WAŻNE PYTANIE DO DIESELowców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GRZESIEK.G.

Post autor: GRZESIEK.G. » czw wrz 29, 2005 10:46

WITAM!
WŁAŚNIE NABYŁEM MK2 TD SILNIK JR I ZASTANAWIA MNIE TA CHOLERNA KONTROLKA NAD DIODAMI ( POMARAŃCZOWA STRZAŁKA W GÓRĘ W " ŚNIEGU ").
CO TO QRNA OZNACZA, BO SZUKAŁEM W ORYGINALNEJ INSTRUKCJI OBSŁUGI, ALE TAM JEJ W OGÓLE NIE MA.
PLEASE HELP!!!



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt wrz 30, 2005 19:40

Co to znaczy w śniegu?



bendzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 20:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: bendzel » pt wrz 30, 2005 21:56

nie martw się jednym zagotowaniem wody to nic strasznego! jedno jest pewne jesli zagotowałeś i zatrzymales sie lub nie dałeś mu w du... to nic strasznego z głowicą się nie stalo. Golfa to sztuka przegrzać, jest to raczej trudno zrobić. Jeśli zaś przy dużych obrotach i predkościach temperatura się podnosi jest to spowodowanie złą pracą układu chłodzącego, ja zacząłbym od wiadomości czy pompa wodna była kiedyś wymieniana \, jesli tak to czy jest ona od diesla, 2 ktoś miał część racji z termostatem, częściowo się otwiera, jeśli wentylator ci się włącza tzn ze głowica i uszczelka jest ok. Golf ma inny system chłodzenia dlatego też jest jednym z niewielu aut który szybko się rozgrzewa np jadąć ok 3 km z prędkością 90 km/h temperatura powinna osiągnąć ok 89 stopni. rada jest jedna- wymien termostat ale.... uważaj termostat to nie taka prosta sprawa do diesla jest troszke inny i koniecznie wołaj do tego silnika różni się tym iż wieczko które się otwiera musi!!!! być z nasadką gumową ważne!!! jeśli to nie rozwiąże problemu pisz do mnie i postaram się ci pomóc natomiast nie rozbieraj głowicy bo to zbędna rzecz. Problem może polegać nawet na zwyklym zapowietrzeniu układu, jest to czesta przyczyna podwyższenia się temp. napisz to pomogę bendzel@wp.pl

[ Dodano: Pią Wrz 30, 2005 21:58 ]
nie martw się jednym zagotowaniem wody to nic strasznego! jedno jest pewne jesli zagotowałeś i zatrzymales sie lub nie dałeś mu w du... to nic strasznego z głowicą się nie stalo. Golfa to sztuka przegrzać, jest to raczej trudno zrobić. Jeśli zaś przy dużych obrotach i predkościach temperatura się podnosi jest to spowodowanie złą pracą układu chłodzącego, ja zacząłbym od wiadomości czy pompa wodna była kiedyś wymieniana \, jesli tak to czy jest ona od diesla, 2 ktoś miał część racji z termostatem, częściowo się otwiera, jeśli wentylator ci się włącza tzn ze głowica i uszczelka jest ok. Golf ma inny system chłodzenia dlatego też jest jednym z niewielu aut który szybko się rozgrzewa np jadąć ok 3 km z prędkością 90 km/h temperatura powinna osiągnąć ok 89 stopni. rada jest jedna- wymien termostat ale.... uważaj termostat to nie taka prosta sprawa do diesla jest troszke inny i koniecznie wołaj do tego silnika różni się tym iż wieczko które się otwiera musi!!!! być z nasadką gumową ważne!!! jeśli to nie rozwiąże problemu pisz do mnie i postaram się ci pomóc natomiast nie rozbieraj głowicy bo to zbędna rzecz. Problem może polegać nawet na zwyklym zapowietrzeniu układu, jest to czesta przyczyna podwyższenia się temp. napisz to pomogę bendzel@wp.pl

[ Dodano: Pią Wrz 30, 2005 21:58 ]
nie martw się jednym zagotowaniem wody to nic strasznego! jedno jest pewne jesli zagotowałeś i zatrzymales sie lub nie dałeś mu w du... to nic strasznego z głowicą się nie stalo. Golfa to sztuka przegrzać, jest to raczej trudno zrobić. Jeśli zaś przy dużych obrotach i predkościach temperatura się podnosi jest to spowodowanie złą pracą układu chłodzącego, ja zacząłbym od wiadomości czy pompa wodna była kiedyś wymieniana \, jesli tak to czy jest ona od diesla, 2 ktoś miał część racji z termostatem, częściowo się otwiera, jeśli wentylator ci się włącza tzn ze głowica i uszczelka jest ok. Golf ma inny system chłodzenia dlatego też jest jednym z niewielu aut który szybko się rozgrzewa np jadąć ok 3 km z prędkością 90 km/h temperatura powinna osiągnąć ok 89 stopni. rada jest jedna- wymien termostat ale.... uważaj termostat to nie taka prosta sprawa do diesla jest troszke inny i koniecznie wołaj do tego silnika różni się tym iż wieczko które się otwiera musi!!!! być z nasadką gumową ważne!!! jeśli to nie rozwiąże problemu pisz do mnie i postaram się ci pomóc natomiast nie rozbieraj głowicy bo to zbędna rzecz. Problem może polegać nawet na zwyklym zapowietrzeniu układu, jest to czesta przyczyna podwyższenia się temp. napisz to pomogę bendzel@wp.pl



GRZESIEK.G.

Post autor: GRZESIEK.G. » pt wrz 30, 2005 23:04

W "ŚNIEGU" TZN. W MAŁYCH KROPECZKACH. STRZAŁKA OK. 2 CM W PIONIE DO GÓRY ( CZASEM ZAPALA SIĘ NA POMARAŃCZOWO- CAŁA).



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob paź 01, 2005 20:26

Mój wujek miał taką strzałkę (choć niedokońca wiem o co chodzi) w passacie jedynce i miał skrzynię 4 i gdy włączał 4 to gdy (jak dobrze pamiętam ) jechał ekonomicznie to ona się niepaliła a jak deptał to się zapalała.jakoś tak było .Niestety ktoś musi się tu wypowiedzieć co jest nabieżąco.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości