Chrobotanie na luzie jak sprzegło wcisne ustaje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 15, 2009 19:54

właściwie moim zdaniem cztery posty w górę punkt pierwszy masz odpowiedź. A pewność zyskasz jak rozbierzesz. Z tym że raczej nie ucz się mechaniki na własnej skrzyni biegów.
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2009 19:56 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Post autor: kret077744 » pn cze 15, 2009 20:00

doczytałem że to igiełkowe, ale z kolei Ci co mówili że to to, to jeszcze im skrzynia na biegach wyła, a u mnie spokój tylko na luzie hałasuje... bede miał czas pogrzebie, szkoda żebym na darmo rozkrecał, przy okazji planuje docisk zmienić, cieżko mi sie wciska sprzegło, brat niedawno wymieniał docisk+tarcze i wciska sie leciutko.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 15, 2009 20:11

No nie wiem, u mnie początkowo hałas był słyszalny tylko na postoju na luzie, a z czasem podczas jazdy. Pewności raczejj niez zyskasz i tak bez rozbiórki, a wymiana sprzęgła to ku temu dobra okazja


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

Post autor: speeder » pn cze 15, 2009 21:28

Paweł Marek pisze:u mnie początkowo hałas był słyszalny tylko na postoju na luzie, a z czasem podczas jazdy
mialem dokladnie to samo plus zgrzyt na 2ce (synchro). pojechalem do jednego mechanika i powiedzial ze to lozysko wyciskowe ( w skrzyni DFQ od 2.0 GTI) no to zwatpilem w umiejetnosci znawcy. zrzucilem skrzynie z kolega, rozebralismy no i sie okazalo ze to bylo lozysko na walku atakujacym, a i lozysko na walku odbierajacym juz mialo spore luzy. akurat byla druga skrzynia na czesci i tak z dwoch powstala jedna idealna ktora chodzi pieknie.
powiem ci tak, ze jak sie wezmiesz za rozbiorke i juz rozbierzesz, to wszystkie simeringi jakie sa na skrzynce trza wymienic, dobry olej ( wbrew pozorom sporo kosztuje). no i teraz wszystko zalezy od tego czy autko sprzedaz, czy bedziesz nim jezdzil jeszcze setki km i chcesz miec dobrze. jak to drugie, to lepiej powymieniac juz wszystkie lozyska, niz po 20tys znowu skrzynke rozbierac. przed zdjeciem polecam sprawdzic synchro czy dziala dobrze i nie robia huku, a po rozebraniu dokladnie obadac. powod ten sam jak wczesniej. ale wiadomo, koszty rosna, wiec zalezy ile masz kaski na ta zabawe


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Post autor: kret077744 » wt cze 16, 2009 09:23

autko od brata kupiłem, i z tym jeżdził ponad 40tys, teraz ja go mam i też już zrobiłem z tym 20 tys. Mu to nie przeszkadzało, a mnie wk***. Sprzegło wciska sie cholernie cieżko(pewnie stary docisk,tylko tarcza była zmieniana) od razu i sprzegło by poszło. Powiedzcie mi tylko orientacyjnie gdzie jest łożysko igiełkowe, na walku atakujacym i lozysko na walku odbierajacym?? bedzie ono widoczne po zdjęciu skrzyni czy trzeba sie w nią zagłebić ?


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt cze 26, 2009 23:41

u mnie tez halasuje na luzie, a na wcisnietym sprzegle cisza, lozysko igilkowe wyminiane, tam od tyłu , jak zmieniane było sprzegło, to od razu poszlo do wymiany lozysko i nic nie pomogło nistety, ten typ tak widocznie ma :) trzeba by bylo remnotowac cala skrzynie, a to malooplacalne, a kupic druga... poki jezdzi to sie nie przejmowac ;) jak padnie to wybor kupic czy remontowac :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 27, 2009 09:51

guti pisze: lozysko igilkowe wyminiane, tam od tyłu
od tyłu to jednak chyba myślisz o wyciskowym. Igiełkowe jest z przodu, nie znam się na tym szczegółowo ale machanik rozbierał skrzynkę żeby mi je wymienić. Koszty robocizny cholerne ale dobra skrzynka do 2E nie do dostania, a teraz pracuje jak nowa. Konkretnie łożysko igiełkowe padło przy 240 tysiącach. Teraz mam 310 tys. i skrzynka cichutka jak z salonu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

esco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 12, 2009 16:10
Lokalizacja: gdansk
Kontakt:

Post autor: esco » sob cze 27, 2009 10:13

Witam mam pytanko wyciągałem skrzynke z golfika odkreciłem też sprzegło zamoątowałem ponownie tarcze srzęgłai szkrzynke biegów i teraz mam takie objawy odpalam silnik wbijam bieg jaki kolwiek a samochód stoi i nic a nadodatek niema sprzęgła naciskam na pedał i wpada w posadzke CO TO MOŻE BYĆ czy tylko samo odpowietrzenie może tutaj zaradzić



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob cze 27, 2009 10:15

Paweł Marek, to wszsytko zalezy jaka masz skrzynie, u mnie jest 4t , od strony sprzegła nie ma zadnego łozyska., nie jest to które smiga po wałku poruszane dzwignia za ktora ciagnie linka, tak to jest w 4 biegowych z tego co si orientuje, u mnie takiego lozyska od sprzegla strony nie ma , a mam z tyłu od strony 5 biegu , zreszta koledze wyminilismy w takiej skrzyni ktora ma lozysko od strony sprzegła owo sprzegło i tez nic :) bez poprawy , szum dosc głosny i uciazliwy na luzie

to jest moja skrzynia http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 765087f7a3

a to o którym mowisz, z wyciskowym przy sprzegle http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 6c749.html


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 27, 2009 10:40

guti, w skrzynce Twojej zarówno łożysko wyciskowe (naciska na wałek podłużny rozłączający sporzęgło) jest od tyłu, prawdopodobnie to co wymieniałeś, nie widać go na obrazku jest pod deklem z tyłu. W skrzynce od 1,3 czy 1,4 co zapodałeś drugą fotkę to łożysko jest przy sprzęgle (7). Pisząc o łożyusku igiełkowym po stronie sprzęgła mam na myśli w skrzyni - tylko bliżej sprzęgła, jest na wałku sprzęgłowym zaraz za tulejką prowadzącą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Post autor: kret077744 » sob cze 27, 2009 20:21

to co tak hałasuje to nr 15 - łożysko igiełkowe (opiinie innych)

Obrazek

u mnie rzyncholi mnie wiecej tu :

Obrazek

dzwiek pochodzi jakby z granicy pokrywy piątego biegu a resztą. Mysle to własne igiełkowe, narazie nie rozbieram, ponad 40tys mam przejechane z tym.
Ostatnio zmieniony sob cze 27, 2009 20:23 przez kret077744, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob cze 27, 2009 21:57

no to wlasnie to mam wymienione i nic sie nie poprawiło , na drugi dzien juz chrobotało jak wczesniej :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

Post autor: lukas87 » ndz cze 28, 2009 07:23

Na 1000% skrzynia biegów!!! Mam u siebie to samo. Pisali mi na tym forum, ze to na pewno zuzyte sprzeglo, inni, ze kolo dwumasowe, wiec wymienilem na kolo jednomasowe od Corrado G60 oraz sprzeglo tez od G60-tki. Stracilem sporo buly na czesci, ktore nie byly potrzebne, a teraz musze jeszcze kupic skrzynie :grrr:



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Post autor: kret077744 » ndz cze 28, 2009 21:37

guti, wymieniłeś igiełkowe i nic ?? czy to na samym końcu łożysko wyciskowe ?? igiełkowe sprawa 60zł szkoda tracić jak ma nic nie poradzić... :grrr:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 473 gości