Zakup interfejsu VAG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw lip 02, 2009 22:38

Adako, czyli VCDS, dawniej Vag-Com. A swoją drogą to GMS, masz fantazję jesli kupiłeś tak sobie to http://vag-com.pl/huc.htm :pub:


JaroW

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » czw lip 02, 2009 23:11

no właśnie tak sobie kupiłem czasami się przydaje kiedyś pożyczyłem od koleżki spodobało mi się więc też sobie kupiłem błędy po polsku do tego pomocnik kodowania i wszystko działa jak trzeba cena nie całe 1800zł z przesyłką ,gwarancja na prawdę sprzęt ok polecam...
Ostatnio zmieniony czw lip 02, 2009 23:13 przez GMS, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » sob lip 04, 2009 17:34

Jarowo pisze:A tak przy okazji miał ktoś kontakt z tym https://www.obd2.pl/index.php?p72,vag-c ... b-can-obd2. Cena może nie mała, ale jak ktoś szuka dla warsztatu CANa (legala) może być alternatywą dla VCDS.
Ten interfejs może być alternatywą dla VCDS a tylko po zaimplementowaniu obsługi K-line.Na dzień dzisiejszy VAG-CAN-PRO obsługuje auta tylko i wyłacznie z szyną CAN.Z tego co wiem to prace nad dodaniem obsługi linii K są zawansowane i nie długo pojawi się nowsza wersja.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz lip 05, 2009 08:36

PitrekT pisze:
Jarowo pisze:A tak przy okazji miał ktoś kontakt z tym https://www.obd2.pl/index.php?p72,vag-c ... b-can-obd2. Cena może nie mała, ale jak ktoś szuka dla warsztatu CANa (legala) może być alternatywą dla VCDS.
Ten interfejs może być alternatywą dla VCDS a tylko po zaimplementowaniu obsługi K-line.Na dzień dzisiejszy VAG-CAN-PRO obsługuje auta tylko i wyłacznie z szyną CAN.Z tego co wiem to prace nad dodaniem obsługi linii K są zawansowane i nie długo pojawi się nowsza wersja.
czyli totalna porażka, skoro nie można zdiagnozować starszych aut na linii K, a tylko na CAN-ie, dobrze rozumuję?

[ Dodano: 05 Lip 2009 08:38 ]
GMS, ten zestaw który ty kupiłeś za 1800 zł ja kupiłem za niecałe 300 zł - do domowego użytku w sam raz, aktualizacje mi są niepotrzebne



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » ndz lip 05, 2009 09:12

mettenos pisze: czyli totalna porażka, skoro nie można zdiagnozować starszych aut na linii K, a tylko na CAN-ie, dobrze rozumuję?
Dobrze rozumiesz ale totalną porażką do tego by nie nazwał.W każdym razie wkrótce będzie wersja z obsługą K-line



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz lip 05, 2009 12:54

PitrekT, dzięki za info o tych próbach rozwoju Vag-Can Pro, byle by z ceną nie poszaleli. Mnie już chodził po głowie zakup obecnej wersji, bo coraz częściej pojawia się potrzeba posiadania czegoś z Can, a ten 5053, o którym pisałem to generalnie szału nie robi, poza tym że za niewielkie pieniądze obsługuje Can
mettenos pisze:GMS, ten zestaw który ty kupiłeś za 1800 zł ja kupiłem za niecałe 300 zł - do domowego użytku w sam raz, aktualizacje mi są niepotrzebne
Sorry za pytanie, ale da się to zrobić powiedzmy normalnie, czy zakup w tej cenie zarezerwowany dla jakiegoś określonego kręgu osób?


JaroW

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » ndz lip 05, 2009 14:13

szczerze mówiąc może i 1800zł to spora ale tak naprawdę to 3 urządzenia w jednym, obsługuje linie K , CAN , i robi inne marki po OBD2 ostatnio diagnozowałem subaru i mazdę wszystko śmigało jak trzeba , po za tym ma jeszcze kilka bajerów jak kontrola przebiegu EDC15 w dieslu i jeszcze jakieś tam inne opcje więc opłaca się dać te pieniądze szczególnie jak ktoś używa tego często i bierze kasę za diagnostykę zwróci się dość szybko.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz lip 05, 2009 22:48

GMS pisze:szczerze mówiąc może i 1800zł to spora ale tak naprawdę to 3 urządzenia w jednym, obsługuje linie K , CAN , i robi inne marki po OBD2 ostatnio diagnozowałem subaru i mazdę wszystko śmigało jak trzeba , po za tym ma jeszcze kilka bajerów jak kontrola przebiegu EDC15 w dieslu i jeszcze jakieś tam inne opcje więc opłaca się dać te pieniądze szczególnie jak ktoś używa tego często i bierze kasę za diagnostykę zwróci się dość szybko.
myślę że jeżeli tylko do sprawdzania błędów i kasowania inspekcji to kupno za 1.800 zł nazwałbym szowinizmem, w końcu ile razy pojawiają się błędy - to raz - a po drugie nigdy niewiadomo, czym za rok, dwa będzie się jeździć, a po trzecie napisałeś że dla własnego użytku bo dosyć szukania błędów w internecie.... różne są sposoby spędzania wolnego czasu - bez obrazy, powtarzam jeszcze raz - ja mam też ten sam programik z fejsikiem za niecałe 300 zł - to już nie 1.800 zł, - kilka własnych diagnostyk i kasa się zwraca.

[ Dodano: 05 Lip 2009 22:51 ]
GMS pisze: po za tym ma jeszcze kilka bajerów jak kontrola przebiegu EDC15 w dieslu .
chyba nie wierzysz że sprawdzanie tym modułem (kontrola przebiegu) jest miarodajne, fakt ten był poruszany w innym temacie - nie jest problemem dla znawcy tematu zmiana zapisanego przebiegu w sterowniku, osobiście sprawdzałem passata, który w kontroli przebiegu pokazał to co jest na szafie czyli ok. 160.000 km a w zbiorach serwisowych ASO wychodzi ponad 400.000 km.

[ Dodano: 05 Lip 2009 22:52 ]
Jarowo pisze: Sorry za pytanie, ale da się to zrobić powiedzmy normalnie, czy zakup w tej cenie zarezerwowany dla jakiegoś określonego kręgu osób?
mogę odpowiedzieć na PW



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz lip 05, 2009 23:08

mettenos pisze:osobiście sprawdzałem passata, który w kontroli przebiegu pokazał to co jest na szafie czyli ok. 160.000 km a w zbiorach serwisowych ASO wychodzi ponad 400.000 km.
jeżeli idzie prosto odczytac ,to i idzie bardzo prosto zmienic .Nie pomyślałes o tym?



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz lip 05, 2009 23:17

jeśli korekta była robiona przez kolesia znającego temat to można sobie tylko w ASO szukać przebieg(mowa o laiku w temacie)

[ Dodano: 05 Lip 2009 23:24 ]
po odpowiedniej operacji to można tylko stwierdzić że korekta była robiona nic więcej


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz lip 05, 2009 23:25

edzio pisze:jeżeli idzie prosto odczytac ,to i idzie bardzo prosto zmienic .Nie pomyślałes o tym?
hmm, nie rozumiem za bardzo czemu do mnie z tym "pijesz"??? właśnie pomyślałem i nie jest w tym nic nadzwyczajnego



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz lip 05, 2009 23:40

myslałem ,że sądzisz ,że sprzęt oszukuje.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz lip 05, 2009 23:43

edzio pisze:myslałem ,że sądzisz ,że sprzęt oszukuje.
he he, raczej sprzęt nie nadąża za osiągnięciami osz... może inaczej - osób zajmujących się korektą i naprawą liczników



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz lip 05, 2009 23:46

mettenos pisze:sprzęt nie nadąża za osiągnięciami osz... może inaczej - osób zajmujących się korektą i naprawą liczników
sytuacja zmusza inaczej nikt nie chce spojrzec na takie auto :goodman:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości