Ceramizery

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt gru 12, 2008 19:17

Wybacz ale fizyka nie uznaje słów typu: "cudowne".Działanie jest ściśle określonym procesem fizycznym i nie ma w tym metafizyki... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt gru 12, 2008 20:22

oldstaszek pisze:Wybacz ale fizyka nie uznaje słów typu: "cudowne".Działanie jest ściśle określonym procesem fizycznym i nie ma w tym metafizyki... :pub:
w tym przypadku można uznać to jako cud!



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt gru 12, 2008 20:27

Dajże spokój...
Absolutnie normalny proces fizyczny opisany przez tribologię a właściwie przez nanotribologię dość dawno.Problem tworzyła część technologiczna tj.wytwarzanie i znalezienie odpowiednich katalizatorów procesu... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt gru 12, 2008 21:39

Stał sie cud :blush: Po dziesięciu żuberkach jestem w stanie przeczytać i w miare sensownie odpisać.....



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt gru 12, 2008 21:40

bongo pisze:Stał sie cud :blush: Po dziesięciu żuberkach jestem w stanie przeczytać i w miare sensownie odpisać.....
:bigok:



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » sob gru 13, 2008 00:27

"nano"ciemnogród
jak masz kontakt z kierowcami rajdowymi to zapytaj
czy ktokolwiek z nich kiedykolwiek czegoś takiego używał ...
( chyba ze dostał kase albo sam ma w tym udział a są takie przypadki , zapewniam )
Obawiam się że rozbawisz ich do łez ...

a reszta ?
-nikt na świecie nie słyszał nawet o czymś takim jak np ceramiser itp itd
-jest to tylko w polsce powszechne zjawisko rozreklamowane do bulu w necie
spreparowanymi komentarzami, dowodami ... spam jak się patrzy ...
-zapytaj ich o najprostrze ....gdzie jest fabryka ,labolatorium itd

chyba ze tylko nasi są tacy genialni że wynajdują co rusz takie cudowne środki .
ostatnio znalazlem nowy cudowny środek na allegro , sprzedawca miał
cudowną stronę , mase komentarzy , listów itd , na dodatek napisał i pokazał zdjęcia
że środek jest opatentowany w australii i europie . oczywiście zadzwoniłem do
biura patentowego politechniki łodzkiej , babka szukała w miedzynarodowej bazie danych cały dzień ( to jej obowiązek ) i okazało się ze nawet nie ma takiej nazwy zarejestrowanej
i to na pewno lipa wyssana z palca .
Ponadto gość napisał ze srodek zdobył w 2005 r nagrodę instytutu inzynierii mechanicznej w anglii .... znalazłem ich instytut , znajomy napisał mi maila po angielsku ,podałem link do aukcji i ze polski sprzedawca powołuje się na nich , po 2 dniach otzymałem odpowiedz ze
to kompletna bzdura i właściwie to oni nic nie mają z tym wspólnego i ze jeszcze nie wiedzą co z tym zrobić jeśli chodzi o stronę prawną ...
więc napisałem do tego gościa co za kit wciska ludziom z allegro !!!
co zrobił ? nastepnego dnia wszystkie aukcje były już zmienione bez tej informacji !!!

dla niedowiarków mam informację ze przygotowuję stronę na której
pokaże czarno na białym kto tu kogo w wała robi, a zajmuje sie tą sprawą
od ponad roku , mam maile od sprzedawców , odpowiedzi na moje pytania itd.
Za tym stoją duże pieniądze a ci udzie nie mają skrupułów i wcisną wszystko co
moze sie sprzedać bo to jest biznes i to niesamowicie opłacalny .
Najdziwniejsze jest jednak to że ktoś poważny np w TV nie weżmie się za to
i nie zrobi porządku , podobnie jak z systemem argentyńskim albo tymi listami z wygraną.

Ale zawsze znajdą sie tacy którzy kupią , wleją i stanie się cud .
Ostatnio zmieniony sob gru 13, 2008 00:41 przez zoso8894, łącznie zmieniany 3 razy.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » sob gru 13, 2008 00:57

zoso8894 pisze:Najdziwniejsze jest jednak to że ktoś poważny np w TV nie weżmie się za to
i nie zrobi porządku , podobnie jak z systemem argentyńskim albo tymi listami z wygraną.
dokladnie..tez sie zastanawiam dlaczego jakas uwga, czy inny program nie zajmie sie takim przypadkiem, ale w sumie widzac co sie dzieje w polsacie badz tvnie, to nic mnie nie dziwi, sam fakt istnienia "wrozek" czy "smsowych randek" itp itd, to jest fabryka smsow gdzie siedza glownie mlodzi kolesie i pisza jako napalone laski do klientow, ktorzy ostro wydaja hajs zeby spotkac sie z laska, ktora okazuje sie byc kolesiem chcacym zarobic sobie na studia czy wakacje. Jawne walenie w ch.. leca tam z ludzmi ostro w balona.. A wszystko to ma miejsce zarowno w budynku polsatu jak rowniez tvnu..hehe..

Ostatnio ogladalem rozmowy w toku z drzyzga i byla mloda dziewczyna ktora dostawala wrozby wlasnie z numerow typu 72xx wiec wlasnie te wspomniane przeze mnie "wrozki" hehe.. i pierdzielila glupoty ze ktos na nia klatwe rzucil..smialem sie do lez jak ogladalem ten odcinek, bo wyslala glupia idiotka smsa do "wrozki" czytaj : mloda dziewczyna,chlopak, siedzacy przed kompem piszacy wyklepane teksty ktore wisza na scianach, badz troche inewencji wlasnej, i wiekszosc jej sie sprawdzalo i juz byla mega wystraszona bo ktos ja podglada, obserwuje itp itd....hahaha... widac bylo w tym odcinku ze i drzyzga wie o co kaman bo sama jej sugerowala to co wyzej pisalem.... Nawet nie zdajecie sobie sprawy jaki mamy ciemnogrod w tym kraju, ludzie pisza smsy, wydaja kupe kasy na durne smsy zeby pojeczec sobie przez tel, znalesc "druga polowke" lub dowiedziec sie swojej przyszlosci u smsowej wrozki... SZOK...!!
a wszystko to za 2.44zl z VAT..hehe..
Ostatnio zmieniony sob gru 13, 2008 00:59 przez haps, łącznie zmieniany 1 raz.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob gru 13, 2008 09:38

@zoso8894
Nanociemnogród...
Słusznie piszesz - potwierdzasz tezę o zupełnym braku wiedzy technicznej.
Twój wywód dowodzi że np.ogniwa paliwowe to dzieło szatana no i ziemia jest płaska...
Owszem ,reklamy doprowadzają do absurdalnych wniosków - to tylko reklama.
Jak piszesz autorytatywnie to może poprzesz to konkretnymi danymi technicznymi - pomijam krajowe podwórko.Fakt - wielu niedorobionych bazarowców ociera się o kryminał...
Kończę - nie potrafię dyskutować z dyletantami technicznymi... :pub:
Przeglądnąłem wszystkie komenty - powtarzasz się kolego i żadnych argumentów technicznych.Nawet nie potrafiłeś napisać jakim to środkiem "dobiłeś" swojego poldka - może kwasem solnym?..
Odnieś się proszę do moich wypowiedzi i linków - sprawdź drogi detektywie czy to oszustwo a może prawda...
Jak na razie sam jesteś zaprzeczeniem zdrowego rozsądku.Pozdrawiam. :pub:
Ostatnio zmieniony sob gru 13, 2008 10:02 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » sob gru 13, 2008 11:10

ok masz racje są cudowne srodki które regenerują silnik ,skrzynie i wszystko co sie porusza
na poziomie molekularno-handlowym.
" lej chłopaku do baku "



hanys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: sob lut 24, 2007 01:08
Lokalizacja: Oss(Holandia)
Kontakt:

Post autor: hanys » sob gru 13, 2008 20:25

To moze i ja sie odezwe bo sie omalo nie posikalem ze smiechu czytajac ten temat.
Nie wiem czy dziala czy nie i nie wazne pewnie sie nie przekonam ale argumenty niektórych przciwnikow to paranoja Zoso8894 miedzy innymi ze jest reklama pseudo specyfików to wiadomo, kazdy chce zarobic ale rownie dobrze moge ci powiedziec ze po co lejesz mobil 10w40 zalej rzepakowy z biedronki to to samo tylko mobil ma lepsza reklame i dzialanie oleju to bujda autosugestia i marketing.
Fakt dzialanie olejów jest potwierdzone milionami kilometrów użytkowników a ceramizerów nie, do tej pory mozna sie kłócic ktory olej jest lepszy a i tak jednoznacznej odpowiedzi nie znajdziesz ja bede lal lotosa(leje castrola ale nie wazne) zaoszczedze pare zl na oleju a ty lejesz 2x drozszy a silniki pracują tak samo i w tym momencie tez moge powiedziec ze zrobili Cie w bambuko i dales kase za "czary".
Na chwile obecną moge stwierdzic ze "fachowcy"( nie sprawdzalem tytulow doktorskich )itp sa za a reszta "tłumu" uparcie sie zapina ze to niemozliwe itp itd marketing ble ble ble a przeciwnika ktory by sie znal na tych sprawach nie widac.Czyli tak jak bardzo dawno temu ktos powiedzial ze ziemia jest okragla a wszyscy mowili ze nie ma racji.A kto ma racje czas pokaże a nie zdziwilbym sie gdyby za kilka lat oleje jak i wnetrza silników bylyby ceramizowane bo faktem jest ceramika jest o wiele bardziej wytrzymala niz stal ale i drozsza i cięższa w obróbce(astronomicznie).A co do ceramiki i motoryzacji jak sie nie myle to niektore czesci turbo sa ceramiczne(chyba wirniki tych lepszych) :chytry: .
Pozdrawiam i pamiętajcie ziemia jest PŁASKA :green_fuck:
Ostatnio zmieniony sob gru 13, 2008 20:29 przez hanys, łącznie zmieniany 1 raz.



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » sob gru 13, 2008 21:13

hanys pisze:To moze i ja sie odezwe bo sie omalo nie posikalem ze smiechu czytajac ten temat.
Nie wiem czy dziala czy nie i nie wazne pewnie sie nie przekonam ale argumenty niektórych przciwnikow to paranoja Zoso8894 miedzy innymi ze jest reklama pseudo specyfików to wiadomo, kazdy chce zarobic ale rownie dobrze moge ci powiedziec ze po co lejesz mobil 10w40 zalej rzepakowy z biedronki to to samo tylko mobil ma lepsza reklame i dzialanie oleju to bujda autosugestia i marketing.
Fakt dzialanie olejów jest potwierdzone milionami kilometrów użytkowników a ceramizerów nie, do tej pory mozna sie kłócic ktory olej jest lepszy a i tak jednoznacznej odpowiedzi nie znajdziesz ja bede lal lotosa(leje castrola ale nie wazne) zaoszczedze pare zl na oleju a ty lejesz 2x drozszy a silniki pracują tak samo i w tym momencie tez moge powiedziec ze zrobili Cie w bambuko i dales kase za "czary".
Na chwile obecną moge stwierdzic ze "fachowcy"( nie sprawdzalem tytulow doktorskich )itp sa za a reszta "tłumu" uparcie sie zapina ze to niemozliwe itp itd marketing ble ble ble a przeciwnika ktory by sie znal na tych sprawach nie widac.Czyli tak jak bardzo dawno temu ktos powiedzial ze ziemia jest okragla a wszyscy mowili ze nie ma racji.A kto ma racje czas pokaże a nie zdziwilbym sie gdyby za kilka lat oleje jak i wnetrza silników bylyby ceramizowane bo faktem jest ceramika jest o wiele bardziej wytrzymala niz stal ale i drozsza i cięższa w obróbce(astronomicznie).A co do ceramiki i motoryzacji jak sie nie myle to niektore czesci turbo sa ceramiczne(chyba wirniki tych lepszych) :chytry: .
Pozdrawiam i pamiętajcie ziemia jest PŁASKA :green_fuck:

no ja zalałem do skrzyni i czekam na efekty :)



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz gru 14, 2008 02:03

Ja w przeszłości próbowałem tego typów wynalazków w poprzednich samochodach (polonez, uno) i efekt był żaden. Nie polecam. Już lepiej użyć oleju który trochę zmniejsza zużycie oleju np valvoline max life czy do starszych castrol high mileage to też przerabiałem i tu efekty są zauważalne ale cudów też nie należy oczekiwać



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz gru 14, 2008 19:40

Spróbuję to trochę pozbierać...
Generalnie - są dodatki do olejów i preparaty samoistne gdzie olej jest tylko transportem.
Wymienię kilka spotykanych nie tylko na naszym rynku w porządku historycznym:
Umownie nazwę - ceramizery:
1.Xado
2.Forsan/praktex
3.Ceramix
4.Pan Mechanik/ceramizer Vidar
5.Kleen Floo - nazwy nie pamiętam
6.CerTec
7. ...
Preparaty nie spełniające takiego warunku oparte na metalach miękkich:
1.RiMet
2.Bilstein 2000 coś tam?
- i jeszcze parę
Preparaty gdzie roztwory zawierają niemetale:
1.Nulon i podobne zawierąjce PTFE
2.Zawierające fullereny
3.Zawierające elementy wiskozowe.
Proszę pisać - co kto stosował ,gdyż inaczej jest total bajzel.
Możliwe że jakieś przepuściłem lub nie spotkałem...
Koledze jaki pisał o popartych badaniami metrologicznymi - polecam wcześniejsze moje komenty - tam jest link.
Kolegom jakim metaloceramika kojarzy się z nakładaniem sztucznym (np.napawanie,elektrolitycznie..) proponuję aby doczytali - znajdą dużo w necie.
Odrębna sprawa - magnetyzery - proponuję poczytać troszkę w dziedzinach magnetohydrodynamiki czy hydromagnetyki i dopiero wówczas coś próbować napisać.
Dla dobrego początku - znajdzie ktoś izolator pola magnetycznego?
Życzę miłego wieczoru i refleksji.... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » pn mar 09, 2009 15:24

TAK TO CZYTAM I CZYTAM. PRZEZ 3 LATA TROCHĘ TEGO SIĘ ZEBRAŁO PO PRZEMYŚLENIU TEGO WIDZĘ ŻE PO ZASTOSOWANIU PREPARATU ODPOWIEDNIEJ FIRMY JEST JAKIŚ REZULTAT.NAJBARDZIEJ SZKODA MI PARU OSÓB KTÓRE CAŁY CZAS POWTARZAŁY O REGENERACJI PADNIĘTEGO SILNIKA , JESTEM CIEKAW JAK WYPADŁY TESTY KOLEGI Z OLSZTYNA I INNYCH KTÓRZY ZASTANAWIALI SIĘ NAD UŻYCIEM PODOBNYCH ŚRODKÓW...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości