Holowanie golfem MK2 VW caravelle

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
AndrzejYankes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 08, 2006 18:30
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.[POS]
Kontakt:

Post autor: AndrzejYankes » wt paź 06, 2009 16:05

Kilka miesięcy temu szukałem w internecie dokładnych i obowiązujących informacji dotyczących holowania przyczepy z kat.B. Gdy robiłem prawko (20 lat temu) uczono mnie, że można ciągnąć tylko jednoosiówkę do 750 kg. Na jednym forum (nie mam pojęcia już jakim) była podobna dyskusja i ktoś wkleił tą tabelkę. Jest to ponoć wyciągnięte z Przepisów Ruchu Drogowego.

Już znalazłem link do źródła:
http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/vie ... php?t=5484
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2009 16:09 przez AndrzejYankes, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt paź 06, 2009 16:09

guti pisze: mettenos, zapytam Cie jako przedstawiciela "prawa" w tym kraju. Co grozi Policjantowi za wzięcie łapówki ?
skąd ta teoria?! :chytry: co do pytania to tyle ile przewiduje kodeks karny :jezor:
nie zawsze karę ponosi ten co daje, wszystko zależy od okoliczności, jeżeli niezwłocznie zgłosi fakt przyjęcia korzyści majątkowej przez gliniarza to nic mu nie grozi, z tego co piszesz to wg mnie były (lub był) totalny matoł - sam bym zgłosił na takiego osła że przyjął łapówkę,
guti pisze:
no i kolejna sprawa : jak powinna wygladac kontrola ? czy jest jakas wymagana ilosc policjantów przy takiej kontroli ? bo tamten "pan lepkie rączki" był sam, poznij zastrzegał, ze jakby sie go ktos pytał , to kazał mówic , ze droge nam wskazywał ( a navi w aucie... ).. Sorka za OT
może kontrolować jeden, tzw. asekuracja czy jej brak nie ma związku z istotą sprawy

[ Dodano: Wto 06 Paź, 2009 ]
AndrzejYankes pisze:Kilka miesięcy temu szukałem w internecie dokładnych i obowiązujących informacji dotyczących holowania przyczepy z kat.B. Gdy robiłem prawko (20 lat temu) uczono mnie, że można ciągnąć tylko jednoosiówkę do 750 kg. Na jednym forum (nie mam pojęcia już jakim) była podobna dyskusja i ktoś wkleił tą tabelkę. Jest to ponoć wyciągnięte z Przepisów Ruchu Drogowego.
jutro to skonsultuję z "poważnym człowiekiem" w tej dziedzinie, czy polega to w ogóle na prawdzie, dam znać w tym temacie o wnioskach



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt paź 06, 2009 16:21

mettenos pisze:może kontrolować jeden, tzw. asekuracja czy jej brak nie ma związku z istotą sprawy
ni mowie tu o samej kontorli, tylko o tym , ze polucjant był sam w samochodzie. Nie mial kolegi wogole obok,a wogóle zatrzymanie było dziwne. jechal przed nami, zwalniał, 50,40,30,25 itd, w koncu kolega wziął sie za wyprzedzanie ( 3 pasy w jednym kierunku bodajze, na pewno wiecej niz jeden :) ) , jak sie z nim zrownalismy to wystawil miecz swietlny i zjazd na pobocze.w sumie jak ja byłbym kierowca to wolałbym wziąc mandat 500 zł a takiego barana wyjeb... a policji ! trudno, jakas zrzuta na mandat czy jak, albo raty, ale swiadomosc, ze jednego debila mniej... bezcenna !


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt paź 06, 2009 19:18

guti pisze:ni mowie tu o samej kontorli, tylko o tym , ze polucjant był sam w samochodzie.
może być sam w patrolu jednoosobowym

[ Dodano: Wto 06 Paź, 2009 ]
guti pisze:w sumie jak ja byłbym kierowca to wolałbym wziąc mandat 500 zł a takiego barana wyjeb... a policji ! trudno, jakas zrzuta na mandat czy jak, albo raty, ale swiadomosc, ze jednego debila mniej... bezcenna !
trzeba było :chytry: tym bardziej że było was kilku - ugotowany



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt paź 06, 2009 19:26

mettenos pisze:może być sam w patrolu jednoosobowym
ok

mettenos pisze:trzeba było :chytry: tym bardziej że było was kilku - ugotowany

kuzwa , nastepnym razem nie daruje , niech bierze papiery , nakłada mandat, ale nei popuszcze mendzie !


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr paź 07, 2009 09:52

Qto pisze:mogę targać przyczepę o DMC >750kg pod warunkiem że DMC przyczepy jest mniejsza od masy własnej pojazdu ciągnącego i DMC zestawu nie przekracza 3.5t....
okazuje się że możesz ciągnąć przyczepę o dmc ponad 750 kg, do wymienionych przez ciebie warunków czyli 1/ dmc przyczepy nie może być większe od dmc pojazdu 2/ dmc zestawu nie może przekraczać 3.5 tony należy doliczyć zapis w dowodzie rejestracyjnym z punktów O1 i O2 - zwłaszcza O1 - gdzie podane jest dopuszczalne dmc przyczepy z hamulcem - czyli miałeś rację
kiciak1488 pisze:Witam, czy miałby ktoś pomysł jak wyratować Vw Caravelle T4 (2,5 benzyna w automacie - padła skrzynia biegów) stojącego w Norwegii, myślałem żeby wynająć jakąś lawetę lub motyl holowniczy i pociągnąć to Vw golfem MK2
odnosząc się do pytania - to zadam pytanie - ile waży laweta + VW T4 a ile może ciągnąć Mk2 według zapisu w dow. rej. z pozycji O1 - jest to niemożliwe, po drugie wiadomo że dmc lawety będzie wyższe od dmc Mk2

co do tabelki przedstawionej przez AndrzejYankes, to niewiadomo skąd wzięły się zapisy typu " masa dmc pojazdu ciągnącego musi wynosić co najmniej 1.33 dmc przyczepy" - w żadnym miejscu PORD to nie występuje

jak to mówią człowiek uczy się całe życie
Ostatnio zmieniony śr paź 07, 2009 10:01 przez doggie, łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości