[mk III] co nie działa czujnik czy wskaźnik ? silink AFN

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt sty 31, 2006 15:01

ultradźwięk pisze:
cowboy pisze:dam znać jak już naprawie ..

czy kolega cowboy jest juz po naprawie??
Dostałem czujnika ale jest nie taki jaki zamawiałem:(

Chodzi mi o czujnik nr katalogowy 6U0 919 501B
ewentualnie zamiennik 357 919 501A
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83747559

jest on krótszy i ma inne styki... tak sie skończyło ustalanie gościa na zasadzie czarny czy żółty...
Jest nr katalogowy i wszystko na temat - w ETCE podane jest jak byk..
Troche sie wczoraj wkurzyłem ale nic to trzeba czekać...


dostałem 078 919 501C
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83747546

czekam na zamiane i wyedy bede wiedział wiecej....

[ Dodano: Wto Lut 07, 2006 09:12 ]
dostałem czujnik :)
357 919 501A
na razie pomierzyłem go w warunkach laboratoryjnych :)
i wyszło mi że pokazuje podobnie jak ten który jest zainstalowany :(
czyli zagotowałem wodę wlałem do filiżanki i zanurzałem na chwile czujnik rozgrzewając go, na koniec jeszcze raz wlałem zagotowaną wodę do filiżanki i zanurzyłem czujnik i wyszło mi mniej więcej tak - temperatury szacowałem - konćowa to raczej na pewno 90 st.

temp 10-15 st
1-3 - 3150 Ohm
2-4 - 1500 Ohm

temp 25 st
1-3 - 2330 Ohm
2-4 - 1120 Ohm

temp 50 st
1-3 - 1400 Ohm
2-4 - 700 Ohm

temp 70 st
1-3 - 980 Ohm
2-4 - 500 Ohm

temp 90 st
1-3 - 460 Ohm
2-4 - 215 Ohm

Czyli powtórka z rozrywki... podobne pomiary jak poprzednio... na stykach 2-4 mam takie wartości jakie powinny być dla styków 1-3 wg autodaty a na stykach 1-3 około 2 razy więcej...
Autodata tez mówi że to 2-4 idą na wskaźnik więc już totalne zamieszanie :)
mam oring uszczelniający więc go chyba jednak założe w sumie to z pół godziny roboty, choć w AFN dostęp jest do bani...



adamd121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 15:15
Lokalizacja: nowy sacz
Kontakt:

styki 2 i 4

Post autor: adamd121 » czw lut 09, 2006 00:41

Witam wszystkich
Nawiazujac do tematu zaznacze ze mam ten sam problem silnik nagrzewa sie tylko do 70 stopni niezaleznie czy zima czy lato nie wiem czy to jest termostat czy czujnik ae wiem ze styki 1,3 sa odpowiedzialne za wskazanie temp a 2,4 za grzanie swiec zarowych (tzn podaje info kiedy przekazinik ma załaczyc Jesli natomiast chodzi o te swiece do grzania płynu to ja mam chyba tak owe. jutro zrobie zdjecie i zobaczymy czy to jest to



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: styki 2 i 4

Post autor: cowboy » pt lut 10, 2006 13:34

adamd121 pisze:Witam wszystkich
wiem ze styki 1,3 sa odpowiedzialne za wskazanie temp a 2,4 za grzanie swiec zarowych (tzn podaje info kiedy przekazinik ma załaczyc Jesli natomiast chodzi o te swiece do grzania płynu to ja mam chyba tak owe. jutro zrobie zdjecie i zobaczymy czy to jest to
no własnie mnie wychodzi na to że styki 2-4 są odpowiedzialne za wskaźnik a styki 1-3 podają info do komputera...
styk 2 w ogóle jest podłączony do masy.. o czym pisałem wyżej..tak tez pokazane jest na schemacie z autodata....



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » pt lut 10, 2006 18:15

Siemanko.

Ja ostatnio miałem problemy ze wskazaniem temp. (III 1,8 ABS) i wymieniłem także czujnik temperatury. Jak się później okazało na 90% było to nie potrzebne (termostat mechanik źle założył). Teraz jest już dobrze więc nic już nie kombinuje.

Chodzi o to, że czujnik który wymieniłem najprawdopodobniej jest sprawny (nie mam już natchnienia by to sprawdzić i znów go montować w miejsce nowego). Nie mam pojęcia czy u Ciebie jest taki sam (mój ma 4 piny, podobno miał kiedyś żółty pasek, w intercars nowy sprzedano mi pod symbolem HP103 568 LU5). Pamiętam tylko jeszcze że symbol z intercars a z etki był zupełnie inny ale czujnik w sumie ten sam (nawet ten sam producent).

Jeżeli u Ciebie jest ten sam model czujnika to moge wysłać Ci na próbe mój stary. Myśle że nie jesteś osobą która za pare złotych zrobi z siebie św...nke i odeśle mi z powrotem swój zepsuty (o ile to wina czujnika. a mój okaże się sprawny). Jeżeli bedziesz chciał to sprzedam Ci go za parę złotych albo po prostu mi go odeślesz. Twoja wola.


Pozdrawiam Mariusz

ew. kontakt 888 973 455



Pono

Post autor: Pono » sob lut 11, 2006 17:07

Gdzie jest i jak wyglada czujnik temperatury plynu w golfie 2 silnik rp?



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob lut 11, 2006 17:17

Siemanko
Nigdy na zywo nie widziałem RP. Jednak z tego co piszą od mojego ABS różni się detalami.

U mnie patrząc na silnik centralnie z przodu, poniżej pokrywy klawiatury w blok wchodzi wąż chłodniczy. Wąż ten połączony jest z blokiem plastikowym kolektorkiem. I właśnie w tym kolektorku z góry wpuszczony jest ten czujnik. Do niego podpięta jest kostka (u mnie z 4 pinami).

Pozdrawiam
Mariusz



Pono

Post autor: Pono » sob lut 11, 2006 20:46

Nie znalazlem zadnej wtyczki z czterema zabkami wszytskie maja po dwa zabki najbardziej sa charakterystyczne takie dwie wtyczki jedna czerwona a druga obok niej niebieska sa one na wezu ale maja po dwa zabki



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn kwie 03, 2006 08:16

:)

wczoraj wreszcie wymieniłem ten czujnik - jeździł w schowku chyba z 2 miesiące :)

robiłem to bez przekonania, bo mierzyłem go na biurku i rezystancja wyszła podobna jak zmierzona w czujniku w samochodzie....

wczoraj zagotowałem wode, do termosu i podpiałem nowy czujnik do samochodu i wskazówka ledwo wychyliła się do 60 stopni :(

myśle sobie nic to juz co bedzie to bedzie wymieniam :)

płynu wyleciało około pół litra założyłem czujnik i ...... EUREKA ... działa

temperatura waha się od 85 do 90 stopni...

ps. a już myślałem o tranzystorach w liczniku - z tego wniosek że czujnik musi się porządnie nagrzać zamontowany w silniku :)



Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » pn kwie 03, 2006 11:15

cowboy pisze:temperatura waha się od 85 do 90 stopni...
a przy jakiej temperaturze Ci sie zalacza wentylator?



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn kwie 03, 2006 11:19

ultradźwięk pisze:
cowboy pisze:temperatura waha się od 85 do 90 stopni...
a przy jakiej temperaturze Ci sie zalacza wentylator?
tego jeszcze nie stwierdziłem, zostawiłem włączony silnik na 5 minut ale cały czas trzymał 90 st więc sobie dałem spokój...zobaczymy jak będzie w korkach..

na razie widze jak pracuje termostat jak dojdzie do 90 stopni to otwiera obieg i wskazówka spada na około 85 i potem znów zamyka termostat duży obieg i temperatua podchodzi pod 90...

czujnik mam "żółty"...



Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » pn maja 22, 2006 18:18

Panowie tak sie przyglądam wszej rozmowie o tych czujnikach i troche zglupiałem. Mam podobny problem tzn temp na maks 70 stopni gdy wentylator sie załącza. Miezylem tem silnika i jest wtedy nieco ponizej 90tzn jakies 87-90. Wettlator załacza u mnie czujnik w chlodnicy i to jest bezdyskuzyjne. Natomiast co do wskazan to slyszałem ze powodem moze byc stabilizator gdzies w okolicy zegarów i nie zawsze jest to czujnik. Moze ktos cos slyszal na ten temat bo dzis wymontowalem zaegary i stabilizatora nie moge na mierzyc a nawet go zakupilem. Info o stabilizatorze dostalem od kolegi ze sklepu z czesciami. To ona wlasnie mi powiedzial ze wcale nie musi to byc czujnik bo roznie to pada. W sklepie stabilizator kosztuje kupe kaski ale kazdy nawet poczatkujacy elektronik wie ze to naprawde niewilki wydatek wiec chcialem zaczac od tego. Jesli ktos wie cos na temat stabilizatora napiecia zasilajacego wskazniki i gdzie dokladnie szukac prosze o jakies info.

PS. Tylko nie piszcie o termostatatch bo to juz mam za soba wymienilem go oczysiwscie niepotrzebnie a pomiar temp plynu w zbiorniczku jest najbardziej miarodajny.


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 22, 2006 18:35

Pienios pisze:kazdy nawet poczatkujacy elektronik wie ze to naprawde niewilki wydatek wiec chcialem zaczac od tego.
ale początkujący elektronik to najpierw wziąłby omomierz, zdobył termometr, wyciągnął czujnik i pomierzył czy opór w prawidłowy sposób zmienia sie w zależności od temperatury np podgrzewając w garnku z wodą.
20stopni - 2-3 komów
30 stopni 1,6 - 2 koma
50 stopni 700-900omów
80 stopni 300-400omów
100 st 175- 225 omów

[ Dodano: Pon Maj 22, 2006 6:37 pm ]
jeśli chodzi o czujnik do wtrysku, a do licznika trzeba poszukać danych


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » pn maja 22, 2006 19:01

termometr mam omomierz rowniez ale nie koniecznie chcialbym sie bawic z garnkiem i wyjmowac czujnik i go gotowac ale jesli nie bedzie wyjscia bede musial tak zrobic. Tylko pojawia sie pytanko jak sie maja do tego poszczególne rdzaje czujników bo sa rozne kolory i szczerze mowiac nie wiem jaki mam bo nie jest juz nowy. Wiec jaki powinien byc prawidlowy. od biedy moge odpalic silnik i sparawdzac na załączonym silniku jak zmienia sie rezystancja na zlaczach. Tylko ile powinna ona wynosci dla mijego silnika.

Acha jeszcze jedno jesli chodzi o wskaznik paliwa to tez jakos malo pokazuje paliwa a teraz jezdze tylko na lpg wiec nie ma go jak ubywac:D:D
wiec chcialbym sie cos dowiedziec na temat stabilizatora doklafdnie ka7810 ponoc zasilajacego wskazniki jesli ktos wie gdzie ona sie znajduje chetnie sprobuje go odnalezc u siebie;)

[ Dodano: Pią Maj 26, 2006 14:05 ]
Wiec tak czujniczek swoj zmierzyłem i z pomiarów wynika ze jest ok. No moze nie wiem jak bedzie przy 100 stopniach bo wentylator na to nie pozwala. Wiec teraz juz nie wiem jestem skłonny przypuszczac ze to cos z zasilaniem wskaznika i podejrzewam ten stabilizator napiecia tylko gdzie go znalezc.... bo nie mam sielonego pojecia. Jakby ktos wiedział o jego lokalizacji prosze o kontakt....


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 514 gości