tuleja wahacza mk 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr sie 19, 2009 12:20

tomi-ex, tak jak guti pisze - zabierz się za to tak, jakby to była jedna z najgorszych śrub w Twoim życiu :) - powaga. Zanim zaczniesz coś robić to przywal młotkiem kilka razy - jak najmocniej, ale żeby nie rozklepać łba. Potem spryskać obficie jakimś penetratorem. I odczekać. Można sobie nawet rozłożyć na kilka dni - codziennie pryskając na tę śrubę. Co do klucza pneumatycznego - pomysł ok, ale najpierw zrób, tak jak napisałem - bo może być tak, że klucz owszem - przekręci - ale łepek odpadnie, a śruba dalej będzie w podłużnicy, tylko bez łba.... Wtedy będziesz miał rebus...

[ Dodano: Sro Sie 19, 2009 12:21 ]
A, jeszcze nagrzać palnikiem można - też pomaga. Można kupić takie palniki jakby w sprayu.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr sie 19, 2009 12:24

Lipek81 pisze:A, jeszcze nagrzać palnikiem można - też pomaga. Można kupić takie palniki jakby w sprayu.
ale nie srube :) bo sruba spuchnie . musiałby grzac podłuznice :P a tam cieezko sie dostac :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr sie 19, 2009 13:40

No w sumie masz rację... Ale może podgrzać/schłodzić (tylko schłodzić w sposób naturalny - wolno) to może coś by tam puściło. A jeszcze się zastanawiałem - od wewnątrz nie ma jakiejś zaślepki w podłodze, żeby się dostać do drugiego końca tej śruby?



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » śr sie 19, 2009 13:45

Lipek81 pisze:No w sumie masz rację... Ale może podgrzać/schłodzić (tylko schłodzić w sposób naturalny - wolno) to może coś by tam puściło. A jeszcze się zastanawiałem - od wewnątrz nie ma jakiejś zaślepki w podłodze, żeby się dostać do drugiego końca tej śruby?
z tego co pamiętam podczas konserwacji podłogi nie było żądnego dojścia



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr sie 19, 2009 13:46

Lipek81 pisze:od wewnątrz nie ma jakiejś zaślepki w podłodze, żeby się dostać do drugiego końca tej śruby?
no niestety :) ona jest mniej wiecej pod pedałami , zeby tam sie dostac trzeba ciąc podłoge :)


nie wiem czy podgrzanie cos pomoze, najpierw młot, zeby na gwincie sie troszke cos obruszało, albo zapieczone jest w tulei.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: tomi-ex » pn sie 24, 2009 09:38

dzisiaj próbowałem drugi raz i nic sruba ani drgnie . Włożyłem nawet rure w klucz zeby była wiekasza siła . Boje sie ze ukrece srube albo ze zrobi się okrągła . Kluczem pneumatycznym dałoby rade ?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn sie 24, 2009 10:28

Podjedź może do jakiegoś warsztatu, niech poluzują tą śrubę - niech od razu wszystkie 4 poluzują.



tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: tomi-ex » sob sie 29, 2009 09:24

Nie dało rady musiałem z tym jechac do mechanika . Za naprawe zapłaciłem 70zł . Sruby poszły bez problemu kluczem pneumatycznym , ale zostały wymienione tylko dwie duze tuleje te mniejsze byly dobre. Wiec mam je do sprzedani jak ktos będzie potrzebował

[ Dodano: 31 Sie 2009 13:58 ]
tylko ze on załozył je odwrotnie niz tak jak to jest na tym zdjeciu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn sie 31, 2009 14:00 przez tomi-ex, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 413 gości