Spalanie 1.8 RP - wątpliwości

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

muzykant

Post autor: muzykant » śr gru 31, 2008 23:20

MiSzOn, o dzięki wielkie za info, właśnie takie coś przychodziło mi na myśl. Mam lpg w aucie i takiego termostatu już nie ma tak jak piszesz.



Awatar użytkownika
popielasty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 950
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 16:11
Lokalizacja: WWL

Post autor: popielasty » czw sty 01, 2009 11:25

no ładnie, dziś zatankowałem, na 48 litrach przejechałem 375 km :( wyszło 12.8/100 km :(

zatankowałem do pełna 98, będę jeździł do 2tyś obr :D zobaczymy ile spale na tym baku



Awatar użytkownika
blazejm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 21:16
Lokalizacja: Dobrzyca
Kontakt:

Post autor: blazejm » czw sty 01, 2009 13:43

MiSzOn, hmmm chyba faktycznie masz rację, ja kupiłem auto z instalacją LPG i były tam trójniki, więc całkiem możliwe że oryginalnie był tam termostat. Jak wyrzuciłem instalację to w tych miejscach po prostu połączyłem węże. Nie wiesz może jak wyglądał ten termostat i przy jakiej temp. się otwierał?

A tak BTW, mam na sprzedaż wspomnianą instalację LPG z butlą i z papierami. Jak coś to priv:D


[b][color=indigo]Moja Golfinka: :D [/color] (wszystkie foty na 1-szej stronie ;) )
http://vwlkp.pl/viewtopic.php?t=158[/b]

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » czw sty 01, 2009 15:18

blazejm pisze:Nie wiesz może jak wyglądał ten termostat i przy jakiej temp. się otwierał?
to były tak jakby dwie rurki na przewodach od nagrzewnicy i dodatkowo były połączone między sobą cienkim wężykiem. Gdy były zamknięte to woda zamiast przez nagrzewnicę płynęła tym wężykiem pomiędzy nimi.
A przy jakiej temperaturze się otwierały to nie mam zielonego pojęcia.
Mam gdzieś te termostaty, więc mógłbym pstryknąć fotkę, ale dopiero po 5 stycznia, wcześniej nie dam rady.
popielasty pisze:wyszło 12.8/100 km
no nieźle :chytry: to w mieście czy w trasie tyle wyszło?



Awatar użytkownika
blazejm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 21:16
Lokalizacja: Dobrzyca
Kontakt:

Post autor: blazejm » czw sty 01, 2009 15:26

MiSzOn, a nie chciałbyś sprzedać tego termostatu z tymi rurkami?:) ale najpierw czekam aż fotki zrobisz:)


[b][color=indigo]Moja Golfinka: :D [/color] (wszystkie foty na 1-szej stronie ;) )
http://vwlkp.pl/viewtopic.php?t=158[/b]

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » czw sty 01, 2009 15:52

blazejm pisze:MiSzOn, a nie chciałbyś sprzedać tego termostatu z tymi rurkami?:) ale najpierw czekam aż fotki zrobisz:)
Przypuszczam, że go nie będziesz chciał bo jest niesprawny. Miałem słabe ogrzewanie przez ten termostat i musiałem go usunąć. Po 5 stycznia mogę Ci zrobić fotę jak to wygląda, ale to już na PW bo zaczynamy OT w temacie kolegi popielasty, robić.



Awatar użytkownika
popielasty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 950
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 16:11
Lokalizacja: WWL

Post autor: popielasty » czw sty 01, 2009 16:43

no nieźle :chytry: to w mieście czy w trasie tyle wyszło?
miasto - krótkie odcinki.
MiSzOn pisze:zaczynamy OT w temacie kolegi popielasty, robić.
mi to nie przeszkadza, zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć :)



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » czw sty 01, 2009 17:09

popielasty pisze:miasto - krótkie odcinki.
mi teraz wychodzi na krótkich odcinkach, tyle że na wsi dycha to leciutko. Ale przy obecnych temperaturach i stanie drogi u mnie to normalka - jazda na trzecim, góra czwartym biegu.
Aha, no i ja mam 1.8 na gaźniku, to spalanie będzie się troszkę różnić od 1.8 na monowtrysku na moją niekorzyść.
popielasty pisze:mi to nie przeszkadza, zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć :)
:pub:
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 2009 17:10 przez MiSzOn, łącznie zmieniany 1 raz.



Prono89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 23:07
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Prono89 » czw sty 01, 2009 20:23

Koledzy golfiarze, powiedzcie mi czy wy też macie problemy z parą w aucie? Wystarczy trochę wilgoci i szyby parują raz dwa, a przy tej tempteraturze zewnętrznej to nie za fajnie. Mnie zamarzała szyba od wewnątrz bo mam mokro przez nieszczelną uszczelkę prawych tylnich drzwi. Kupiłem specyfik antyroszeniowy czy jakoś tak (przeciw parowaniu) i wywaliłem tego duuuużo na boczne szyby, na przód mniej i jest poprawa, boczne nie parują a więc nie zamarzają a przednia trochę przymarza ale to jutro dam tego jeszcze więcej i będzie git ;)

A co do MFA to mi spalanie pokazuje jakieś 2 litry, czasem 2.4 a czasem 1.5. Nie wiem czym to spowodowane jest (mam stożek), Kiedyś jak przycisłem to nawet 4 litry palił ;) ja ten wynik mnożę x4 i mam orientacyjne spalanie ;)
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 2009 20:25 przez Prono89, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
blazejm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 21:16
Lokalizacja: Dobrzyca
Kontakt:

Post autor: blazejm » czw sty 01, 2009 20:41

Prono89, z parą też mam ten problem:/ muszę też jakieś pochłaniacze wilgoci sobie sprawić. A co do MFA to może masz uszkodzony licznik i przez to źle podaje. U mnie jak założyłem licznik z MFA to przez pierwsze 2 tygodnie pokazywałem ciągle 0, dopiero potem coś mu się odmieniło i do dziś już od pół roku dobrze pokazuje :bigok:


[b][color=indigo]Moja Golfinka: :D [/color] (wszystkie foty na 1-szej stronie ;) )
http://vwlkp.pl/viewtopic.php?t=158[/b]

Awatar użytkownika
popielasty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 950
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 16:11
Lokalizacja: WWL

Post autor: popielasty » pt sty 02, 2009 01:09

u mnie z tyłu z prawej strony też coś paruje....

i teraz w ogóle w tą zimę to mam wrażenie jakby cały samochód skrzypiał (taki metaliczne dzwięki) ale zauważyłem że to się objawia jak mam lód na dachu :crazy: dziwne wrażenie.



Prono89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 23:07
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Prono89 » pt sty 02, 2009 12:55

blazejm pisze:A co do MFA to może masz uszkodzony licznik i przez to źle podaje
Hmm... tylko gdzie to uszkodzenie? Wszystkie inne parametry MFA pokazuje prawidłowo, więc nie za bardzo wiem gdzie szukać.
popielasty pisze:i teraz w ogóle w tą zimę to mam wrażenie jakby cały samochód skrzypiał
Mam podobnie przez pierwsze kilka km od ruszenia, kiedy cała buda jest zimna i zlodowaciała. Jak już przejadę kilka km i nagrzeje się wszystko to ustaje.
Problem z wilgocią i parowaniem naprawiłem. Okazało się, że któryś ze znajomych przez przypadek wylał mi w aucie z tyłu 1,5 litra wody mineralnej i to zamarzło i sobie parowało i osiadało na szybach. Przy okazji wymieniłem uszczelki na drzwiach i sprawdziłem drzwi i wszystko gites więc problem prawie rozwiązany. Piszę prawie, bo podłoga narazie zamarznięta i nie mogę się tego lodu pozbyć :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości