śmierdząca klima - co jeszcze można na to poradzić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Post autor: steniu4 » pt maja 15, 2009 17:46

No to odgrzebuję kotleta...
Jak sobie poradziliście ze smrodkiem??
Ja raz dokonałem sam czyszczenia klimy "ogólnodostępnymi" środkami, i pomogło na dwa dni. Potem pojechałem do ASO. Uzupełnili czynniki, wymienili nowy filtr na kolejny nowy filtr (kabinowy) na moją prośbę, odgrzybili po swojemu i co?? Klima chodzi, lepiej chłodzi (widocznie miałem ubytek czynnika) pięknie pachnie. Wyłączam klimę i jest taki zajzel, że 4x szyby na dół i niech się wywietrzy... Śmierdzi jeszcze gorzej niż zanim tknąłem to g**no...
Pracol z aso twierdzi, że może to być jedynie już tylko osuszacz (370pln nowy Oryginalny).
Autko jest 99r ma ok180tyś przebiegu i podejrzewam że nikt nigdy wcześniej tam nie zaglądał...
Jestem w stanie to wymienić ale jeśli nadal będzie tak jak jest to się wścieknę chyba...
Czemu w tym kraju jest tak wielu specjalistów od wyciągania kasy a tak mało od dobrej roboty?


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
siwyBB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 03, 2008 23:03
Lokalizacja: PODBESKIDZIE
Kontakt:

Post autor: siwyBB » pt maja 15, 2009 20:49

Osuszacz nie ma nic wspólnego ze smrodem z nawiewu i nie musi być oryginalny.Ważne żeby był nowy nie rozszczelniony a nie jakiś ze szrotu.


www.klimy.auto.pl SPAWANIE ALUMINIUM

Kuba007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob paź 28, 2006 16:05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: Kuba007 » pt maja 22, 2009 22:34

Jedyny sposób na usunięcie smrodu to dostanie się do wymiennika powietrza (jest to mała chłodniczka zamontowana w kanale wentylacyjnym zaraz za dmuchwą, to ona jest odpowiedzialna za chłodne powietrze w aucie, dmuchawa dmucha ciepłe powietrze, które przechodząc przez wymiennik schładza się, efekt uboczny to skraplanie i powstanie wody..., dlatego gdy klima chodzi, wymiennik ma bardzo niską temperaturę i wszystkie grzybki na nim siedzą cicho i nie smrodzą, ale jak wyłączycie klimę i wymiennik zaczyna wysychać, to wtedy zaczyna okropnie śmierdzieć
Gdy już czuć pożądnie smród, psikanie w kratki nawiemu i wymiana filtra nic nie da, szkoda waszych pieniędzy na te specyfiki... ozonowanie też nie zawsze pomaga gdy klima nie była regularnie dezynfekowana...
Jedyny sposób na smród to zakup dobrego środka grzybobójczego i kilkakrotne czyszczenie wymiennika...



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob maja 23, 2009 00:01

A ja zawsze wymieniam filtr przeciwpyłkowy i całą zawartosc piany ze środka wbrew instrukcji an niej wale na właczonym wiatraku na 2 biegu pod filtr przeciwpyłkowy w łopadki wentylatora- po tym zawsze mam rok spokoju. Pęd powietrza sobie sam aałdnie to rozprowadzi



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw maja 06, 2010 00:39

czy całe to ozonowanie dokonuje sie na wyłaczonej klimie czy załączonej ? bo moim zdniame , to chyba one pieron... przeciez na wylaczonej klimie wlączonym nawiewie i obiegu zamkniętym przez parownik od klimy tez przepływa powietrze..


chyba ze sie myle :)
jezeli na właczonej klimie , to dlaczego ? :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości