Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luksky

Re: olej

Post autor: luksky » śr cze 29, 2005 00:35

kodek pisze:Na mineralnym skrzynia (VW) do naprawy po klilku tysiącach
a to z jakiej racji? Nawet jak nalejesz do skrzyni silnikowego to sie nic nie stanie. Chodzi o smarowanie, chłodzenie, które to mają zapobiegać zatarciom. o nic więcej. Zalanie skrzyni olejem hydraulicznym HD68 też by jej wyszło na dobre.



Awatar użytkownika
Overmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 22:49
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Overmo » śr cze 29, 2005 00:41

Zapomniałem dodać jeszcze, że poprzednio podobno też w skrzyni był olej mineralny i że w zimie przy zimnym silniku ciężko wchodziły biegi 1 i 2. Wiadomo, że na syntetyku zimą lepiej będą wchodziły biegi na znimnym silniku. Ale czy jeśli jednak w skrzyni był mineralny a nie fabryczny to czy moge teraz zalać syntetykiem? Z tego co sie orientuje to nie można bo może sie rozczelnić skrzynia ale wypowiedzcie sie na ten temat. Pozdrawiam


Brak pomysłu na podpis:)

Awatar użytkownika
Overmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 22:49
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Overmo » śr cze 29, 2005 00:51

Przeczytałem kilkanaście postów na forum na temat oleju do skrzyni w VW. Niemal że wszyscy polecali 75E/80 i odradzali mineralny. Ale co ja mam zrobić skoro wcześniej skrzynia była zalana mineralnym ale ja już nie chce mineralnego bo zimą ciężko wchodzą biegi na zimnym silniku i jest to denerwujące? Jest jakiś sposób na przejście na syntetyk czy musze pogodzić sie z tym, że będę już zawsze jeździł na mineralnym?:(


Brak pomysłu na podpis:)

luksky

Post autor: luksky » śr cze 29, 2005 02:17

przecież ten moment kiedy biegi ciężko wchodzą w mroźne dni trwa kilkanaście sekund. Odpala sie autko i czeka chwilkę po tym juz jest ok. Nie rozumiem problemu. Całe zycie w każdym swoim aucie czy to sporting, vectra czy vw miałem mineralny a czy masz olej firmy X czy olej firmy Y to żadna róznica. Po zalaniu starego auta syntetykiem możesz/nie musisz mieć troszke wycieków gdyż syntetyk jest bardziej penetrujący, bardziej wodnisty, itp. JEst to jego zaleta jak i w starych trupkach wada, gdyż potrafi się sączyć przez uszczelnienia które nie sa pierwszej nowości. Ale to czymzalejesz to Twoja sprawa, mi nic do tego. ZAstanów się czy naprawdę jest sens wywalać kasę na sytetyka i potem trząść portkami i skakać po ulicy czy cieknie czy nie. Ja bym zalał olejem mineralnym takim jak zaleca producent a róznicę kasy przeznaczył na piwo lub jak starczy na dziewczynki.



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » śr cze 29, 2005 08:28

Całkowita racja luksky, skoro w fabryce lali mineralny to teraz nie ma sensu przepłacać. A różnica we wrzucaniu biegów będzie w przypadku syntetyka tak niewielka że niezauważalna z tej prostej przyczyny że lepkość obu olejów jest podobna. Ponadto skrzynie VW są zaprojektowane z dużą rezerwą i nie są bardzo wyżyłowane. Ja wlałem Titanisa 80W/90 API GL-5 za 11 zł litr i jest gites :bigok:



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr cze 29, 2005 09:48

Pytałem w serwisie o olej do skrzyni do mk2 i powiedzieli,że w 86r zalewali mineralnym GL-4 80W90 lub 80W,ale można lać ewentualnie półsyntetyk 75W90(ten parametr ma mniejsze znaczenie) ale tylko GL-4.Skrzynia będzie lżej chodzić w zimie i jeśli jest już trochę wychełtana może ją być głośniej słychać.Sam stoję przed dylematem jaki wlać i czy wogóle wymienić skoro chodzi nieźle i leciutko.Czasami można przedobrzyć



Awatar użytkownika
Overmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 22:49
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Overmo » śr cze 29, 2005 10:13

Dziękuje za odpowiedzi, kupie chyba jednak ten mineralny, bo właściwie po co przepłacać skoro różnica w wrzucaniu biegów na zimmyn silniku i tak będzie ledwo zauważalna a trwa to przecież przed pierwsze kilkanaście sekunt po odpaleniu silnika. Pozdrawiam


Brak pomysłu na podpis:)

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr cze 29, 2005 10:43

Kup pojeździj i napisz jak się sprawuje po przejechaniu paru tysięcy km.



Awatar użytkownika
marsell
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 27, 2005 22:45
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marsell » śr cze 29, 2005 15:54

A ja właśnie wymieniłem olej w skrzyni na półsyntetyk 75W90 i była to bardzo dobra decyzja. Biegi zaczęły wchodzić lekko przy zimnym silniku (wcześnie wchodziły ciężko, szczególnie dwójka i trochę dłużej niż przez pierwsze kilkanaście sekund). Koszt niezbyt duży, weszło niecałe 2 litry oleju a litr kosztował 20zł.



Awatar użytkownika
Overmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 22:49
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Overmo » śr cze 29, 2005 18:56

Ostatecznie wlałem Mobil GL-4 i jak narazie biegi troche ciężko wchodzą. Ale wyskoczył inny problem. Wymieniłem tarcze sprzęgłową na używaną i teraz mi sie ślizga jak chce ruszyć z piskiem opon, jak ruszam na jedynce albo wsteczny przy zaciągniętym ręcznym to silnik gaśnie ale ruszyć z piskiem nie idzie. Co to może być skoro raczej nie tarcza bo okładziny miała grubsze niż poprzednia tarcza. Może linka samoregulująca się? Dodam, że uprzednio miałem oryginalną tarcze do silnika 1.6TD a teraz założyłem z silnika 1.9TD. Pasuje jak ulał ale jednać coś jest nie tak, tylko co? Pozdrawiam


Brak pomysłu na podpis:)

Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » pt lip 01, 2005 12:43

wojtasss82 pisze:no dobra, ale jak się niewie jaki olej byl wcześniej w skrzyni a sporo go już wyciekło to jaki zalać żeby nie "zrobić dobrze"????
Ja sie dolacze do tego pytania. Chcialbym uzupelnic, a nie wiem jaki mi tam mechaniki dolali, a juz ich nie lubie i troche sie krepuje pytac :foch:



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pt lip 01, 2005 17:22

chalcik pisze:A ja właśnie wymieniłem olej w skrzyni na półsyntetyk 75W90 i była to bardzo dobra decyzja. Biegi zaczęły wchodzić lekko przy zimnym silniku (wcześnie wchodziły ciężko, szczególnie dwójka i trochę dłużej niż przez pierwsze kilkanaście sekund). Koszt niezbyt duży, weszło niecałe 2 litry oleju a litr kosztował 20zł.
A ile przejechałeś na tym oleju i czy skrzynia zrobiła się głośniejsza,czy nie czuć żadnej różnicy?Aha a jakiej firmy olej zalałeś,że taki tani?



kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: kodek » czw lip 07, 2005 10:38

Ja upieram się przy tymże powinien być syntetyk. To nie tylko moja opinia. Zobaczcie zalecnie olej do skrzyni w vw. Jeżeli skrzynia jest na wykończeniu to ok ale jeżeli nie to radzę syntetyk. Ja mam trzeciego vw i w moim mk3 przy przebiegu 300 tys miałem wlany synetyk i było ok. Moi znajomi mechanicy nie radzą mineralnego do vw. Skoro zalany do nowego jest stynyetykiem a producent nie zaleca wymiany oleju to na jakim się jeździ do końca?


kodek

wojtasss82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 15, 2005 16:08
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: wojtasss82 » czw lip 07, 2005 14:11

Przyszła mi do głowy taka myśl...
Skoro teraz mam syntetyk i skrzynia hałasuje (chyba jest na wykonczeniu :-(( ) i w przyszłości (jak padnie definitywnie) chcę zmienić na 5-cio biegową to może obecną skrzynię zalać mineralnym??? Może bedzie jej lepiej?? Może się wyciszy??? Uszczelni... ???
Co na to eksperci??


Był MK II 1,8 RP
Jest PASSAT B4 2,0 ADY

(golfizna została dla ojca:) )

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości