Gdzie podłożyć podpory?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob cze 07, 2008 22:03

Ma ktoś zdjęcia podwozia mkIII ? Niecvh zamieści, to zaznaczę co i gdzie.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » ndz cze 08, 2008 11:40

Ok moj mkIII

Zdjecia wykonane z lewej strony samochodu

Przod
Obrazek
Czy chodzi o te wybrzuszone miejsce za gumowa zaslepka ?

Tyl

Obrazek
Obrazek
A tutaj przed mocowaniem belki ?


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz cze 08, 2008 14:10

to ja moze nic nie powiem tylko pokaże shota z autodaty

Obrazek



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » ndz cze 08, 2008 15:46

Wielkie dzięki Kolego CzapCzap bo szukałem wczoraj w internecie jakichkolwiek zdjęć spodniej części podwozia i niestety nic nie znalazłem. Już się obawiałem, że nam tu temat upadnie - jeszcze raz dzięki za zaangażowanie.

Teraz tylko musimy poczekać na Kolegę Lipek81 aby ostatecznie rozwiał wszystkie nasze wątpliwości :)

[ Dodano: 08 Cze 2008 15:53 ]
Wielkie dzięki również dla Kolegi sas_gti chociaż widać tu wyraźnie sposób pojmowania sprawy przez autorów poradników do napraw. Z przodu mamy bowiem pokazany punkt do podłożenia łapy podnośnika na płycie podłogowej co rozwiązuje nam problem bowiem auto można podnieść za próg. Ale z tyłu zaznaczono już tylko miejsce na progu!

Czy któryś z Kolegów mógłby rozwiać tę wątpliwość w przypadku VW Lupo?

PozdraVWiam!
Ostatnio zmieniony ndz cze 08, 2008 15:48 przez Buli fan VW, łącznie zmieniany 1 raz.


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz cze 08, 2008 16:02

Tył podkładasz tak samo jak w mkII - na poczatku podłużnic, te drugie zdjęcie pokazuje dokladnie to miejsce, a przód - cóż, nie widzę lepszego miejsca, niż właśnie te, które opisaleś - te wybrzuszenie. Można podłożyć pod podłużnicę przednią, ale ona jest prawie na środku samochodu, i wtedy całość może być niestabilna.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » ndz cze 08, 2008 16:18

Buli fan VW pisze:Wielkie dzięki Kolego CzapCzap bo szukałem wczoraj w internecie jakichkolwiek zdjęć spodniej części podwozia i niestety nic nie znalazłem. Już się obawiałem, że nam tu temat upadnie - jeszcze raz dzięki za zaangażowanie.
Nie ma za co, takie fotki to kwestia minuty. Sam bylem strasznie ciekawy, na codzien uzytkuje golfika i nie chce by mu robili krzywde :pub: .
Lipek81 pisze:Tył podkładasz tak samo jak w mkII - na poczatku podłużnic, te drugie zdjęcie pokazuje dokladnie to miejsce, a przód - cóż, nie widzę lepszego miejsca, niż właśnie te, które opisaleś - te wybrzuszenie. Można podłożyć pod podłużnicę przednią, ale ona jest prawie na środku samochodu, i wtedy całość może być niestabilna.
Wielkie dzieki, jeszcze sam obadam to miejsce z przodu, zobacze jak solidne jest. Na fotce widac ze raczej nikt tam nic nie podstawial nigdy ..... a szkoda bo progi to masakra. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz cze 08, 2008 16:20 przez CzapCzap, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

greg

Post autor: greg » ndz cze 08, 2008 16:49

Buli fan VW pisze:Czy któryś z Kolegów mógłby rozwiać tę wątpliwość w przypadku VW Lupo?
wg mnie tu
Obrazek



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » ndz cze 08, 2008 17:31

Dzięki Kolego greg! Oto jedna z tych rzeczy, która najbardziej mnie pociąga w motoryzacji - dokumentacja techniczna ;) A tak z ciekawości to mogę wiedzieć skąd masz takie piękne ilustracje? :chytry:

No to wygląda na to, że Volkswagena Lupo też mamy z głowy. Temat nam się ładnie rozwija i mam nadzieję, że te informacje przydadzą się nie tylko mnie.

PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

greg

Post autor: greg » ndz cze 08, 2008 17:33

Buli fan VW pisze:A tak z ciekawości to mogę wiedzieć skąd masz takie piękne ilustracje? :chytry:
E
L
S
A :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz cze 08, 2008 17:35 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » ndz cze 08, 2008 17:36

Dzięki, już wiem o co poproszę Gwiazdora na tegoroczne Święta ;)

PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

greg

Post autor: greg » ndz cze 08, 2008 17:38

Buli fan VW pisze:Dzięki, już wiem o co poproszę Gwiazdora na tegoroczne Święta ;)
a o co tu prosić? http://peb.pl/literatura-programy/24942 ... te-v3.html



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » ndz cze 08, 2008 17:46

Serdeczne dzięki :D

[ Dodano: 23 Paź 2008 08:57 ]
Po ostatnich pracach przy Seacie Ibiza '98 mogę sam wypowiedzieć się w kwestii praktycznego podpierania samochodu.
Obrazek

Auto podnosiłem "żabą" z przodu w miejscu dla podnośnika w progu. Z tyłu zaś za wzmocnienie podłogi w tylnej jej części, gdzie podłoga przechodzi w półkę dla tylnej kanapy, która jest jednocześnie wnęką dla zbiornika paliwa. Z tyłu dodatkowo podłożyłem kawałek deski 10x30 cm.

Podniesienie tyłu auta "żabą" w miejscu dla podnośnika i późniejsze oparcie na podporach jest niemożliwe. Stąd konieczność podnoszenia auta za wspomniane wzmocnienie podłogi.

Podpory podłożyłem w miejscach zaznaczonych na rysunku jako punkty pomiaru wymiaru 1499. Z przodu jest to przetłoczenie obok korka progu; z tyłu zaś kwadratowy element obok mocowania belki do nadwozia.

PozdraVWiam!

[ Dodano: 23 Paź 2008 08:59 ]
Naturalnie ten sposób nadaje się także dla bliźniaczego VW Polo 6N1


PozdraVWiam!

wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » pn lut 02, 2009 12:24

Ja natomiast znalazłem na stronie VWvortex konkretną odpowiedź dotyczącą podnoszenia MKIV i Bory:

Podnoszenie

P.S. Część tej porady może się odnosić również do MKIII, natomiast uważam, że MKIII ma lepsze miejsca w podwoziu na to przeznaczone.

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości