Jakie opony zimowe: Barum czy Dębica??? Prosze o opinie ;-)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Janek82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 02, 2005 15:08
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Janek82 » ndz gru 18, 2005 15:59

Na dębicy jeżdze 8 lat , a może jescze sezon przejeżdze , autem 80 tys zrobiłem , to jescze 100 tys , oczywiście tylko sezonie zimowym


http://pub.sinuspl.net/plaza/

Awatar użytkownika
HARD5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 00:36
Lokalizacja: Chełm/Lublin
Kontakt:

Post autor: HARD5 » ndz gru 18, 2005 16:03

Ja jeżdzę na Continental'ach 14 i są super, ale ile użytkowników tyle opini!
pozdro


Człowiek uczy się przez całe życie !

Awatar użytkownika
-oli-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 20:48
Lokalizacja: Kluczbork, Olesno woj.opolskie
Kontakt:

Post autor: -oli- » ndz gru 18, 2005 17:09

micab pisze:kupiłem barumy polaris 2, 195/50/15, nowe, 180zl/szt.....jestem bardzo zadowolony, ładnie chodzą po śniegu.....jazda po deszczu też bardzo dobra....ogólnie jest dobrze... w testach opon też wypadły nieźle....
nie chce Ciebie kolego straszyć ale popełniłeś bląd kupują takie opony i w tym rozmiarze!!! w wiesz czemu te opony są takie tanie?? -> bo ich nikt nie kupuje!!!
w zeszłym roku sam się na takich oponach przejechałem tzn . z kompletu 4 nowych opon Barum Polaris 2 w rozmiarze 190/50/15 została mi tylko 1 szt! reszte opon poszły się jeb..... ! zimą było miodzio ale przyszła odwilż no i załatwiłem 3 opony na dziurach !!
Poprzecinały sie druty i moge je sobie wsadzić w d....... ! juz nigdy nie kupie opon zimowych z tak niskim profilem!!!! I radze Ci sprzedaj je póki są jeszcze dobre bo możesz starcic kupe kasy! Pozdr ;-)



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz gru 18, 2005 17:56

HARD5 pisze:Ja jeżdzę na Continental'ach 14 i są super, ale ile użytkowników tyle opini!
pozdro
ja rowniez Continental Cristal Gravito 13" polecam


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: piotrek991 » ndz gru 18, 2005 23:39

marcin-kielce pisze:Moim Zdaniem Dębica Jest liderem w produkcji Opon Zimowych. Sa rewelacyjne. I niech kryje sie Fulda, Good Year i inne zachodnie firmy...

kolego niechce nic mówić to tylko moje zdanie, fulda zimówka chyba montero dokładniemaiłem zimówki komplet i złego słowa nie mogę powiedzieć dla mnie były rewelka, natomiast miałm też fuldy nowe frigo diadem letnie to tu już bym ni mógł za dużo dobrego powiedzieć na suchym były dobre podkreślam dobre niebaqrdzo dobre ale na mokrym do dup...y


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

Awatar użytkownika
tommi336
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: tommi336 » ndz gru 18, 2005 23:44

kumpel smiga na Barumach letnich, ostatni kupil tez zimowki i naprawde sobie chwali. Fakt sa troche glosne wiec moze jednak Frigo? pozdrawiam!


Mk1 AAZ+ garret t2 + boost pin + fmic

qameleo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 01, 2005 00:03
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Post autor: qameleo » pn gru 19, 2005 01:48

a co sądzicie o oponach całorocznych, czy idzie na tym jezdzic ??


a to moja rybka :D

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn gru 19, 2005 02:05

qameleo pisze:a co sądzicie o oponach całorocznych, czy idzie na tym jezdzic ??
Tak, ale nie w zime, chyba ze w zime nie jezdzisz albo jezdzisz bardzo malo gdy sa lepsze warunki albo gdy... sam cos wymysl :)
Nie ma czegos takiego, jak dobre opony caloroczne, jak cos jest uniwersalne, to zazwyczaj jest do d....
Opony zimowe roznia sie od letnich glownie rodzajem gumy, ktora w zimowych jest duzo mieksza w niskich temperaturach, rodzajem bieznika i pewnie innymi rzeczami, nie da sie zrobic takiej gumy by miala odpowiednia twardosc w lato i zime, bieznika uniwersalnego dobrego na kazda pore tez nie ma. Oszczedzanie na gumach, to nie oszczedzanie. Jak kupisz sobie komplet opon na zime, to nie uzywasz w tym czasie letnich a w lto odwrotnie, wiec teoretycznie 2 komplety, to podwojny czasz uzytkowania. Wiec jakby sie nic nie doplacalo a beziecznienstwo zupelnie inne.



tramall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 14, 2005 14:10
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: tramall » pn gru 19, 2005 05:29

Miałem Dębice Frigo 185/55/14w corasiu i co: DNO i ŻENADA , studiowałem wtedy w Nowym Sączu i często jeździłem do Krynicy czy na Słowację , opony zupełnie nie radziły sobie w trudniejszych warunkach. Nie polecam. Nie wiem jak frigo 2



qameleo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 01, 2005 00:03
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Post autor: qameleo » wt gru 20, 2005 01:07

Goofi, dzieki :) tak chcialem znac wasza opinie


a to moja rybka :D

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » wt gru 20, 2005 08:59

Debica OK nie są najlepsze ale OK a BARUM to moze nie sa h....we poki są a łatwo o ich uszkodzenie -pekaja druty a jak sie pojdzie do nich z gwarancja to spuszczą klienta jak wode w kiblu! na zasadzie kupiles to sie martw!!!



Awatar użytkownika
marcin21c
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 00:18
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: marcin21c » wt gru 20, 2005 18:04

popieram przedmówcę

sam jeżdzę na debicach i est naprawdę ok, żadsna zaspa mi nie straszna, a aka frada jak jak ciśniesz pedał gazu a twoja furka jedzie jakieś 10 km/h i tylko czujesz jak opona "przecina/przegryza" warstwę śniegu

pozdro dla GOLFomaniaków :okej:


GOLFIK 1,3 NZ '91 de best kar

Awatar użytkownika
Prince2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 20:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Prince2005 » wt gru 20, 2005 19:49

HARD5 pisze: ale ile użytkowników tyle opini!
Ja powiem tak. Do tej pory jezdziłem zimą na SEMPERIT DIRECTIONAL ale teraz kupiłem SAWA ESKIMO S-3 i różnica jest wielka na korzyść SAWY. Na mokrej nawierzchni spoko za to na śniegu zajefajnie. Super rusza super hamuje ogólnie super. Naprawde polecam. Za rozmiar 185/65/R14 w indexie H zapłaciłem 190 zeta za sztuke.


Obrazek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » wt gru 20, 2005 21:46

marcin21c pisze:popieram przedmówcę

sam jeżdzę na debicach i est naprawdę ok, żadsna zaspa mi nie straszna, a aka frada jak jak ciśniesz pedał gazu a twoja furka jedzie jakieś 10 km/h i tylko czujesz jak opona "przecina/przegryza" warstwę śniegu
Kup tansze!!
Nie wczuwaj sie. Wszystki opony w tym samym przedziale cenowym sa takie same.
A jak chcesz zeby ci auto snieg "przecinalo" to kup sobie terenowke.

Przeciez w oponach zimowych najwazniejsza jest jazda po asfalcie a nie po osniezonych polach. A tutaj to duzej roznicy miedzy oponami nie ma.


Pozdrawiam,
Piotrek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 426 gości