1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » sob kwie 24, 2010 19:23

a w jaki sposób sie zapiekły co było przyczyna zapieczonych pierscieni??? narazie nie bede grzebał w nim bede jezdził i albo kupie inny silnik albo go naprawiał bede ale chyba raczej kupie silnik szesnasto zaworowy jest ich od groma z gwarancją


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » sob kwie 24, 2010 19:25

jackyz pisze:na temat silników i o zurzyciu oleju 0,5 litra na 1000 km to naprawde nie jest dużo
jak nie ma wycieku, to już sporo się robi, to nie 1.4, tutaj winne zazwyczaj pierścionki


Obrazek

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Wentylatory ciagle sie kreca po urcuhomieniu silnika

Post autor: speede » sob kwie 24, 2010 21:36

Pomozcie, silnik 1.6 sr. 102 Km, dziwny obiaw, wentyaltory sie kreca po uruchomieniu silnika, i tak caly czas. Odlaczalem kostke co idzie do chlodnicy i dalej to samo wogole nie ma reakcji. Wymienilem czujnik zielony 4 pinowy i tez bez mian. termostat trzyma temperature rowno 90 i dosc szybko sie nagrzewa 4-5 km i mam 90 wiec ok. Nie wiem gdzie szukac. Ale moze to ten sterownik wentylatorow pod belka.? prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » sob kwie 24, 2010 21:43

feniks79 pisze:tutaj winne zazwyczaj pierścionki
panowie wymieniłem olej po 3000 dzis własnie zeby wlac gęstszy ,,, po 3000 czarny jak smoła jakbym 30.000 zrobił a nie 3000 jakies gluty wypłyneły z tym olejem a olej wylał sie niczym woda
najbardziej mnie dziwi ze z jednego litra na 10.000 zrobiło sie w jednej chwili 0.5 na 1000
Ostatnio zmieniony sob kwie 24, 2010 21:55 przez dimmer, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » sob kwie 24, 2010 22:03

dimmer pisze:panowie wymieniłem olej po 3000 dzis własnie zeby wlac gęstszy
to jaki masz/miałeś zalany?


Obrazek

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » sob kwie 24, 2010 22:06

miałem mobil 2000 10w40 a teraz ELF SPORTI SRI 15W40


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » sob kwie 24, 2010 22:08

Co Ty mineralny wlałeś? :panna:



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » sob kwie 24, 2010 22:32

i tak to pierscienie wiec co bym nie wlał i tak wpierd.... a nie ma półsyntetyka 15w.. niestety.. a welu jezdzi na mineralnym i jest ok.... a pozatym kiedys kolega przez pomyłke zalał mineralnym zamiast połsyntrtykem i zdziwienie był takie ze lepiej sie sprawował na mineralnym....ciszej silnik pracował i pobór był mniejszy zaworów słychac nie było... a nie mam nic do stracenia zeby spróbować
Ostatnio zmieniony sob kwie 24, 2010 22:43 przez dimmer, łącznie zmieniany 2 razy.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » ndz kwie 25, 2010 09:20

dimmer pisze:a nie mam nic do stracenia zeby spróbować
masz bo właśnie te silniki się zapychają od minerali, co powoduje osadzanie się nagaru od silnika po kat. i sondę


Obrazek

marekbz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 21:12
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

kontrolka płynu chłodzącego

Post autor: marekbz1 » ndz kwie 25, 2010 21:29

Witam Wszystkich ! Niedawno kupiłem mk4 1,6 Sr 100KM i mam taki problem :
Zapala się kontrolka od płynu chłodzącego ... Byłem u Mechanika i doradził mi wymianę zbiorniczka od płynu chłodzącego ... po wymianie na nowy zbiornik i wlaniu płynu G12 Problem nasilił się ... wcześniej paliła się kontrolka raz na kiedyś i gasła ! teraz jest non stop W komputerze pokazuje żeby wlać płyn jest na pewno no i żeby użyć konserwacji !
Sprawdzaliśmy na VAgu z zaprzyjaźnionym elektrykiem samochodowym sprawdziliśmy każdy czujnik wszystko jest ok . nie pokazuje błędów czujników mierzą wszystko jak należy tzn :
- wiatraki załączają się przy ok 102 stopniach
- czujnik od płynu chłodzącego także nie wykazywał błędu
- był jeszcze jeden czujnik ale nie pamietam od czego też sprawny

Moje pytanie jeżeli na VAgu i miernikiem (podkrecacz) częstotliwości czujników wszystko było ok
po skasowaniu błędu niestety problem nie ustał
Dodam że silnik się nie grzeje ma odpowiednie obroty i osiąga temp 90 stopni
sonda Lambda sprawna
Dzisiaj byłem w stacji diagnostycznej na przegląd i z pomiaru emisji spalin mechanik stwierdził lekkie zużycie sondy Lambda ( miała lekkie zmiany ) ale nie zakwalifikował jej do wymiany

Aha dodam że zostało mi jeszcze jedna opcja a mianowicie zajechać do serwisu ASO

Jaka może być przyczyna wyskakiwania kontrolki od płynu chłodzącego ??? dziękuję za rady
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 14:28 przez marekbz1, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » ndz kwie 25, 2010 23:13

[quote="feniks79"] osadzanie się nagaru [/quote

no to najwyzej sie połsyntetyk za kilka tys zaleje i dowidzenia niech sie dzieje c chce hehe a nagar i tak mam bo jednak dymi z rury nawet półsyntetykiem


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pn kwie 26, 2010 10:12

dimmer pisze:a nagar i tak mam bo jednak dymi z rury nawet półsyntetykiem
a jaki masz przebieg?
(mam teorię, że pierścionki padają w okolicy 200tys.km) :chytry:
co do osadzania nagaru, też zalałem minerala kiedyś i jak to mechanik mi powiedział jeszcze parę km i nie byłoby co robić, a tak zrobili 12setek poszło, a nowy silnik powiedzmy 800 + przekładka i wiele niewiadomych czy znów nie padnie :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn kwie 26, 2010 10:25

Koledzy pytanko do was, robi się wam "masło" pod korkiem wlewu oleju w taką pogodę jak jest teraz. Chodzi mi głównie o osoby, które pokonują krótkie odcinki ok 5km.
Sprawdzcie jak możecie, u mnie tak to wygląda:
Obrazek



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pn kwie 26, 2010 11:02

Jazz_Blue pisze:krótkie odcinki ok 5km
powiem tak, jak chcesz mieć pewność co do zabrudzenia korka to tylko przetrzyj go i trasa ponad 30km i wtedy sprawdź, te 5 km to za mało na zagrzanie silnika(nawet latem) :bigok:


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 314 gości