Sposób n słabe ogrzenia w mk2 i innych vw ;]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw sty 28, 2010 23:58

jeryk10 pisze:Guti wystarczy ze odkrecisz tunel od biegow i musisz odkrecic za tunelem oslone ktora jest poloczona z srodkowymi kratkami pod radiem Ta oslona jest przykrecona na dwie plastikowe srubki M6 Po wyciagnieciu tego masz klape na widoku i mozesz sie przyjzec czy ma ta gabke cala
mowisz o osłonie z której wychodzą kanały na nawiewy na morde ? na srodek i po bokach ?? i to bede mial juz po jej sciągnieciu na wierzchu klape ?

kurde wymienialem deche.. to nie chciało mi sie robic nagrzeniwcy.. a miałbym wsystko jak na dłoni.. a teraz człowiek kur...uje sam na siebie :D

to jeszcze zebym był pwny.. czyli tylko kanał srodkowy , pozniej osłone ( ten taki baniak ) i mam klape w razie czego do podklejenia ?? :D oo jestescie wielcy... czuje sie niemal tak samo jak po 5 latach uzytkowania golfa dowiedzialem, sie ,ze mozna odpiąc linke od dołu sciagajac półke...:D a ja zawsze myslalem, ze nie ma tam miejsca ( probowałem, zeby nie było :P, ale ręka nie wchodziła, zaczepialem o kanał powoetrza boczny ) i odkrecalem licznik ( a tu juz jazda totalna.. pozniej odpinanie linki za licznikeim.. masaakra :) ) mam nadzieje , ze to bedzie ta przyczyna słabego grzania... bo w sumie na płynie non stop jezdze.. poprzedni wlascicel ( kolega ) tez dbał o autko.. no i weze do nagrzewnicy sa gorące ( przypadek u kumpla kiedy wymienialismy nagrzewnice w pasku , to jeden był wąz ciepły , drugi letni.. ) .

[ Dodano: Czw Sty 28, 2010 11:00 pm ]
krzysiekj1990, niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi dobry człowieku :) natknąłes mnie nadzieją na ciepło w aucie :)

przy najblizszej okazji działam :D
długo Ci zajęła cala operacja ??


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » pt sty 29, 2010 00:05

no troszke ok 2 godzin xD bo nie wiedzialem co sciagac wgl zeby sie dostac do tych klapek ale tak troszke ponad godzine ci to zajmie no i mialem utrudnione bo nie mam garazu wiec farelka w aucie i wszystko w aucie robilem czyli troszke skrepowane ruchy ale sie da :) :bigok: POZDRAWIAM

A i jak bd kleil to najlepiej tym budaprenem nie rob na cieplo tym pistoletem bo mi stopilo pianke :) :bigok:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt sty 29, 2010 00:07

jeszcze jedna wątpliwosc.. moze udałoby mi sie zakleic te dziury samoprzylepna tasmą ?? czy po całosci nowa gąbke ?? no i kolejna niejasnosc.. czy tam sa jakies wysokie na tyle temp.. ze tasma sie pic.. nie odklei ??


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » pt sty 29, 2010 00:11

tasma watpie czy ci zalapie bo przyklejasz to do golej blachy to moze odpadac a najlepiej gabke po calosci i bd git :) w lato ta gabka zapobiegnie dostawaniu sie cieplego powietrza wiec bd mial chlodniej w lato :bigok:

[ Dodano: 28 Sty 2010 23:14 ]
Chociaz kolego ci powiem ze boczkow tez nie sciagaj bo w niczym nie przeszkadzaja sciagnij tylko panel srodkowy i ten plastik co laczy nawiew na twarz bd Szybciej :bigok:



Awatar użytkownika
hehe___
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 15:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: hehe___ » pt sty 29, 2010 00:15

krzysiekj1990 dobrze mowi ;p
ja probowalem to robic na tasme i straszna lipa ;p jak wymienialem te gąbki odrazu wymienialem nagrzewnice lto calosc zajela mi mhmm 2 h



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt sty 29, 2010 00:20

krzysiekj1990 pisze:Chociaz kolego ci powiem ze boczkow tez nie sciagaj bo w niczym nie przeszkadzaja sciagnij tylko panel srodkowy i ten plastik co laczy nawiew na twarz bd Szybciej
tak tez wlasnie mysle... ze półki zostawie.. wyciagne tylko srodek... , pozniej ten baniak.. i do dzieła.. teraz bede rozmyslal o kleju jakims rozsadnym.. zeby szybko lapał .. mocno.. i nie powodował halucynacji podczas jazdy :D

orienrujecie sie mniej więcej jaka powierzchnia jest tej klapki ??
gąbeczke ( ta pianke ) dam moze podwójnie.. zloze , skleje i przymocuje do blachy.. a co do klejenia dwustronna.. to kurcze.. powiem Wam ze jakis czas temu , przykleiłem cos do blachy dwustronną tasmą i trzyma sie.. ,. tylko to w tem pokojowej jest.. a tam roznie :D raz ciepło , raz zimno , raz gorąco.. moze nie wytrzymac :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » pt sty 29, 2010 00:25

to jest blacha ocynk chyba ze masz jeszcze pozostalosci po gabce w co watpie :) mozna sprobowac na dwustronna tasme :) a myslalem jak robilem nad poxipolem albo osmiorniczka fajnie by sie ten klej nakladalo mozna sobie manipulowac jeszcze gabka bo tak szybo nie zaschnie :bigok:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt sty 29, 2010 00:27

krzysiekj1990 pisze:to jest blacha ocynk chyba ze masz jeszcze pozostalosci po gabce w co watpie
no .. jak zostały te okruszki po gabce.. to moze byc problem z przyklejeniem..

sprobuje jednak najpierw na tasme..


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
hehe___
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 15:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: hehe___ » pt sty 29, 2010 00:30

odradzam asme 2-stronna nie łapie
a wymiary blaszek sa 2 inne jedna jest grubsza jedna ma mniej wiecej 17 cm wysoka (??) 8 szeroka(??) druga troche wiecej



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt sty 29, 2010 00:34

hehe___ pisze:odradzam asme 2-stronna nie łapie
a wymiary blaszek sa 2 inne jedna jest grubsza jedna ma mniej wiecej 17 cm wysoka (??) 8 szeroka(??) druga troche wiecej
no to tasma odpada w takim razie.. hmm , a co trzyma do blachy sie dosc dobrze ? ( pomijając kleje ? ) moze jakas papierowa ??patex do tego pozniej dwustronna ??

no, ale to jedna klapke trzeba okleic ?? czy dwie.. bo ta druga to od kirunku przeplywu chyba..


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
hehe___
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 15:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: hehe___ » pt sty 29, 2010 00:40

no raczej 2 bo jesli okleisz tylko tą ktora steruje cieplo>zimno to w momencie gdy bd chcial przestawac nawiew bd sobie wialo z kazdej strony (no chyba ze zamkniesz kratki) :P

ja mowie robilem to na budapren i bylo naprawde ok ;) ciezko znalesc jakis klei bo duzo wypala pianke :/
raz na raktykach przerabialem lampy drogowe i tesz podklejalem taka pianke podobna w lampie i elektryk dal mi taki czerwony poxipol i on wlasnie nie przepalal moze to ?



Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » pt sty 29, 2010 00:46

papierowa odd wilgoci odpadnie moze co najwyzej ta srebrna sprobowac ona jest podobno mocna a czy czasami pianki od centralnego co sie nimi owija rury itp nie maja juz kleju na sobie ?? :grin:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt sty 29, 2010 00:46

hehe___, ta druga chyba u mnie dziala ok :) bo jak sobie na cos ustawie.. to dziapa poprawnie :) albo szyba, albo nogi, albo nogi i morda, albo morda :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
hehe___
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 15:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: hehe___ » pt sty 29, 2010 00:48

no jesli tak mowisz to moze rzeczywiscie nie ma sensu ;)
nigdy nie mialem przyjemnosci z tymi wlasnie tasmami typu patex
jestem ciekawy jak by sie zachowyalo to z jakims akrylem badz silikonem ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 295 gości