[mk2] Zmniejszenie precyzji skrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt lut 21, 2006 00:02

Nie bede sie klocil...ale wydaje mi sie ze jak synchronizator sie poprostu zuzyl to sam olej niewiele zmieni...oczywiscie moze lekko poprawic prace i kulture skrzyni ale cudow nie zrobi...



Awatar użytkownika
okoG60
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 593
Rejestracja: wt sty 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: okoG60 » wt lut 21, 2006 01:40

a wymieniłeś te plastikowe cięgna? u kumpla jak mial duży luz na tych ciegnach to niewchodził wsteczny, 1 bieg zgrzytał, 5 nie wchodziła. koszt kupna nowych to wynosił około 20zł


zapraszam do obejżenia mojego nowego nabytku, Nowe fotki:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2140557#2140557

tutaj moje byłe cacuszko:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=127275

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt lut 21, 2006 07:46

dukem pisze:Nie bede sie klocil...ale wydaje mi sie ze jak synchronizator sie poprostu zuzyl to sam olej niewiele zmieni...oczywiscie moze lekko poprawic prace i kulture skrzyni ale cudow nie zrobi...
a czasem nie koniecznie, w skrzyni tez tworza sie osady, jesli pokryje sie nimi synchronizator to bieg bedzie zgrzytal, nowy olej moze go wyczyscic i poprawic sytuacje, sam mam tego najleprzy przyklad, od wymiany oleju na syntetyk polubilem wrzucac 2 bieg. Takze moge smialo powiedziec ze w moim przypadku olej zdzialal cuda. Pozdrawiam :pub:



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr lut 22, 2006 00:16

W takim razie moze sie niedlugo pokusze o wymiane...cos w tym moze byc...bo zauwazylem ze w lecie i na cieplym silniku raczej nie ma problemow ze zgrzytaniem 2ki...a na mrozie -25 stopni to praktycznie za kazdym razem...

Nie wiem czy pytanie z poprzedniej strony bylo do mnie...ale jezeli tak to te plstiki wymienilem i wrzucanie biegow juz mi sie poprawilo troche...koszt faktycznie nie duzy- wymiana bez problemu bez potrzeby specjalnych narzedzi a czesci- dlugie ciegno 8zl...krotkie 3 zl...



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » sob mar 11, 2006 15:31

a co powiecie na to,że np, jak czasem postoje w korkach i jestem np w Warszawie, to poźniej mam problemy ze skrzynia-fatalnie czasem wchodzi drugi bieg.....
normalnie tego nie ma.


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 22, 2006 00:16

Hmm...dziwny objaw strasznie...nie mam pojecia co to moze byc...moze kwestia oleju ale glowy sobie uciac nie dam...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 491 gości