2006 13:07

nie krzycze :bigok: odblysniki wypalaja napewno ale instalacje to chyba nie warunek przekazniki i linka 4mm do ich zasilania.dlatego niepolecam uzywania dlugich na postoju brak chlodzenia(sprawdzone u kolegow ale gril z nowymi lampami widzialem na gieldzie w poznaniu juz od 90 zl)



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 23, 2006 20:58

bodzio_j, spoko czyli jak moze byc przekaznik od poldka to dobrze :) no jakos tylko potem bede musial sie glowic jak to podlaczyc ://



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 23, 2006 21:05

To_mas, to też nie jest trudne. Gdzieś na forum na pewno jest opis. Nie bardzo mogę znależć, ale może ktoś ma, albo wie gdzie to jest.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 23, 2006 22:11

Ok fajnie i dzieki wielkie :DD:)) jak cos to bede szukac :PP
A jeszcze jedno a jest tam gdzie przykrecic te mniejsze swiatla ?? do tego caelgo okularu ?? czy jego tez 3a wymieniac ??:)



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 23, 2006 22:14

A tego nie wiem bo mam jetta-front :)



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw mar 23, 2006 22:16

mniejsze swiatla sa przykrecane do grilla ... na 3 takei jakby hmm no kolki montazowe powiedzmy ;)
Ostatnio zmieniony czw mar 23, 2006 22:28 przez MAPET, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » czw mar 23, 2006 22:26

mniejsze swiatla sa przykrecane do grilla ... na 2 takei jakby hmm no kolki montazowe powiedzmy ;)
niestety nie na 2 tylko na 3 uchwyty( zarówno HELLA jak i AUTOPALL)


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 515 gości