Nie działa oświetlenie bagażnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt maja 16, 2008 19:30

Boczkowski_D pisze:Mam trochę głupie pytanie. Chcę kupić klucz do odkręcenia zamka bagażnika, ale nie mam pojęcia jak taki klucz się nazywa. Może ktoś podać mi fachową nazwę?
w Golfach zwłaszcza Mk4 większość śrub i wkrętów ma łeb z wpustem gwiazdowym i do ich odkręcania służą klucze o nazwie torx


Obrazek

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » pt maja 16, 2008 19:31

O co dokładnie ci chodzi bo cała klamka z zamkiem jest przykręcona śrubkami typu torx lecz nie powiem ci jaki rozmiar zresztą prawie wszystkie śrubki są na ten sam rozmiar



Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Boczkowski_D » pt maja 16, 2008 19:37

Chodzi mi o klucz do śrub mocujących zamek bagażnika do karoserii. Pewnie macie rację, że chodzi o torx-a. Zawsze jednak wydawało mi się, że torx-y były 6-cio wypustowe, a te są dwunasto. Rozmiaru też nie kojarzę, na śrubach jest jedynie wybite 9.8 (o ile się nie mylę).



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt maja 16, 2008 20:18

Boczkowski_D pisze:Chodzi mi o klucz do śrub mocujących zamek bagażnika do karoserii. Pewnie macie rację, że chodzi o torx-a. Zawsze jednak wydawało mi się, że torx-y były 6-cio wypustowe, a te są dwunasto. Rozmiaru też nie kojarzę, na śrubach jest jedynie wybite 9.8 (o ile się nie mylę).
nie mając wcześniej torx-a i innych oryginalnych wkrętaków lub kluczy radziłem sobie w ten sposób, że takie śruby odkręcałem przy użyciu cienkiego pilniczka trójkątnego wkładając go w gniazdo w łbie śruby i zawsze pomagało.


Obrazek

oldtigerman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 17, 2008 20:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: oldtigerman » sob maja 17, 2008 20:22

W klapie bagażnika i drzwiach zastosowano śruby które wymagaja użycia kluczy "SPLINE" one są właśnie dwunastokatne. Do kupienia choćby na Allegro za jakieś nieduże pieniądze. Warto zainwestować bo z biegiem czasu coraz częściej trzeba coś w autku rozbierać.
Przerabiałem problem z mikrostykiem 2 tygodnie temu. U mnie kłopoty z zamkiem wynikły z pękniecia obudowy trzpienia wycieraczki tylnej. Płyn ze spryskiwacza lał sie prosto na zamek. Po jakims czasie wszystko zaśniedziało a wtyk z przewodami dosłownie przegnił i po wyjęciu rozpadł się. Zamek wymieniłem na nowy bo starego nie było sensu nawet dotykać.
Także panowie zobaczcie czy w okolicy zamka nie ma plam po płynie od spryskiwacza jeżeli coś jest to radzę sprawdzić silnik tylnej wycieraczki.



przemcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 14, 2007 19:25
Lokalizacja: KOBYŁKA
Kontakt:

Post autor: przemcio » ndz maja 18, 2008 06:34

witam ja kupiłem takie klucze w norauto za 28zł warto kupic przedaja sie sam sie o tym przekonałem


Przemek

Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » ndz maja 18, 2008 10:03

przemcio pisze:witam ja kupiłem takie klucze w norauto za 28zł warto kupic przedaja sie sam sie o tym przekonałem

zestaw tych kluczy był polecany przez tygodnik motoryzacyjny "Motor". Tez nabyłem :D a w kasie dowiedzialem sie za majac paragon mam dożywotnia gwarancje na nie:grin



Awatar użytkownika
marcin2628
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 13, 2008 09:10
Lokalizacja: inowrocław

Post autor: marcin2628 » pn maja 19, 2008 13:08

Panowie też tak miałem. Rozebrałem tapicerkę tylnej klapy i okazało się że wewnątrz tuż obok zamka jest mała wtyczka którą wyczyściłem i ponownie podpiąłem do gniazda.
Mi pomogło mam nadzieje że i Wam pomoże. Pozdrawiam



SaintCKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 03, 2007 14:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: SaintCKM » wt maja 27, 2008 18:48

A ja mam znowu inny problem z tym swiatelkiem.
Czyścilem ostatnio wszystko wewnątrz klapy, lacznie z zamkiem. Teraz dziala normalnie i otwiera sie jak helmut nakazal, ale swiatelko dziala przy...zamykaniu klapy;]
mikrostyk chyba nie ma tutaj nic do rzeczy, bo nawet jak odpiąłem zamek z tym wtykiem to sie swiecilo i nei mialo zadnego wplywu. Swiatelko sie zapala kiedy klapa jest w pozycji prawie zamknietej a nawet na zamknietej. Potrafi sie to niestety swiecic caly czas a zapala sie od tak. Podejrzewam, ze gdzies moze dostaje kabelek masy przy domykaniu. Nie wiem co zrobic z tym, ale nie am ochoty wyciagac wszystkich kabli z obudowy.



Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2637
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: rolmik » śr lut 24, 2010 21:41

haber pisze:Jeden z Koleg. napisał----------------------------------------- I tu się kolego mylisz..
Zauważ, że masz MK4 kombi, a więc to Twój zamek jest nierozbieralny. W hatchbackach można wymienić sam mikrostyk.
No nie wiem ja mam 3 door i zamek nie jest rozbieralny :smoke:[/quote]
nie rozbieralny :D fakt ale zawsze można odgiąć blaszkę i wymienić styk lub założyć zamek od 5 drzwiowego


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości