Rozrząd

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr cze 15, 2005 04:20

bezkolizyjny



Krzysztof376
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 07, 2005 08:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Krzysztof376 » śr cze 15, 2005 12:26

Silnik 2.0 8V gti Typ AGG z1996 r.
Kolizyjny czy też nie?

dzieki za info
K.



Awatar użytkownika
cobe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 11, 2005 00:04
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: cobe » ndz cze 19, 2005 23:23

wymoana paska rozrzadu to jest podstawowa rzecz, ktora musisz zrobic ... i kazdy Ci tak powie ... a jak masz watpliwosci to zapytaj tego mechanika jakie sa skutki jak cos sie stanie z rozrzadem i jaka jest wtedy roznica w kosztach



MistiqChild
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt cze 17, 2005 03:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Rozrząd

Post autor: MistiqChild » wt cze 21, 2005 17:35

pkirylcz pisze:
wacho pisze:Czy mozna "na oko" ocenic stan rozrządu? Czy są jakieś objawy wskazujące na jego natychmiastową wymianę? Auto kupiłem z orginalnym przebiegiem 100 tys, mechanik który go oglądał stwierdził, że rozrząd jest ok, ale na wszelki wypadek moge go wymienić za 10 tys km. Nie chciałbym ryzykować i wymienie go wczesniej, czyli po 2 tys w lipcu (po wypłacie :grin: :grin: ). Mam natomiast obawy, że jesli sie ktoś myli to mogę miec kłopot!
1 Wymiane robi sie po 80tys km, a nastepne co 60tys. Jesli masz przejechane 100tys, to znaczy ze bylo wymieniane i nie musisz sie na razie spieszyc. Jesli rozrzad jest w dobrym stanie to nie przesadzajcie. Ja mam 140tys i nawet nie sprawdzilem paska. Gosciu jak kupowalem mowil ze byl wymieniany i spokojnie mozna poginac :)
Dal mi nawet gwarancje ze jak cos mi padnie jak bede do Polska jechal, to pokrywa koszty naprawy. Tak wiec czulem sie pewnie.
No i tu moim zdaniem nie masz racji ! ...ja kupiłem kilka tygodni temu Golfika II 1.3 i gościu mnie zapewniał że pasek NAPEWNO był wymieniany niecałe 10tyś km temu ...wczoraj podczas jazdy wyje***o mi pasek i po wstawieniu do mechanika usłyszałem że jeżeli walneło głowice itp. to będzie mnie to kosztowac w najlepszym wypadku ok 600zł w innych warsztatach ponad 1000zł. Nie znam się kompletnie jeszcze na samochodach więc mu uwierzyłem :( Teraz wiem że nie warto ryzykować :( A xo do twojej gwarancji uzyskaej od poprzedniego właściciela to czy dał Ci to na piśmie? bo jeżeli nie to w przypadku gdy coś ci pierdyknie to co zrobisz? zgłosisz się do niego a on może powiedzieć np. Panie w dupę mnie pocałuj ...kupiłeś samochód to się teraz o niego martw!

Prykra szara rzeczywistość



fibolek

Post autor: fibolek » ndz lis 06, 2005 14:54

No właśnie które silniki są kolizyjne, a które nie? Bo ja mam wspomniany 1.6 RF.Odpowiedzcie jeśli wiecie.Ja na swoim pasku chulam już około 30 000 kilometrów.



Lancer7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 14:29
Lokalizacja: Lubin/Wrocław

Post autor: Lancer7 » ndz lis 06, 2005 14:57

Mam golfa mk2 1,3 na pełnym wtrysku, czy to jest silnik kolizyjny?
Co musze kupic jak chce zmienić rozrząd? Tylko pasek i napinacz czy coś jeszcze?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 454 gości