Zapchany katalizator - jak to potwierdzić?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » śr kwie 20, 2005 13:29

igor002 pisze:jak z tymi przeglądami? przechodzi sie bez problemu??

NO wlasnie tez sie dołączam do tego pytanka bo to bardzo wazne


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » śr kwie 20, 2005 17:50

teoretycznie odkąd wstąpiliśmy do Unii to karzdy powinien mieć kata, chyba...
znowu stare nie miały mój jest z 83 wiec może się nie czepną


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » śr kwie 20, 2005 21:16

Witam.
Mój znajomy mechannik zajmujący się produkcją i montarzem tłumików robi strumiennice kształtem przypominające katalizatory...
Pozdrawiam.


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » śr kwie 20, 2005 21:49

No ok ale tu nie chodzi o efekt wizualizacyjny.. przeciez na przegladzie wkladaja do koncowki wydechu czujnik i monitoruja spaliny.. i chodzi czy bedzie dalej spelnialo norme spalin a nie czy mi koles wlezie pod auto i powie mi ze nie mam kata..


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » śr kwie 20, 2005 21:59

Witam.
Masz rację replay. Napisałem to bardziej jako ciekawostkę.
Pozdrawiam.


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » śr kwie 20, 2005 22:07

a czy zapchany KAT filtruje chociaż jeszcze jakoś te spaliny? albo nie robi kompletnie nic?


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » czw kwie 21, 2005 08:00

wedlug moich info katalizator jak filtr itp po przejechaniu jakiegos przebiegu nadaje sie do wymiany :)



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » czw kwie 21, 2005 12:17

czyli z tego wynika ze to nie ma znaczenia czy go bede mial czy nie skoro ma juz prawie 150 tys przejechane?


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » czw kwie 21, 2005 14:27

z przeglądami bez kata nie ma większych problemów ;), zawsze można pojechać do innej stacji diagnostycznej (można popytać kolegów na której nie robią kwadratowych jaj przy przeglądzie)



dino84

Post autor: dino84 » czw kwie 28, 2005 23:55

replay pisze:No ok ale tu nie chodzi o efekt wizualizacyjny.. przeciez na przegladzie wkladaja do koncowki wydechu czujnik i monitoruja spaliny.. i chodzi czy bedzie dalej spelnialo norme spalin a nie czy mi koles wlezie pod auto i powie mi ze nie mam kata..
Gdzie Wy robicie te przeglady :kac: ? Ja nawet samochodem nie wjezdzam na stacje



dino84

Post autor: dino84 » czw kwie 28, 2005 23:55

replay pisze:No ok ale tu nie chodzi o efekt wizualizacyjny.. przeciez na przegladzie wkladaja do koncowki wydechu czujnik i monitoruja spaliny.. i chodzi czy bedzie dalej spelnialo norme spalin a nie czy mi koles wlezie pod auto i powie mi ze nie mam kata..
Gdzie Wy robicie te przeglady :kac: ? Ja nawet samochodem nie wjezdzam na stacje



Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » pt kwie 29, 2005 07:32

dino84 pisze:
replay pisze:No ok ale tu nie chodzi o efekt wizualizacyjny.. przeciez na przegladzie wkladaja do koncowki wydechu czujnik i monitoruja spaliny.. i chodzi czy bedzie dalej spelnialo norme spalin a nie czy mi koles wlezie pod auto i powie mi ze nie mam kata..
Gdzie Wy robicie te przeglady :kac: ? Ja nawet samochodem nie wjezdzam na stacje
Ja "niestety" wjezdzam na stacje i chce zeby mi wlasnie zrobili dokładny przegląd. Robie to dla samego siebie i bezpieczeństwa innych. Chce wiedziec czy wszystko jest tak jak byc powinno. Nigdy nie zrobię przeglądu 'bez przeglądu" autka na stacji. Zawsze mnie wkurza jak widze autka których światła świecą w niebo albo na lewy pas i oślepiają.
Czy tak cięzko podskoczyć na stację i poprosić o ustawienie świateł? To naprawdę kosztuje grosze, ale za to jestem pewny ze światła nie oślepiają nadjeżdzających z nad przeciwka. Nie wiem, moze jestem na tym punkcie nienormalny, ale dla mnie samochód to bardzo wazna rzecz, o która trzeba dbać. Jezeli będzie się na bieżąco kontrolować i naprawiać wszystkie usterki, nasz poczciwy golfik będzie nam służyć bardzo długo.

Pozdrawiam
Marcin



dino84

Post autor: dino84 » pt kwie 29, 2005 11:34

Ze swiatlami to sie zgodze, bo w polonezie ustawialem. Natomiast w golfie nie. Jak jade wieczorkiem ustawiam elektryczna regulacja i jest ok. Natomiast z reszta tj. hamulce, amortyzatory nie widze problemow- nic nie sciaga, dobrze sie trzyma.
Zreszta mozna powiedziec gosciowi zeby zrobil test samochodu, tylko bez emisji spalin i tyle.



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » pt kwie 29, 2005 15:54

dino84 pisze:
replay pisze:No ok ale tu nie chodzi o efekt wizualizacyjny.. przeciez na przegladzie wkladaja do koncowki wydechu czujnik i monitoruja spaliny.. i chodzi czy bedzie dalej spelnialo norme spalin a nie czy mi koles wlezie pod auto i powie mi ze nie mam kata..
Gdzie Wy robicie te przeglady :kac: ? Ja nawet samochodem nie wjezdzam na stacje
spoko że masz kolesia od diagnostyki ale ja też mam stępel ... za znajomość ale i tak wstawiam auto na podnośnik i wszystko sprawdza co jest nie tak a wtedy ja wiem na co zwrucić uwage...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości