Jakie tarcze, jakie klocki hamulcowe?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jakie tarcze i klocki hamulcowe polecasz? (dostępne do wybrania 2 opcje - klocki + tarcza)

Brembo (tarcze)
67
28%
Mikoda (tarcze)
45
19%
Ferrodo (klocki)
37
15%
Ate (klocki)
55
23%
Lucas (klocki)
26
11%
Inne (napiszę w temcie)
9
4%
 
Liczba głosów: 239

krzysiogreg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 23:27
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: krzysiogreg » pn maja 11, 2009 21:15

Ja ostatnio zmieniałem hamulce (pojechałem kompleksowo) i tak:
- tarcze przód i tył Zimmerman (pełne)
- klocki ATE przód i TRW tył

Do tego płyn hamulcowy ATE SL6, przepłukałem układ - poszedł trochę ponad 1 litr (VAG'iem wymieniłem w pompie ABS i ESP)

Trzeba pamiętać o kilku sprawach przy wymienie :
- dokładnie oczyścić powierzchnię piasty, jarzma hamulcowe i trzpienie trzymające zacisk
- smar miedziowy co by się nie zapiekało
- powoli docierać tarcze z klockami

I pozostaje cieszyć się porządnymi hamulcami :grin:


Volkswagen - das auto

mailman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 17:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mailman » wt maja 26, 2009 22:05

krzysiogreg pisze:Ja ostatnio zmieniałem hamulce (pojechałem kompleksowo) i tak:
- tarcze przód i tył Zimmerman (pełne)
- klocki ATE przód i TRW tył
Gdzie kupiłeś te Zimmermany? Czy są to tarcze wentylowane?

Jaka ma być grubość tarczy na przód do Golfa IV 1.6 16V?



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

Post autor: cashtetzky » wt maja 26, 2009 22:32

SATA, uprzedziłeś mnie z tym tematem.
Temat się rozbujał i widzę, że ferodo i brembo o dupeczke potluc.
Juz dodaje w zakładkę przeglądarki i bede wiedział co kupić.
Pisz co wybraleś i jak wrażenia po założeniu zestawu :grin:
Ostatnio zmieniony wt maja 26, 2009 22:32 przez cashtetzky, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » wt maja 26, 2009 22:41

Ja osobiście wymieniałem tarcze i klocki i wymieniłem je na TRW czytaj LUKAS to ta sama firma. Polecam. Co do Brembo i ferrodo wszyscy dziwnie łączą te dwie marki ze sobą jakby stanowiły idealną całość ale także słyszałem nie najlepsze opinie o nich: tarcze krzywe, klocki piszczą, itd itp... Moim zdaniem nie ma sensu wymieniać tarcz na jakieś nacinane czy większe skoro nie masz w planie podniesienia mocy silnika no chyba że masz takie plany seryjne spokojnie zatrzymają twoje wozidło :bigok:



Awatar użytkownika
noVWy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn cze 23, 2008 17:16
Lokalizacja: GPU-Puck
Kontakt:

Post autor: noVWy » śr maja 27, 2009 00:22

Osobiście odradzam tarcze brembo sam miałem na moim golfiku i po roku szlak je trafił o kant d... do rozbicia kiedyś to była firma z renomą a teraz to chyba Chińczycy zaczęli je robić, co do klocków to polecam Ate bezproblemowe co prawda można powiedzieć że 'szybko' się zużywają ale chyba lepiej żeby się zużywały klocki niż tarcze (bo i taki kiedyś miałem komplet założony), krótko mówiąc nie ma co oszczędzać na swoim bezpieczeństwie, lepiej kupić coś porządnego.
Ostatnio zmieniony śr maja 27, 2009 00:23 przez noVWy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » śr maja 27, 2009 10:03

cashtetzky pisze:SATA, uprzedziłeś mnie z tym tematem.
:bigok:
sewooo pisze:Co do Brembo i ferrodo wszyscy dziwnie łączą te dwie marki ze sobą jakby stanowiły idealną całość
- dokładnie nawet przeglądnij allegro że łączą zestawy brembo z ferrodo - nie wiem dlaczego.
Może tak jak piszesz, tworzą idealną całość która trzeba wymienić po roku bo są aż tak dobre :grin:
noVWy pisze:Osobiście odradzam tarcze brembo
No tak, każdy odradza brembo i kloce ferrodo - nasuwa się pytanko dlaczego w ankiecie sprawa wygląda całkiem inaczej?...
cashtetzky pisze:Pisz co wybraleś i jak wrażenia po założeniu zestawu :grin:
Zakładam TRW lub ATE (zobacze jak wygląda to cenowo) + tarcze MIKODA (są na prawdę warte swojej ceny).
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
M_A_N_I_E_K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 27, 2008 19:39
Lokalizacja: Dobre
Kontakt:

Post autor: M_A_N_I_E_K » śr maja 27, 2009 14:46

Ja założyłem ate power disc i klocki ate na temat trwałości nie powiem jeszcze nic bo za krótko je ma ale hamowanie super, a poza tym ładnie wyglądają

oczywiście cylinderek i wodziki nasmarowane (smar Ate) prowadnice klocków (smar miedziany) nie tak jak to robią na szybkich stacjach obsługi ze na sucho a później hamuje tylko jednym klockiem
Ostatnio zmieniony śr maja 27, 2009 14:50 przez M_A_N_I_E_K, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » pt maja 29, 2009 12:57

moje wrażenia z używania Mikod nacinanych i frezowanych, 280x22, 4x100, golf 3 tdi.
założyłem je chyba jako pierwszy na forum, i przejechałem już ponad 20kkm. Hamulce pierwsza klasa. Jedną tarczę przegrzałem 2 razy, w tym raz świeciła jak w F1. Nic jej nie jest. Klocki wybrałem ATE i myślę, że można by założyć coś miększego, bo ostatnio podczas mierzenia tarcz wyszło mi ,że już tylko 21mm jest, a klocka jeszcze spokojnie jest ponad połowa. Hebel elegancki, szczególnie że mam pompę 25,6 mm.
Polecam.
Cena śmieszna 424 zł za komplet 4 tarcz.
Aha zużycie z tyłu znikome.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

mailman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 17:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mailman » ndz maja 31, 2009 22:16

jasiek21 pisze:Klocki wybrałem ATE i myślę, że można by założyć coś miększego
Jakie będą miększe?
bo ostatnio podczas mierzenia tarcz wyszło mi ,że już tylko 21mm jest, a klocka jeszcze spokojnie jest ponad połowa. Hebel elegancki, szczególnie że mam pompę 25,6 mm.
Polecam.
Jaka jest minimalna dopuszczalna grubość tarcz przednich w Golfie IV? Ostatnio zaświeciła mi się kontrolka. Klocki widać, że są do wymiany, lecz zastanawiam się też nad tarczami. W książce nie znalazłem żadnej informacji o tym kiedy wypadałoby wymienić też tarcze.



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » ndz maja 31, 2009 22:23

nowe mają 22mm, wymiana przy 19mm


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » pn cze 01, 2009 14:18

"No tak, każdy odradza brembo i kloce ferrodo - nasuwa się pytanko dlaczego w ankiecie sprawa wygląda całkiem inaczej?... "
- Pięknie odpowiedziałeś na nurtujące mnie pytanie :bigok:



rado_77
stały bywalec
stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: pn paź 13, 2008 11:55
Lokalizacja: Centrum

Post autor: rado_77 » pn cze 01, 2009 14:27

dziechu pisze:Ja miałem poprzednio klocki Ferrodo na tarczach z jakimi kupilem auto. To były drugie klocki, pierwsze z ktorymi kupilem auto byly - nie wiem jakiego producenta - bardzo niebiezpieczne. Kiedy po ostrzejszej jezdzie mocno sie rozgrzały, praktycznie traciłem hamowanie, jakby ktos olejem tarcze polał. Prawdopodobnie zaczynały sie palić i wytwarzajace sie gazy tworzyły poduszkę między klockami a tarczą. Poza tym były bardzo ciemne, jakby z grafitem i strasznie brudziły felgi. Po zmianie na Ferrodo zupelnie inne hamulce. Dwa miesiace temu wymienilem całe komplety - nowe klocki Ferrodo i tarcze Brembo. Przejechałem ok. 3000 km i jestem bardzo zadowolony. Hamulce ciche, bardzo równe (moge z 100/h ostro hamować bez trzymania kierownicy i auto nie zejdzie z prostej). żadnych bić na pedale itp. To dobry i nie drogi zestaw. A skąd złe opinie? Z popularności. Jeżeli na Brembo jezdzi 1000 uzytkownikow, to jeżeli w 1% bedzie cos nie tak, to już mamy 10 złych opinii, a jak na jakichś X jeżdzi 100 to przy tej samej awaryjności będzie tylko 1 zła opinia. No i zaraz zaczną pisać - nie kupuj Brembo bo czytałem 10 zlych opinii, kup X bo... itd. Potrzebne bylyby dane statystyczne - ile usterek na ile uzywanych zestawow, a nie tylko bezwzglednie ile usterek i złych opinii. Poza tym jak ktoś ma klopoty z hamulcami, to pisze na forum, a jak nie ma, to nie pisze ze nie ma:) Stąd można wyciagnąć wniosek że im cos bardziej popularne, tym wiecej zlych opinii więc lepiej nie kupować itd... A ja uważam że jeżeli tak dużo ludzi kupuje zestaw Brembo i Ferrodo i tak dużo tych zestawów sprzedają na Allegro, to jest to dobry (choć nie koniecznie najlepszy) zestaw.
Ja 3 tyg. temu też wymieniłem tarcze i klocki na brembo i ferodo i jestem zadowolony, żadnych tarć, pisków, niedawno byłem na szarpakach i sprawdziłem hamulce - podobno biorą idealnie równo. Polecam ten zestaw.



ADAMjestCOOL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 03, 2009 16:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ADAMjestCOOL » wt cze 09, 2009 19:37

jakie tarcze montowane byly do golfa III 20 jahre 1.9 TDI? bo cos znalezc nigdzie nie moge :blush: a trzeba niedlugo wymieniac niestety



mailman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 17:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mailman » śr cze 10, 2009 18:10

Nabyłem tarcze ATE oraz klocki Lucas z czujnikiem do Golfa IV. Tarcze są nienacinane. Jutro będę montował. W nie lada zdumienie wprawia mnie jednak załączona do tarcz ulotka i instrukcja - wzajemnie się wykluczają. Mianowicie, na czerwonej ulotce napisane jest, że tarcze są gotowe do montażu i nie należy usuwać warstwy ochronnej. Są nawet dwa obrazki (oznaczone numerem 12), na których zarówno dla wersji nacinanej jak i nienacinanej należy nie usuwać warstwy ochronnej. Z kolei na niebieskiej instrukcji montażowej jest podane, że jedynie w wariancie B, czyli nacinanych, nie można usuwać warstwy ochronnej (i znowu obrazek o numerze 12). O co chodzi? Usuwać czy nie usuwać warstwę ochronną?

[ Dodano: 12 Cze 2009 18:02 ]
Sam sobie odpowiem - nie usuwać. Ściera się po przejechaniu kilku pierwszych kilometrów.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 314 gości