Tylne światła przeciwmgielne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » ndz mar 08, 2009 16:36

Zico63b pisze:na kablu koloru szaro-białego jest napięcie
Postanowiłem trochę bardziej to sprawdzić i okazało się:

- kabel przeciwmgielnych to szaro-żółty, mam go w odbydwu lampach
- kabel świateł w lewej to szaro-czarny a prawej szaro-czerwony\

Napięcie na włączonych pozycyjnych lub postojowych jest na kablu od świateł i od przeciwmgielnych.

Po odłączeniu lamp i wyłacznika, okazało się, że jest zwarcie pomiędzy kablami świateł i przeciwmgielnych.

Gdzie szukać przyczyny, albo gdzie jest kostka rozgałęziająca przewody na dwie lampy, żeby się jak najmniej narozbierać. Dodam, że w aucie był kiedyć hak, ale o ile mi się wydaje to on podłącza się tylko kostkami pod lampy.

Pozdrawiam
Wojtek



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz mar 08, 2009 18:44

Zacząłbym od odpięcia wykładziny bagażnika i szukania wszelkich "domowych", innych w wyglądzie od fabrycznych łączeń, połączeń; szczególnie kabla dla przecimgłowych z kabelkami pozycyjnych.
W samochodach z fabrycznie montowanym hakiem jest układ odłączający światło przeciwmgielne samochodu w momencie podłączenia wtyczki przyczepy - może ten uklad komuś przeszkadzał, bądź ktoś nie rozumiał jego działania i poczynił jakieś spustoszenia w instalce?



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » ndz mar 08, 2009 19:18

Zico63b pisze:Zacząłbym od odpięcia wykładziny bagażnika i szukania wszelkich "domowych",
Z informacji w Internecie wychodzi na to, że do obydwu lamp idą osobne kable, a pierwsza wtyczka jest dopiero przy lewym przednim słupkiem. Czy ktoś może to potwierdzić, chodzi oczywiście o Borę?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz mar 08, 2009 20:59

Ja mam dostęp do książki w której widnieje kabel tylko do lewej lampy, najbliższa złączka to ta nr 5 na "słupku A" - tylko który to według nich jest ten "A"?, pewnie ten przy kierowcy.
Tak czy owak - pozostaje "iść po kablu" bo zwarcie czy nawet umyślne połączenie może być gdziekolwiek po drodze.
Nie ma uszkodzeń w wyłączniku ani w lampach, tamta próba to właśnie miała pokazać. Pozostają kable.
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 21:00 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » wt mar 10, 2009 22:57

Zico63b pisze: tylko który to według nich jest ten "A"?,
Nie mam pojęcia gdzie ta kostka połączeniowa się znajduje - na pewno nie z tyłu, bo rozebrałem dzisiaj wszystko. Pewnie jest gdzieśza skrzynką przekaźników.

Okazało się, że w progu idzie biało-szary kabel od przeciwmgielnych, aż do tyłu. Następnie w zależności czy był oryginalny hak czy nie kabel ten idzie do specjalnego przekaźnika z tyłu albo bezpośrednio do lampy. Jeżeli do przekaźnika to potem rozdziela się na dwa kable szaro-żółte. Tam miałem zwacie. Problem rozwiązany.

Dzięki

Pozdrawiam
Wojtek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 301 gości