Temat poświęcony problemom z gaźnikami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Czy popierasz istnienie tego tematu na forum?

TAK
172
97%
NIE
2
1%
NIE MAM ZDANIA
4
2%
 
Liczba głosów: 178

Awatar użytkownika
Walus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 22:34
Lokalizacja: Piaseczno / W-wa

Post autor: Walus » pt sie 24, 2007 14:26

Pnowie powstal nowy problem u mnie w aucie mianowicie mam zaistalowany gaznik 2e2 w nowym silniku gdzie poprzednikiem byl 1.5 jb zasilany 1b3 wiec nie mam kostki ktora podlacza sie do jakies zaworu jeden z gaznikowcow ustawiajac mi to powiedzial ze mozna to oszukac odlaczjac jedn z przewodow podcisnieniowych i tak jezdzilem ok pol roku i bylo dobrze, po tym czasie wpadlo mi cos do gaznika wiec udalem sie do gaznikowca w celu wyjacia tego czagos i potem znowu jezdzil ok tyg dobrze. teraz mam takie problemy natury:

jak odpale rano silnik ma ok 1100obr/min i jest ok bo to mi ulatwia starty lecz po ok 5 min silnik schodzi z obrotow do zera dlawi sie i znowu wskakuje na ok 1500obr/min zabierajac mi pedal gazu z pod nogi przy czym jeszcze przy przygazowce zdejmujac pedal gazu schodzac z obrotow strzela mi w wydech. Po zgaszeniu silnika dostaje samo zaplonu czyli chodz no ok 300obr/min i nie chce zgasnac. Podejrzewam tez ze zaplon moze byc do regulacji.

Ganik nei ma podpietej tej kostki jak pisalem wiec wyjety jest jeden wezyk podcisnioeniowy, jak rowniez zaslepiony jest jeden wezyk sprzodu ganika.

Prosze o pomoc bo tak sie jezdzic nie da.


White Rally R16 MK I -viewtopic.php?t=67498
Pussy Wagon MK IV - viewtopic.php?p=3646082#3646082

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt sie 24, 2007 16:59

Johness pisze:Witam ponownie poradziłem sobie. To jest uszkodzony nastawnik przepustnicy, taka gruszka z mambraną w środku. Ona powoduje takie zachowanie się na wolnych obrotach.
opisz jak sobie poradziles, to napewno pomoze innym.
Walus pisze:Pnowie powstal nowy problem u mnie w aucie mianowicie mam zaistalowany gaznik 2e2 w nowym silniku gdzie poprzednikiem byl 1.5 jb zasilany 1b3 wiec nie mam kostki ktora podlacza sie do jakies zaworu jeden z gaznikowcow ustawiajac mi to powiedzial ze mozna to oszukac odlaczjac jedn z przewodow podcisnieniowych i tak jezdzilem ok pol roku i bylo dobrze, po tym czasie wpadlo mi cos do gaznika wiec udalem sie do gaznikowca w celu wyjacia tego czagos i potem znowu jezdzil ok tyg dobrze. teraz mam takie problemy natury:

jak odpale rano silnik ma ok 1100obr/min i jest ok bo to mi ulatwia starty lecz po ok 5 min silnik schodzi z obrotow do zera dlawi sie i znowu wskakuje na ok 1500obr/min zabierajac mi pedal gazu z pod nogi przy czym jeszcze przy przygazowce zdejmujac pedal gazu schodzac z obrotow strzela mi w wydech. Po zgaszeniu silnika dostaje samo zaplonu czyli chodz no ok 300obr/min i nie chce zgasnac. Podejrzewam tez ze zaplon moze byc do regulacji.

Ganik nei ma podpietej tej kostki jak pisalem wiec wyjety jest jeden wezyk podcisnioeniowy, jak rowniez zaslepiony jest jeden wezyk sprzodu ganika.

Prosze o pomoc bo tak sie jezdzic nie da.
po pierwsze usuniecie jednego przewodu sprawy nie zalatwi, trzeba usunac oba urzadzenia do ktorych idzie elektryka i wszystkie przewody do nich, to ci da gwarancje ze wszystko bedzie ok. Po drugie stawial bym na lewe powietrze wiec radze dobrze ogladnac wszystko czy gdzies nie bierze lewizny.



Awatar użytkownika
Walus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 22:34
Lokalizacja: Piaseczno / W-wa

Post autor: Walus » pt sie 24, 2007 17:08

bo to sa te przewody stylu mam je poprostu porozlaczac czy jakos polaczyc ze soba ??


White Rally R16 MK I -viewtopic.php?t=67498
Pussy Wagon MK IV - viewtopic.php?p=3646082#3646082

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 24, 2007 17:14

Walus pisze:je poprostu porozlaczac
nic nie psuj, oba zawory maja plus po zapłonie oraz masę, podłącz sobie, rurki też i tyle.
W 2E2 z 1.8 zawór kwadratowy z tyłu jest co prawda podłączone do modułu 61 (cut off) ale można sie obyć i normalnie podłączyć mu plusa


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

adikJarosław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 19, 2007 10:07
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: adikJarosław » pn wrz 03, 2007 11:45

co do mojego problemu; rozwiazalem to przez regeneracje nastawnika przepustnicy.
Po regeneracji wrocila jak nowa i teraz wszystko jest OK.



arekali
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 15:34
Lokalizacja: tomaszów

Post autor: arekali » pn wrz 03, 2007 15:44

witam!
Mam prośbę, czy mógłby ktoś podesłać mi serwisówkę do Pierburga 2E2 albo jakieś materiały do regulacji tego gaźnika.
Mój mail: arekali@o2.pl



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 03, 2007 17:24



Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arekali
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 15:34
Lokalizacja: tomaszów

Post autor: arekali » wt wrz 04, 2007 11:06

Dzięki ale wolałbym po polsku. Ma któś jeszcze jakieś materiały na temat gaźnika Pierburg 2e2.
Mam jeszcze pytanko, wie ktoś od czego są 3 czujniki na plastikowym króćcu wychodzącym z silnika do chłodnicy. Mam golfa MK2 z silnikiem 1,6 "RF".



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 04, 2007 17:12

od podgrzewacza kolektora, od grzałki bimetalu w gaźniku, trzeci nie jestem pewien, pewnie od wskazówki na liczniku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arekali
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 15:34
Lokalizacja: tomaszów

Post autor: arekali » wt wrz 04, 2007 18:39

Dzięki! A wiesz może co jest przyczyną tego że na zimnym silniku ładnie mi zapala ale po 20 sek. spadają obroty i zaczyna nierówno pracować. Wyczuwalne jest paliwo w dymie no i kopci:/ Po przejechaniu dosłownie 1-2 km wszystko wraca do normy. Przypuszczam że to coś z automatycznym ssaniem. Przypomnę że mam "wspaniałego" Pierburga 2e2!



Awatar użytkownika
meir
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt maja 23, 2006 21:40
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: meir » czw wrz 13, 2007 20:25

KamilW, mam do ciebiepytanie bo widze ze znasz sie na gaznikach naszych kochanych pierburgach 2e2 !! Wiec powiedz mi ile chciał bys kasy za regulacje tego ustrojstwa silnik mam taki sam jak ty 1.6 RF i nie umiem sobie z nim poradzic !! Silnik chodzi na 1600/2000 obrotów bo faluja czasem obroty spadaja do zera i silnik gasnie nie wiem co z tym zrobic a i przez te obroty i odpalanie auta i dogazowywanie pali jak smok !! Prosze pomocy bo sie wykoncze finansowo ! A do ciebie daleko nie mam bo z Tychów do Bielska to rzut kamieniem jest :D


-->>SPRZEDAM<<--
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128396

adikJarosław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 19, 2007 10:07
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: adikJarosław » pt wrz 14, 2007 20:24

arekali pisze:Mam jeszcze pytanko, wie ktoś od czego są 3 czujniki na plastikowym króćcu wychodzącym z silnika do chłodnicy. Mam golfa MK2 z silnikiem 1,6 "RF".
Jeden z nich to na pewno czujnik temperatury sterujacy wskaznikiem temperatury, drugi to cytuje:"wylacznik termiczny, zwloczny...", a o trzecim nie mam pojecia, poniewaz w PN-ie mam tylko dwa takie czujniki



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz wrz 30, 2007 16:51

adikJarosław pisze:Jeden z nich to na pewno czujnik temperatury sterujacy wskaznikiem temperatury, drugi to cytuje:"wylacznik termiczny, zwloczny...", a o trzecim nie mam pojecia, poniewaz w PN-ie mam tylko dwa takie czujniki
jeden odpowiada za wskaznik na desce, drugi za jeza czyli podgrzewanie kolektora, trzeci za podgrzewanie gaznika.



bastard89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 22:37
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Post autor: bastard89 » sob gru 22, 2007 19:09

Witam!
Mam pewien problem, niestety samochód mam od miesiąca i nic się nie znam. Moje Polo (1.3 HK, gaźnik Pierburg 2E3) na zimnym silniku ma obroty ok. 900 (czasem niżej) a na ciepłym 1500-2200. Wg mnie powinno być na odwrót. Dawałem do mechanika żeby obniżył obroty. Zimny miał 900, a jak się nagrzał to gasł. Więc trzeba było zwiększyć (myślę, że mechanik lipę zrobił).
Jak ustawić obroty na gaźniku (która śrubka jest do obrotów na zimnym, a która na ciepłym silniku)? Jeżeli ktoś ma fotkę to niech zaznaczy co gdzie :chytry: Głupio tak stać na światłach, 2000 obrotów i samochód wyje :satan: Na gazie tez mam za wysokie, ale to się ustawi jak zmienię reduktor, bo chyba LPG nic nie ma do gaźnika (czy jednak ma?).

EDIT:
Na LPG problem rozwiązany. Samo się naprawiło :bigok: Przejechałem jakieś 50km z prędkością 80-100 i chyba coś się odetkało:D Teraz jak jest samochód nagrzany to na LPG ma 800-1100 obrotów. Niestety problem z gaźnikiem i obrotami na benzynie pozostał :crazy:
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2007 22:36 przez bastard89, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 486 gości