skakanie obrotów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mundes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 20, 2010 00:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: mundes » czw mar 25, 2010 14:23

AEX odwieczny problem .Mój pali 13l w mieście VAG nie pokazuje żadnych błędów mimo wszystko wymieniłem sonde, świece,przewody WN ,czujnik temperatury, wyciąłem katalizator bo ktoś stwierdził ze moze być zapchany i dalej to samo. Byłem ustawić zapłon i tu pojawił się nowy problem przed ustawieniem silnik chodził równo obroty nie falowały a teraz potrafi zgasnąć na skrzyżowaniu i obroty wariują a podobno zapłon był przestawiony 10 stopni a jak palił 13 l tak nadal pali.I moze ktoś mi powie w czym tkwi problem .Kiedyś auto paliło mi 8l w mieście i 5,5l na trasie.

[ Dodano: 28 Mar 2010 00:16 ]
Czy ktoś mi wreszcie coś doradzi?



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » sob maja 15, 2010 07:06

Witam. Ja mam 1.6 AEE. Od bardzo długiego czasu silnik szarpie po puszczeniu i dodaniu gazu, nie są to poduszki silnika, ponieważ widać na obrotomierzu skoczenie obrotów w dół i w górę. Niedawno wymieniłem sonde bo mi padła oraz kable WN. Po wymianie sondy auto odżyło było stabilne po puszczeniu gazu ale nie na długo. Obecnie jest to co przed wymiana sondy. Czy wyprzedzenie zapłonu będzie miało wpływ na to zamulanie i szarpanie podczas puszczenia i dodania gazu?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

Post autor: Montrey1990 » sob maja 15, 2010 13:10

Witam Ja bym postawil na walnieta sonde lambda u mnie tak bylo i niepotrzebnie wymienilem duzo innych czesci a bylem na Vagu i pokazalo mi tylko krokowiec uszkodzony wymienilem krokowca i nadal to samo a komp nie pokazal sondy a byla uszkodzona wymienilem sonde i wszystko ok takze obstawiam na 99% sonda


MONTREY xD

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości