1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szkiełko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 17, 2008 20:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: szkiełko » czw gru 25, 2008 14:41

Siemanko, jestem posiadaczem mk 4 AKL, autko jest super i niezamieniłbym na żadne inne, ale niestety już ciutek dołożyłem, padła skrzynia biegów (wybity nit w przekładni głównej) koszty 2500 zł. ze sprzęgłem, oraz przekaźnik pompy paliwa też niezatani. Ale i tak jest to moja srebna rakieta :grin:



losiu2001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:20
Lokalizacja: wieliczka
Kontakt:

przerywanie

Post autor: losiu2001 » sob gru 27, 2008 14:28

Witam wszystkich;]
Jestem szczesliwym posiadaczem golfika 4 1.6 16v z 2003r przebieg 95000km i mam problem z wolnymi obratami,autko ma kaszael tak bym to nazwał na niskich obrotach,do tego od czasu do czasu zapala sie żółta kontrolka silnika,na komputerze pokazuje błąd 304 4 cylinder!moze ktos z was to juz miał i udzielił by mi jakis cennych wskazówek!!serdecznie dziekuje i pozdrawiam! :okej:



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » sob gru 27, 2008 15:03

losiu2001,
Temat rzeka. Jak nie pali na którymś garze, to może być np. do wymiany przewody WN, świece, albo może pierścienie.. Innymi sposobami jakie czasami pomagają na falujące obroty jakie znalazłem to - czyszczenie przepustnicy, przepływomierza, wymiana filtrów (powietrza, paliwa), sprawdzić termostat i czujnik temp., sprawdzić lambde. U Ciebie zaczął bym chyba od sprawdzenia świec i kabli WN.Jak pali dużo oleju to może pierścienie - nie ma odpowiedniego ciśnienia na garze - można sprawdzić manometrem



losiu2001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:20
Lokalizacja: wieliczka
Kontakt:

Post autor: losiu2001 » sob gru 27, 2008 15:14

Swiece sa wymienione,robiłem duzy przeglad 2000 kilometrow temu,tak samo filtry!wiec sprawdze kable;] dzieki z info



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » sob gru 27, 2008 21:10

Kolego to nie ten silnik...



Awatar użytkownika
Bajer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 16:12
Lokalizacja: Gdynia/Sopot/Gdańsk
Kontakt:

Re: wykres charakterystyki

Post autor: Bajer » sob gru 27, 2008 22:16

tomciowilk pisze:koledzy poratuje mnie ktos wykresem charakterystyki silnika 1.6 SR ?? wykres momentu od obr
AKL w automatycznej skrzyni biegów dlatego początek wykresu taki pofalowany - skrzynia zmieniala biegi. Między innymi też dlatego max moment jest dopiero przy 4500 obr, bo nie moglem wcisnąć gaz do dechy bo skrzynia zredukowala by bieg. Auto 265 tyś km przelotu.

Obrazek



Bronc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:03
Lokalizacja: Kalety

Post autor: Bronc » wt gru 30, 2008 09:08

Koledzy mam pytanie. Czy nie wymieniony pasek rozrządu (przebieg 140 tys. km) moze miec wpływ na problemy z obrotami. Bo mój golf dalej mi problemów przysparza i nie wiem czy to to albo jeszcze przychodzi mi do głowy czujnik wolnych obrotów. Na vagu zero błędów



samozlo22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: samozlo22 » pt sty 02, 2009 23:58

czy ktoś wie gdzie znajdę schemat skrzyni do golfa 1.6 SR ??



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » sob sty 03, 2009 00:15

samozlo22,
A konkretnie do jakiego modelu? Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów mam schematy do kilku skrzyń.



berdzio24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 02, 2009 22:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: berdzio24 » sob sty 03, 2009 18:12

Witam wszystkich :bigok: Jak na razie same problemy mam z moin golfikem.Pierwsza rzecz to odpalanie-musze dodac gazu bo inaczej nie odpali.Druga rzecz to falowanie na obrotach-czyscilem przeplywomierz jest lepiej ale i tak zdaza sie mu zafalowac.Trzecia rzecz to skrzynia biegów a dokładnie wyciek na łaczeniu z silnikiem.Czwarta rzecz to to ze mam problem z zamkiem centralnym.Same problemy z tym samochodem ale i tak jestem zadowolony z niego :bigok: pozdrawiam wszystkich



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

porada na falujące obroty i drgania na wolnych obrotach.

Post autor: Magnus » ndz sty 04, 2009 21:10

u mnie wina drgan i od czasu do czasu falujacych obrotow jest kompresor klimatyzacji. Jak nie wlacze jej przez dluzszy czas a pozniej zalacze to potrafi wprowadzic auto w drgania i obroty faluja w granicach 800- 1000.Sprawdzcie u Siebie.

[ Dodano: 04 Sty 2009 20:13 ]
aha falowanie i drgania ustepują jak przejade z 1 min na wyzszych obrotach( 2000-3000).



krupik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 17:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krupik » ndz sty 04, 2009 23:04

ja też w kwestii odpalania
obroty mi nie falują i są ładnie na poziomie 8xx (vagiem sobie kiedyś patrzyłem) :) bo tak na wskazówkę to ani drgnie :)
i wszystko jest (odpukać) ok ale czasami tak raz na 10 ciężko mu odpalić i idąc na łatwiznę wciskam mu wtedy gaz i ładnie odpala
bez znaczenia czy na zimnym czy na ciepłym - czasami tak ma i zastanawiam się co to może być...



Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » pn sty 05, 2009 13:22

berdzio24 pisze:Witam wszystkich :bigok: Jak na razie same problemy mam z moin golfikem.Pierwsza rzecz to odpalanie-musze dodac gazu bo inaczej nie odpali.Druga rzecz to falowanie na obrotach-czyscilem przeplywomierz jest lepiej ale i tak zdaza sie mu zafalowac.Trzecia rzecz to skrzynia biegów a dokładnie wyciek na łaczeniu z silnikiem.Czwarta rzecz to to ze mam problem z zamkiem centralnym.Same problemy z tym samochodem ale i tak jestem zadowolony z niego :bigok: pozdrawiam wszystkich
Z odpalaniem polecam sprawdzić albo najlepiej odrazu wymienić czujnik temperatury cieczy,

Falowanie to nie tylko przepływomierz ale i przepustnica. lub tez dziura na odmie silnika.

Wyciek na łączeniu z silnikiem polecam zająć się tym szybko, grozi wymiana tarczy sprzęgła ze względu na zalanie olejem.

Sprzęgło Ci się nie ślizga?

Co do tego wycieku są dwie możliwości:
-walnięty uszczelniacz na korbowodzie - tańsza opcja.

Droższa opcja taka jaką ja miałem - uszkodzone nity w obudowy w skrzyni biegów i przy okazji wysypany simering w skrzyni biegów.
Organoleptycznie mozesz sprawdzić jaki to olej po zapachu - specyficzny "kwaskowaty" zapach oleju to olej ze skrzyni biegów.

Po warsztacie polecam wymyć dokłądnie całą zabrudzoną powierzchnię bo smród długo się utrzymuje.

Koszt mojej opcji z wymianą dwoch łożysk u mnie to 1200 zł całość.



berdzio24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 02, 2009 22:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: berdzio24 » pn sty 05, 2009 18:26

Dzieki za podpowiedzi :grin: Ze sprzeglem jest oki poki co :bajer: bierze na samym koncu ale jeszcze sie nie slizga.Podobno falowanie obrotow moze byc tez od nie szczelnego ukl.wydechowego czy to prawda?Ja mam portki do wymiany przy silniku.Samochod troszke za glosno chodzi.Czekam teraz na takie preparaty do czyszczenia przepustnicy bez rozbierania jej firmy Wynns.Podobno mechanicy czasem tego uzywaja i pomaga.Nie wiem czy pozniej bede musial robic adaptacje po tym czyszczeniu moze ktos mi podpowie?A taka ciekawostko mojego golfika jest to ze jesli jest minusowa temperatura na zewnatrz to za pierwszym pali a jesli odpalam go w garazu przy temp. dodatniej to musze dodac gazu bo inaczej lipa.Pozdrawiam i czekam na jakies sugestie :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 482 gości