Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piterelyseo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob maja 16, 2009 22:32
Lokalizacja: PGO
Kontakt:

Post autor: piterelyseo » sob sie 22, 2009 15:53

odgrzewam kotleta :food:

w moim golfie ll 1.6 ubywa olej z przekładni planetarnej.. pod koniec maja wlewałem pod poziom max na miarce-teraz nie ma nic..po przejeździe z większej trasy 20-30 km rano pod autem jest plama oleju a na skrzyni w miejscu łączenia z silnikiem wiszą krople oleju.. i moje pytanie skąd to cieknie..czekam na odpowiedzi i rady :idea: :?:


<<<<<Golf ll Forever>>>>>

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » sob sie 22, 2009 17:43

Po pierwsze jest osobny i zupełnie inny olej w przekładni głównej zwanej planetarną i w automatycznej skrzyni biegów.

olej w przekładni głównej wlewa się przez otwór wlewowy będący również kontrolką poziomu (wlewa się tyle, aż zacznie kapać czyli do poziomu przelewu)

Olej w skrzyni kontroluje się właśnie na miarce która jest u samego dołu z przodu skrzyni.
Jeśli ubywa ci na miarce to jest to olej z skrzyni, a nie z mechanizmu różnicowego.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

piterelyseo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob maja 16, 2009 22:32
Lokalizacja: PGO
Kontakt:

Post autor: piterelyseo » sob sie 22, 2009 20:10

ale ja to wiem :grin: nie miałem czasu wszystkiego dokładnie opisywać..cieknie mi olej z przekładni planetarnej ,a wyciek widać pomiedzy silnikiem a skrzynia..miałby ktoś jakis schemat blokowy skrzyni biegów?? z czego to może najprawdopodobniej cieknąć??

wlewałem taki olej http://www.ekonaft.com.pl/mobil_last/sa ... atf220.htm
Ostatnio zmieniony sob sie 22, 2009 20:12 przez piterelyseo, łącznie zmieniany 1 raz.


<<<<<Golf ll Forever>>>>>

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » pn sie 24, 2009 18:42

Mi tez cieknie olej na laczeniu skrzynia-silnik i jest to olej ATF... tak wiec co trzeba wymienic?


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

piterelyseo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob maja 16, 2009 22:32
Lokalizacja: PGO
Kontakt:

Post autor: piterelyseo » pn sie 24, 2009 21:14

pewnie jakiś uszczelniacz lub uszczełke lub coś.. ktoś posiada schemat blokowy skrzyni? proszę o pomoc


<<<<<Golf ll Forever>>>>>

fryda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 12:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fryda » pn lis 02, 2009 16:31

a ja tez mam problem :( mianowicie kupiłem niedawno golfa mk2 z 90r automatyczna skrzynia 1.6 i sprawdzając po kolei płyny okazało się że mam za niski poziom oleju w skrzyni biegów...i tu zaczeły sie schody poniewaz nie wiem jaki olej został wlany do skrzyni..wszyscy mi mówią ze kolor powinien byc czerwony, a ja natomiasta mam na bagnecie po wytarciu żółty :/
chciałem dolac tylko teraz nie wiem czy mineralne oleje sie mieszają ze sobą? i czy mozliwe zeby zmienił kolor na zółty z zielonego..ponieważ jak wjade na kanał to troszke mi sie tam spod miski ulewa ale tam to jest bardziej zielone niż na bagnecie :/ i nie wiem co zrobić...

[ Dodano: 02 Lis 2009 16:17 ]
a właśnie wracam z dołu i dokonałem małej operacji: mianowicie wziąłem strzykawe kabelek i zassałem troche tego oleju ze skrzyni i ma on kolor taki miodowo ciemny.. czy mozecie mi powiedziec co to moze być za olej? czy w ogóle mineralne oleje w takim kolorze występują? bo nie wiem jakiego dolac i kupić...



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pn lis 02, 2009 19:50

fryda
mam pytanie kontrolne -sprawdzałeś stan oleju w skrzyni na odpalonym silniku ?-jesli tak to zapomnij o tym pytaniu -jesli nie to sprawdź
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2009 19:51 przez albert1973, łącznie zmieniany 1 raz.



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » wt lis 03, 2009 00:40

Ciekawy temat,więc się przyłączam.Moje pytanie jest takie:Ile wchodzi mniej więcej oleju do skrzyni auto w golfie IV?Nie ma bagnetu.Dzięki.


Jacek

kedar13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 03, 2009 23:09
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kedar13 » pt gru 04, 2009 02:04

nerlst,
Cześć
Mam problem z wymianą oleju w automatycznej skrzyni biegów w Golfie III z 96 roku, widzę że masz sporą wiedzę o MK2, czy znasz się również na MK3, jeśli tak to prosze o pomoc.
1. Czy w przekładni głównej i planetarnej są rózne oleje podobnie jak MK2?
2. Jeśli tak to jak sprawdzić/ dolać olej do przekładni głównej- mam padnięty uszczelniacz przy półosi i olej prawdopodobnie wyciekł?
3 Jak sprawdzić poziom w przekładni planetarnej - nie ma tam miarki a jedynie korek przelewowy- domyślam się że olej powinien się przelewać przy pracującym silniku ale wolałbym się upewnić.
Z góry dziękuję.
pozdr
RJ



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » pt gru 04, 2009 13:41

kedar13,
Wykręć miske oleju ze skrzynki i nad ną jest filtr oleju.Wymień go i wyczyść miske,zamontuj spowrotem.Teraz odkręć od spodu korek.Z przodu skrzyni jest korek wlewu oleju.Za pomocą najlepiej jakiegoś wężyka z lejkiem wlej ok 3 litrów oleju,do mometu aż zacznie się lać od spodu.Zakręć korek zapal auto i przestaw dzwignie zmiany biegów przez wszystkie biegi.Sprawdź jeszcze raz poziom oleju po wykręceniu korka.Olej ma kapać,jeżeli kapie tzn że poziom jest ok.Olej w przekładni głównej sprawdza się poprzez napęd licznika.


Jacek

kedar13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 03, 2009 23:09
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kedar13 » pt gru 04, 2009 18:32

jackyz,
Cześć
Jestem juz po wymianie, jest dokładnie tak jak piszesz. Wielkie dzięki.
pozdr
RJ



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości