Odma

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » sob gru 19, 2009 15:13

hehe niezle

P S

niezamarzla :-), bylo cos kolo -15



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob gru 19, 2009 15:48

Ja mam Golfa czwarty rok, jeszcze nigdy mi odma nie zamarzła. Tej jesieni postanowiłem wyczyścić odmę...w porównaniu do tego co widzę na forum to u mnie było bardzo czysto...wyczyściłem obudowę filtra, puchę odmy i rurkę zaznaczoną wyżej na fotce...na prawdę miałem tam dosyć czysto. Odkąd mam auto jest zamontowana grzałka, nie wiem czy to jej zasługa, ale jeszcze nie doświadczyłem problemów z zamarzaniem odmy.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » sob gru 19, 2009 21:51

a takie jeszcze glupie pytanko, bo jesli odma zamarznie to niby ma olej wyrabac bagnetem czy gdzies jakas uszczelka, a da sie wtedy jechac? wywali odrazu kontrolke od braku oleju? mozliwe jest aby oleju zostalo troche , kontrolka sie nie zaswieci, bede myslal ze wszystko wporzadku a tu zonk



Awatar użytkownika
luis-22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:48
Lokalizacja: Płońsk [WPN]

Post autor: luis-22 » ndz gru 27, 2009 12:24

Mi przed świętami zamarzła.
Bagnetem nic nie poszło, jedynie spod korka wlewu oleju się wydobywało trochę oparów, a cały olej wywaliło mi spod odmy. Ciśnienie wypchnęło mi uszczelkę pod odmą, a calusieńki olej wyleciał na drogę i teraz mam połowę komory silnika uświnioną olejem. kontrolka na pewno się zapali, a w dodatku zacznie piszczeć. Jeśli w czasie jazdy nie słuchasz muzyki na max to zauważysz.
Wszystko wyczyściłem, potom złożyłem na silikon i teraz jest git :grin:


:cady: [url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/11964][img]http://www.motostat.pl/user_images/11964/icon4.png[/img][/url] :mk3:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości