stuki i nierówna praca

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz lut 08, 2009 11:52

miś fazi pisze:jak nowe , to bez różnicy , a jak wkładasz te co miałeś to powinny trafić na swoje miejsca , tylko po włożeniu nowych samochodu nie powinno sie odpalać przez około pół godzinki aż popychacze nie naciągną oleju
Jak szklanki mogą naciagnac olej skoro silnik jest zgaszony. Miel je polac olejem??? Ja stare jak zakladalem to w to samo miejsce, raz tylko sie pomulilem. Nowe zakladalem wszystko skladalem i krecilem silnikiem, bo myslalem, ze one sie napompuja dopiero pod cisnieniem oleju ktory dociera kanalikami w glowicy


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 08, 2009 11:54

jest jeszcze jedna możliwośc że w komplecie popychaczy trafił Ci sie jakiś uszkodzony



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz lut 08, 2009 11:56

poszukaj sobie na necie ksiazki sam naprawiam i tam zobacz jak spiac rozrzad itp. Generalnie masz tam dwa znaki do zgrania walek rozrzadu z walem korbowym, pasek napina sie pompa wodna ktora trzyma sie na trzech srubach. Na dole na kole pasowym od altelnatora jest z gory naciecie i musisz je zgrac z oczkiem ktore jest nad kolem przy obudowie. Drugi znak masz na kole ktore znajduje sie na walku rozrzadu z boku takie naciecie i musisz je zgrac z tkim trojkacikiem ktory jest pod kolem.


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 08, 2009 11:58

Jak szklanki mogą naciagnac olej skoro silnik jest zgaszony. Miel je polac olejem??? Ja stare mogą , nawet bez odpalania silnika , w głowicy zawsze masz olej , tak jest skonstruowana



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz lut 08, 2009 11:59

miś fazi pisze:jest jeszcze jedna możliwośc że w komplecie popychaczy trafił Ci sie jakiś uszkodzony
tak jak kolega pisze.
Tak jak ci pisalem wczesniej sciagnij dekiel i srubokretem sprawdz czy nie ma lulu miedzy szklanka a krzywka na walku rozrzadu, tylko wtedy gy krzywka jest na gorze

[ Dodano: 08 Lut 2009 11:06 ]
miś fazi pisze:Ja stare mogą , nawet bez odpalania silnika , w głowicy zawsze masz olej , tak jest skonstruowana
Stare nie nacią gaja oleju tylko go trzymaja, a jesli skrzadasz silnik i glowica byla myta po regeneracji to jest sucha. Moim zdaniem do szklanek olej musi dotrzec pod odpowiednim cisnieniem. Raz skladalem 1.6 ecoteka z opla. W oplu rozebrali silnik i znajomemu krzykneli 6tys za zrobienie. Wszystko bylo w jednym kartonie totalny mix jak zlozylem glowice to mialem problem bo niektore zawory nawet gdy krzywka byla do gory byly otwarte z jakies 2mm i balem sie zeby nie bylo kolizji, meczylem sie zeby szklanki puscily stary olej. Wniosek trzymaly stary olej pomimo ze lezelu w pudle przez okolo 3tyg


BB (borówka, bandit ...)

MAZZ18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lut 07, 2009 19:30
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: MAZZ18 » ndz lut 08, 2009 12:07

Już wczoraj sprawdziłem rozrząd i jest dobrze znaki się zgadzają. Oprócz tego założyłem stare popychacze!!! I nic to nie dało jest dalej tak samo.



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz lut 08, 2009 12:13

to teraz pozostalo ci sprawdzic uklad zaplonowy. Jak sciagales walek rozrzadu to musiales odkrecic aparat zaplonowy. Ustawiles go w ten sam sposob czy nie??? Zrobiles sobie jakis znak???


BB (borówka, bandit ...)

MAZZ18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lut 07, 2009 19:30
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: MAZZ18 » ndz lut 08, 2009 12:18

Znaki zrobiłem i później ustawiłem tak jak ma być

[ Dodano: 08 Lut 2009 11:20 ]
Ale jak go przed chwilą odpaliłem to wolne obroty trzyma już sam. Tylko dalej słychać stuki i silnik skacze



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 08, 2009 12:22

Obrazek



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz lut 08, 2009 12:22

to ja juz nie wiem co ci napisac tak jest trudno radzic. Sprawdzaj jeszcze po kolei czy chodzi na wszystkie cylindry, Nie wiem co jest grane to jest prosty silnik jak budowa cepa. Jezeli rozrzad byl dobrze ustawiony to zaworu tez nie powinno wygiąc.


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 08, 2009 12:25

Obrazek

[ Dodano: 08 Lut 2009 11:26 ]
popatrz co tu piszą o szklankach hydraulicznych



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz lut 08, 2009 12:31

owszem zwracam chonor rzeczywiscie nie mozna przez 30min odpalac silnika ale to mi sie wydaje ze ze wzgledu na roznice temperatur. Tez pisze, ze zeby szklanki nabraly oleju to silnik musi pracowac, a czasem musi nawet dojsc do temp roboczej


BB (borówka, bandit ...)

MAZZ18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lut 07, 2009 19:30
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: MAZZ18 » ndz lut 08, 2009 12:36

Jutro ściągne dekiel i wałek rozrządu. Spróbuje wycisnąć olej z nowych popychaczy i wsadze je w głowice. Może to pomoże



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 08, 2009 12:36

ale nawet nowe szklaneczki mają w sobie już odrobine oleju zalane fabrycznie

[ Dodano: 08 Lut 2009 11:40 ]
bo bez tego i jeszcze jak masz nową suchą głowice to oczywiście same szklanki nie naciągną odpowiednią ilośc , a wyciskanie z nich oleju niewiele , lub nic nie da , bo one sobie same dozują odpowiednią ilośc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 421 gości