[MK3] silnik sie wyłancza w czasie jazdy! pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob maja 14, 2005 22:41

więc ja tez tak miałem, cewka po nagrzaniu nie dawała prądu. (jak Ci zgaśnie i niebędziesz mógł odpalić to zobacz czy cewka ma iskrę- wyjmij środkowy kabel wysokiego napięcia połóz na pokrywę silnika, ktoś kręci rozrusznikiem a Ty patrzysz czy jest iskra) wymieniłem cewkę i to pomogło lecz oprócz tego nieraz gubił obroty, wyszyściłem przepustnicę i wygląda na to, że jest ok bo jak narazie już tak nierobi.



jaskowisnia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lut 26, 2005 00:36
Lokalizacja: Warszawa; Łomża
Kontakt:

Post autor: jaskowisnia » ndz maja 15, 2005 00:00

pawlon159 pisze:Autko bylo sprawdzane przez nie jeden, a pare komputerow i zadnego bledu nie wykazywalo! elektryk mi gadal ze sterownik posylal do kompa wiadomosc iz jest temperatura 140 stopni..... a na wskazniku temp. bylo tylko 70 stopni (mam wymieniony czujnik temp.) ! i przez to go wylanczal. Wykasowal blad na tym sterowniku, a dzieje sie to samo! gasnie! wstawilem mu golfa spowrotem na warsztat. Odebralem go dzis, pierw sie podjaralem bo zrobilem nim 150 km i ani razu nie zgasl! odziwo MFA pokazywal mi male spalanie! 6.5 - 7.O spoko... pomyslalem ...ale wieczorem go odpalam jade pare kilometrow i pupa.... znow zgasł! a MFA nie pokazuje juz malego spalania tylko wysokie liczby! np 17.O - 25.O !!!! o co chodzi? chyba mi komp nie siada co? pomocy
Zerknałem na schematy (wcześniej trochę na pałę z tą sondą lambda). Najbardziej prawdopodobna przyczyna takiego zachowania to czujnik powietrza wlotowego w przepływomierzu. Zasysanie lewego powietrza raczej mało prawdopodobne - pekniecie rozszerzające się pod wpływem temp. musiałoby być potężne - przynajmniej u mnie, żeby stwarzało problemy. Sprawdź też okablowanie oprócz czujnika.



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » ndz maja 15, 2005 09:38

ku_bi pisze:więc ja tez tak miałem, cewka po nagrzaniu nie dawała prądu. (jak Ci zgaśnie i niebędziesz mógł odpalić to zobacz czy cewka ma iskrę- wyjmij środkowy kabel wysokiego napięcia połóz na pokrywę silnika, ktoś kręci rozrusznikiem a Ty patrzysz czy jest iskra) wymieniłem cewkę i to pomogło lecz oprócz tego nieraz gubił obroty, wyszyściłem przepustnicę i wygląda na to, że jest ok bo jak narazie już tak nierobi.
Oka Kubi dzięki za zainteresowanie tematem wiem że tak dobrze by było zrobić mechanior mi radził , ale to przeważnie dzieje sie okoo 30-40sek więc trzeba by było dobrze się sprężać i koniecznie z kimś jechać :grin:
Bede staral się



ripper

Post autor: ripper » wt maja 17, 2005 17:07

mam identyczny problem (w polo fox'93 silnik 1l na monowtrysku), juz o nim na forum pisalem od zimy nie poruszalem tego tematu bo jak bylo zimno faktycznie zdazalo mi sie to niezbyt czesto raz na miesiac i to na dluzszych trasach, teraz wraz z nadejsciem wiosny ta usterka wraca z coraz czestrzym natezeniem, autko nie gasnie co tak czesto jak u innych (co 4 km) ale raz na 2/3 wyjazdy (20 kilometrowe) wyjazd gasnie i trzeba odczekac pare minut zeby odpalilo (normalnie pali na dotyk) co gorsza pare razy trafilo sie to na skrzyzowaniu a wtedy to jest faktycznie problem, czasami zdazy sie ze sie zatrzymam gdzies z trasy np na stacji paliw i potem niechce odpalic trzeba odczekac pare minut i dopiero zapala
z przebiegu forum do wyzej wymienionych przyczyn doliczyl bym:
- brudy w baku, zapychaja uklad paliwowy
- sterownik wtrysku, jeden z uzytkownikow mial ten sam problem, przelutowal elementy sterownika wtrysku i pomoglo (prawdopodobnie mial gdzies przerwe na lucie)

na dniach bede oddawal samochod bo ta usterka jest niedozniesienia sprobuje zrobic liste potencjalnych przyczyn i przedstawic ja mechanikowi zeby mu ulatwic robote moze mniej mnie skrobnie, potecjalne przyczyny podziele na elektryke i mechaniczne, chyba najpierw auto oddam do elektryka, jak sie cos okaze to natychmiast napisze, i mam apael do wszystkich ktorzy mieli podobny problem i sobie z nim poradzili zeby napisali o tym - bo najgorsze sa wlasnie takie usterki kiedy z pozoru auto funkcjonuje a usterka ujawnia sie raz na jakis czas

pozdrawiam i z gory dziekuje



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt maja 17, 2005 20:11

ripper pisze:mam identyczny problem (w polo fox'93 silnik 1l na monowtrysku), juz o nim na forum pisalem od zimy nie poruszalem tego tematu bo jak bylo zimno faktycznie zdazalo mi sie to niezbyt czesto raz na miesiac i to na dluzszych trasach, teraz wraz z nadejsciem wiosny ta usterka wraca z coraz czestrzym natezeniem, autko nie gasnie co tak czesto jak u innych (co 4 km) ale raz na 2/3 wyjazdy (20 kilometrowe) wyjazd gasnie i trzeba odczekac pare minut zeby odpalilo (normalnie pali na dotyk) co gorsza pare razy trafilo sie to na skrzyzowaniu a wtedy to jest faktycznie problem, czasami zdazy sie ze sie zatrzymam gdzies z trasy np na stacji paliw i potem niechce odpalic trzeba odczekac pare minut i dopiero zapala
z przebiegu forum do wyzej wymienionych przyczyn doliczyl bym:
- brudy w baku, zapychaja uklad paliwowy
- sterownik wtrysku, jeden z uzytkownikow mial ten sam problem, przelutowal elementy sterownika wtrysku i pomoglo (prawdopodobnie mial gdzies przerwe na lucie)

na dniach bede oddawal samochod bo ta usterka jest niedozniesienia sprobuje zrobic liste potencjalnych przyczyn i przedstawic ja mechanikowi zeby mu ulatwic robote moze mniej mnie skrobnie, potecjalne przyczyny podziele na elektryke i mechaniczne, chyba najpierw auto oddam do elektryka, jak sie cos okaze to natychmiast napisze, i mam apael do wszystkich ktorzy mieli podobny problem i sobie z nim poradzili zeby napisali o tym - bo najgorsze sa wlasnie takie usterki kiedy z pozoru auto funkcjonuje a usterka ujawnia sie raz na jakis czas

pozdrawiam i z gory dziekuje
czekamy na takie informacje, tym bardziej, że większość elektryków i mechaników załamuje ręce przy takich usterkach.



kermit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 15:01
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: kermit » pn maja 30, 2005 12:19

Witam
Miałem takie objawy u siebie, jeden fachowiec podpowiedział mi ze dostaje sie wilgoc do układu paliwowego, dokładnie sprawdziłem wszystko co było mozna uszczelnic uszczelniłem i jak na razie wszystko gra
Pozdro



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn maja 30, 2005 20:34

ja już w koncu, po długim czasie znalazłem przyczynę gaśniecia mojego golfa :helm:



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt maja 31, 2005 19:55

Ja bym obstawiał że to czujnik halotronowy. Miałem takie zwały w pasku GT 2.0 16v. Okazało się że był popękany i poklejony jakimś gównem. Zresztą mechanik sam się później przyznał że aparat mu upadł i go leciutko podklejał :)



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr cze 01, 2005 06:42

Kris-THC pisze:Ja bym obstawiał że to czujnik halotronowy. Miałem takie zwały w pasku GT 2.0 16v. Okazało się że był popękany i poklejony jakimś gównem. Zresztą mechanik sam się później przyznał że aparat mu upadł i go leciutko podklejał :)
u mnie to nie był aparat zapłonowy ani czujnik halla w nim. psuł się czujnik impulsu wału korbowego, który zresztą też daje efekt halla.



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » śr cze 01, 2005 08:15

a gdzie jest ten czujnik impuslu wału korbowego umieszczony? poza aparatem zapłonowym? widac go? czy trzeba coś ściagac..?


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr cze 01, 2005 08:54

tarzeba ściągnąć rozrusznik i przednią poduszkę silnika. jest położony poza aparatem w obudowie sprzęgła i kosztuje niemało :crazy: strzałka na zdjęciu pokazuje jego położenie



Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » śr cze 01, 2005 13:14

mój zanjomy miał podobnie w golfi GTi padł mu czujnik halla



Sylvo23

Post autor: Sylvo23 » śr cze 01, 2005 14:36

nie no , to zenada juz sam nawet napisałem jaki jest problem masz poprostu zabite siteczko w zbiorniku dlatego auto nie dostaje bendzynki i pada , wyczysc to u mnie tak było.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr cze 01, 2005 20:37

Sylvo23 pisze:nie no , to zenada juz sam nawet napisałem jaki jest problem masz poprostu zabite siteczko w zbiorniku dlatego auto nie dostaje bendzynki i pada , wyczysc to u mnie tak było.
komu to pisałeś :?:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości