Budowa turbodoładowanego silnika benzynowego - pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lip 13, 2007 09:40

Spoko, ja juz odpuszczem, bo to i tak do nicego nie dorowadzi. :) w sumie masz racje klocic sie nie ma o co. :)



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt lip 13, 2007 13:18

KamilW pisze:
evolution pisze:to ja powiem wszystkim Kamil NIA MA H*** WE WSI ZEBY ZALOZYC TLOKIZ PG DO KORB Z ABS CZY JAKICHKOLWIEK INNYCH TYLKO PG KORBY SA TYMI KTORE PASUJA.
no dobra, jesli tak twierdzisz ze swoja cala wiedza to nie bede sie z toba kłócil - wiem tyle - tloki ktore nabylem wg zapewnien sprzedawcy pochodzily z silnika PG, jednak ja ich znalesc w etce nie moglem ich znalesc (jak wiele innych rzeczy zreszta wiec specjalnie mnie to nie zdziwilo) jednak tloki idealnie pasowaly na korbowody a silnika ABS a przy tym siedzialy nizej niz te z ASB - a. Wiec moze ty mi wyjasnisz co kupilem jesli nie tloki z PG??
evolution pisze:wszyscy pecha bo mam na tyle duza wiedze zeby takich wylapywac
evolution pisze:co nie zmienia faktu ze propozycje cen ktore podawales sa rzeczywiscie z innej bajki niz ja... bo ja jestem z realnej...
powiedz wkoncu o co ci chodzi bo teraz cie nie czaje... przez dlugi czas szukalem zeby znalesc cos w tej a nie innej cenie, nie wiem zazdroscisz czy jak?? Naprawde nie czaje cie chlopie, po pierwsze piszesz tak ze nie zabardzo rozumie o co ci chodzi. Szczerze mowie troche sie nudne przekomarzanie z toba robi. Wez sobie ta swoja zgrzewke i sie wyluzuj sie :D

wiec tak zaczne od tlokow... jak nie wiesz( bo skad mialbys wiedziec) to tloki od PG sa i wyzsze i ciezsze i na grubszy sworzen i na dodatek maja duzo wiekszy wymiar od osi sworznia do denka, wiec reasumujac, ze pomijajac fakt ze mialbys ze 2 mm luzu na sworzniu to glowicy bys na to nie polozyl no chyba ze na 5...6 uszcelkach glowicy. co do cen podawales wze kupiles tylko jeden pierscien i do tego nowy na tlok.... jeszce nikt takich "zestawow" nie robi z producentow i raczej nie zaczna. cen ci nie zazdroszcze bo wiem ze sa wziete wlasnie z bajki, z ktorej nie jestem, a co mi zarzucasz, jestem ze swiata realnego i wiem co mozna kupic jak i za ile... moim skromym zdaniem caly ten temat, jak i ostatnie poare postow mozna bylo by smialo dac na twoj plus gdyby powtarzam GDYBY autor w tytule dopisal jedno slowo ROZWAZANIA w tedy nikt ze mna na czele nie znalazlby niescislosci w tym co mowisz a co najwyzej podpowiadal ze to zle lub dobrze. nie bylo by tez rzeszy osukanych userow majacych cie za guru bo robisz cos czego defacto nie zrobiles, a co najwyzej obroniles tym czyms prace dyplomowa... to cos to niestety nie byl silnik jak myslalo wielu, a rozwazania o nim...
fakt jest taki ze powinienes zrobic silnik a dopiero chwalic sie osiagami...
Ostatnio zmieniony pt lip 13, 2007 13:23 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lip 13, 2007 21:53

evolution pisze:wiec tak zaczne od tlokow... jak nie wiesz( bo skad mialbys wiedziec) to tloki od PG sa i wyzsze i ciezsze i na grubszy sworzen i na dodatek maja duzo wiekszy wymiar od osi sworznia do denka, wiec reasumujac, ze pomijajac fakt ze mialbys ze 2 mm luzu na sworzniu to glowicy bys na to nie polozyl no chyba ze na 5...6 uszcelkach glowicy.
No wiec przyznaje, tloki ktore posiadalem w niczym nie przypominaly tego co mialem, wiec przyzneje mogly od PG nie pochodzic. Moze byla to jakas nietypowa konstrukcja. Nie wiem wiec przyznaje sie do bledu.
evolution pisze:co do cen podawales wze kupiles tylko jeden pierscien i do tego nowy na tlok.... jeszce nikt takich "zestawow" nie robi z producentow i raczej nie zaczna
Jesli bedziesz potrzebowal pojedynczy pierscien to moge ci bez problemow zakupic - mowie calkowicie szczerze, mam pod nosem sklep w ktorym mozna kupic pierscienie na sztuki.
evolution pisze:cen ci nie zazdroszcze bo wiem ze sa wziete wlasnie z bajki, z ktorej nie jestem
tutaj nie masz zadnych dowodow zeby zarzucic mi klamstwo. I naprawde, (wiem ze bylo to z duza doza szczescia) ale udalo mi sie kuic te elementy w cenach po ktorych mowilem - allegro czasem czyni cuda trzeba tylko dobrze szukac, nie mam niestety podkladaki w postaci aukcji zeby sie tu obronic bo te dawno juz sa w archiwum.
evolution pisze:nie bylo by tez rzeszy osukanych userow majacych cie za guru bo robisz cos czego defacto nie zrobiles,
nikogo nie zamierzalem oszukac i nie chce zeby ktokolwiek uwazal mnie za guru. Wiele sie dzieki temu projektowi nauczylem i to jest moje, a tobie jak i wszystkim innym dziekuje za pomoc i cenne rady.
evolution pisze:to cos to niestety nie byl silnik jak myslalo wielu, a rozwazania o nim...
fakt jest taki ze powinienes zrobic silnik a dopiero chwalic sie osiagami...
a kto sie chwalil osiagami, ja tylko napisalem ile teoretycznie powinienem uzyskac a to inna sprawa.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt lip 13, 2007 22:10

Kamil... osiagiem moze byc takze uruchomienie silnika i w tym kontekscie pisalem, bo tylko to przedstawiles jako wynik..... a jest duzo przeslanek mowiacych ze nawet tego nie bylo... a co do pierscieni skladam oficjalne zamowienie 8 sztuk pierscieni uszczelniajacych do audi v8 4,2, nie powinno byc z tym problemow chyba??:> co do tlokow... napewno nie bylo pg(choc zastanawia mnie fakt ze napisales...
praktycznie caly silnik PG ktory bedzie baza dla nowej 200 konnej jednostki,
wiec tloki czy caly motor?? :satan: )
Ostatnio zmieniony pt lip 13, 2007 22:15 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lip 13, 2007 22:29

evolution pisze:a co do pierscieni skladam oficjalne zamowienie 8 sztuk pierscieni uszczelniajacych do audi v8 4,2, nie powinno byc z tym problemow chyba??:>
nie ma problemow ale musialbys mi chociaz jeden tlok wyslac.
evolution pisze:co do tlokow... napewno nie bylo pg(choc zastanawia mnie fakt ze napisales...
evolution pisze:wiec tloki czy caly motor?? )
wyjasniam, byl w sumie caly zaprzeg korobwy, ale jako ze byl on taki sam (wizualnie) jak moj, a zglosil sie na niego chetny za dosc dobre pieniadze to odsprzedalem zostawiajac tylko same tloki.
evolution pisze:Kamil... osiagiem moze byc takze uruchomienie silnika i w tym kontekscie pisalem
w sumie tak chociaz nazwal bym to raczej osiagnieciem ale rozumiemy sie.
evolution pisze:a jest duzo przeslanek mowiacych ze nawet tego nie bylo...
czy uruchomienie bylo czy go nie bylo i tak nie jestem w stanie udowodnic, bo nie mam ku temu namacalnego dowodu ani bezstronnego swiadka. Kto wie moze motor pod obciazeniem by sie rozpadl, ale na luzie chodzil calkiem calkiem :) zgrzewka piwa ci sie nalezy bo faktycznie projekt polegl. Ale w sumie to co chcialem mam :)



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » sob lip 14, 2007 08:11

Ehh ,dziwne rzeczy ja tu teraz widze. A z ta firma to nie blef, jest taka , wiem ze znajomy dawal walek od "swiatka" na utwardzenie tam bo one sa bardzo miekkie, wiec stad to wiem bo przy okazjii sie zapytal czy odlewy tez robia.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob lip 14, 2007 10:02

Golf GTi pisze:Ehh ,dziwne rzeczy ja tu teraz widze. A z ta firma to nie blef, jest taka , wiem ze znajomy dawal walek od "swiatka" na utwardzenie tam bo one sa bardzo miekkie, wiec stad to wiem bo przy okazjii sie zapytal czy odlewy tez robia.
nawet ja sam osobiscie robie odlewy, ale nie odwazylbym sie ich montowac jako wal korbowy z powodu pecherzykow powietrza w srodku i materialu z ktorego sie robi... a propo waly korbowe rczej sa odlewane ale przed jakakolwiek obrobka. co do kamila.. moze ten pan co kupil ten silnik wypowie sie w tym temacie?? jakies fotki filmiki??:>


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob lip 14, 2007 10:08

evolution pisze:nawet ja sam osobiscie robie odlewy, ale nie odwazylbym sie ich montowac jako wal korbowy z powodu pecherzykow powietrza w srodku i materialu z ktorego sie robi..
Jest taki jeden samochód a raczej prawie samochód który ma odlewany wał...Tylko ma 37KM/l :bigok:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob lip 14, 2007 10:17

toffic pisze:
evolution pisze:nawet ja sam osobiscie robie odlewy, ale nie odwazylbym sie ich montowac jako wal korbowy z powodu pecherzykow powietrza w srodku i materialu z ktorego sie robi..
Jest taki jeden samochód a raczej prawie samochód który ma odlewany wał...Tylko ma 37KM/l :bigok:
o tym mowie wlasnie ale cicho bo sie wyda :smoke: :helm:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob lip 14, 2007 13:10

OKi :bajer: A tak szczerze to przepraszam, moja pomyłka były 3 takie silniki



krzysiu210
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: pn lis 27, 2006 03:24

Post autor: krzysiu210 » wt mar 17, 2009 02:44

a tak fajnie się czytało ... :-(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 397 gości