Temperatura cieczy chlodzacej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » wt lis 22, 2005 00:21

CZY TEMPERATURA W ZBIORNICZKU WYRÓWNAWCZYM JEST TEMERATURĄ KTÓRA PANUJE W UKŁADZIE CZY JEST MNIEJSZA ??



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lis 22, 2005 00:40

pico pisze:CZY TEMPERATURA W ZBIORNICZKU WYRÓWNAWCZYM JEST TEMERATURĄ KTÓRA PANUJE W UKŁADZIE CZY JEST MNIEJSZA ??
Ktoś kiedyś radził żeby kupić termometr techniczny i aby sprawdzić poprawność działania czujników/termostatu ręcznie mierzyć wartość temperatury cieczy chłodzącej w zbiorniczku :grin: … - z tego wnioskuję - ale pewności nie mam :chytry: - że ta temperatura jest temperaturą cieczy w układzie :bigok: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » wt lis 22, 2005 00:50

MAM WŁAŚNIE TAKI TERMOMETR ELRKTRONICZNY DO 400 STOPNI I WŁASNIE ROZWAŻAM CZY TO ZDA EGZAMIN ABY SIE UPEWNIĆ CZY NIE OSZUKUJĄ CZUJNIKI



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt lis 22, 2005 09:15

Mozesz wylaczyc caps locka? Czytac tego nie idzie :-)
Mierzylem sondą termiczna i multimetrem temperature wody przelewajacej sie do zbiorniczka wyrownawczego (98st) i na wskazaniach zegarow (100st). Tak wiec wyniki porownywalne i wiarygodne :-)
Jesli nie wlacza Ci sie wentylator to wymieniaj ten termostat bo na 99% jest walniety.



Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » wt lis 22, 2005 11:02

właśnie o to mi chodziło bo wytaje mi sie że termostat otwiera sie za szybko,acha jeszcze jedno czy można jechać bez korka w zbiorniczku?
dzięki



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt lis 22, 2005 11:12

Jechac mozna :-) Tylko pewnie bedzie sie rozlewac na okolo i nie wiem czy nie zacznie sie gotowac ;-) A po co chcesz jezdzic bez korka? Sa lepsze sposoby diagnostyki termostatu, ukladu chlodzenia. Sproboj poszukac w archiwum... gwarantuje Ci, ze znajdziesz jak sprawdzic czy termostat sie otwiera za szybko.



Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » wt lis 22, 2005 11:28

POSZUKAŁ BYM ALE TYMCZASOWO NIE MAM TYLE CZASU ABY SIEDZIEĆ PRZY KOMPIE.
NO ALE MYŚLE ŻE JAK SIĘ PRZEJADE I ZMIERZE TEMPERATURE PO JEŹDZIE TO BEDZIE OK



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lis 22, 2005 11:34

pico - a nie jesteś pewny czy to termostat :chytry: ...? Sprawdź dolny przewód chłodnicy - powinien być ciepły po rozgrzaniu silnika - termostat zamyka drogę cieczy aby nie płynęła się chłodzić do chłodnicy tylko grzała silnik... Temperatura wzrasta, robi się za ciepło, termostat się otwiera żeby ciecz się schłodziła( i dolny przewód robi się ciepły)... no i wentyl się włącza :food: . Tak działa sprawny układ :bigok: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » wt lis 22, 2005 11:42

JAK DZIAŁA TO WIEM TYLKO ZDAJE MI SIĘ ZE CAŁY CYKL JEST NIE W SWOIM CZASIE TZN.ZA SZYBKO OTWIERA SIE TERMOSTAT,ALBO JAK SIĘ JUZ OTWORZY PO SPATKU TEMPERATURY TO SIE NIE DOMYKA I CHLODNICA ZA BARDZO CHLODZI PLYN.WCZORAJ JECHAŁEM 35 KM BYŁO JAKIEŚ -1 TO WSKAZÓWKA LEDWO DRGNĘLA A I OGRZEWANIE NIE BLO MOCNO.PO CHWILOWYM POSTOJU WSKAZÓWKA PODROSŁA DO 70 STOPNI



sz_szymon

Post autor: sz_szymon » wt lis 22, 2005 12:26

Witam wszystkich.Jestem tu nowy więc z góry sorki jeśli pytanie już kiedyś było zadane.
Moje autko to VW Golf MK3 2.0 16V .Problem , że jest to wersja amerykańska o symbolu silnika ABA - praktycznie nie spotykany w polsce.
Niedawno założyłem LPG sekvencje ale strasznie dużo pali ,co przy tych instalacjach nie powinno mieć miejsca.Podejżenie padło na TERMOSTAT.W moim autku temperatura jest w skali Farenheita od 160 do 230.A moja wskazówka od temperatury podczas jazdy znajduje się na połowie pierwszej przedziałki nad 160*F.Ale na jałowym biegu na postoju dobija do środka skali i w tym momencie załącza się wentylator.i dopuki nie ruszę temperatura oscyluje na środku. a niedługo po ruszeniu znowu spada.

Czy to są objawy walniętego TERMOSTATU.A jeśli tak to jakie trzeba wykonać czynności aby go wymienić.Pytam , gdyż każdy wie jacy są mechanicy,i jeśli zdecyduję się go oddać na wymianę , żeby mi kitu nie wciskali , że np.trzeba jeszcze szybę wymontować :-) , aby termostat wymienić.



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » wt lis 22, 2005 17:21

ja wymieniłem termostat na (wahler) jeździłem chyba 20 minut i max temp to 80 stopni dalej pujść nie chciała, co jest grane



Awatar użytkownika
krzychGTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lis 12, 2005 21:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: krzychGTD » wt lis 22, 2005 17:38

kupszczelisty pisze:ja wymieniłem termostat na (wahler) jeździłem chyba 20 minut i max temp to 80 stopni dalej pujść nie chciała, co jest grane
Może czujnik temperatury?



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » wt lis 22, 2005 18:26

znowu wydatki narazie nie mam kasy :cry: a może tylko fura mi się długo nagrzewa

[ Dodano: Wto Lis 22, 2005 17:27 ]
raczej silnik



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr lis 23, 2005 09:54

kupszczelisty pisze:wymieniłem termostat na (wahler) jeździłem chyba 20 minut i max temp to 80 stopni
1. Fabrycznie walnięty termostat :panna: - zdarza się, poczytaj archiwalne posty.
2. Walnięty czujnik temperatury cieczy :panna: .
3. Walnięty wskaźnik(!) temperatury :panna: - czytałem tu na forum, że ktoś kilka razy wymieniał czujniki, termostaty i nic :kac: - wskazówka nie drgnęła wyżej :bajer: ... Łap termometr i sprawdź przy jakiej temp robi się dolny wąż ciepły... - wogóle sprawdzisz jaka tam faktycznie temp jest.
4. Termostat nie otwiera się we właściwym momencie(?) - przy innej temperaturze(niższej) :foch: .
5. Niech ktoś jeszcze skoryguje to co napisałem :blush: :jezor: .


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości