O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » pn lip 20, 2009 16:03

wili18 pisze:
dawid018 pisze:aaa jeszcze jedna rzecz.co jakiś czas tak jakby zaciera mi sie ośka pierwszej przepustnicy i albo sie blokuje i nie wraca albo jak wraca to nie do końca.wd 40 daje rade ale tylko na kilkanaście kilometrów.
masz za słabą sprężyne odciągającą przepustnice do tyłu
Albo tak wykrecona srube wolnych, ze przepustnica blokuje sie o korpus gaznika.

wili18
Uszczelka pod kryza jest. Pod gaznikiem tez. Obroty wolne wysokie bo dysza z wolnych pierwszego przelotu to 100. Jak byla 45 to nie bylo wogule wolnych... Jak wkrece dysze mieszanki do konca to gasnie, czyli chyba nie ma nieszczelnosci?
Masz jeszcze jakies pomysly? Dodam ze troche smierdzi spalinami z wydechu.
Ostatnio zmieniony pn lip 20, 2009 16:03 przez Gashkas, łącznie zmieniany 1 raz.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » pn lip 20, 2009 16:06

jak śmierdzi z tłumika gazem to masz za dużo gazu ustawione

skręć troszkę śrubkę


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
wili18
TDicos
TDicos
Posty: 460
Rejestracja: wt cze 26, 2007 16:17
Lokalizacja: VWlkp PGS
Kontakt:

Post autor: wili18 » pn lip 20, 2009 23:52

Gashkas pisze:Uszczelka pod kryza jest. Pod gaznikiem tez.
jeśli tu jest szczelne to gaźnik musi mieć któryś kanał wewnętrzny zatkany


Obrazek
mk2 1.3 CL ==>1.9TD GTD viewtopic.php?f=87&t=297867

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » śr lip 22, 2009 11:05

Wczoraj gaznik byl wyczyszczony - tzn rozkrecony caly, popsikany jakims srodkiem do czyszczenia gaznikow i przedmuchany kopresorem. Dzisiaj tylko skorygowac ustawienie plywaka i poszukac uszczelki, bo sie zniszczyla, i zobacze co z tego wyjdzie.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » śr lip 22, 2009 15:01

Gashkas, gdzie taki środek kupiłeś i jak to wygląda?
Działa to faktycznie?;>


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » śr lip 22, 2009 19:03

bandyta mk1love, srodek od kumpla pozyczony a kupiony w sieci sklepow AD (Auto Distribution) czy jakos tak, pewnie w innych tez do dostania. Ogolnie do czysczenia gaznikow, wtryskow itp. A jak to dziala hmm... Cos jakby benzyna ekstrakcyjna albo nitro tylko, ze w sprayu :P A czysci fajnie obudowe i srodek tez, wyplukuje syf :bigok:


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » pt sie 07, 2009 14:30

Gashkas pisze:Cos jakby benzyna ekstrakcyjna albo nitro tylko, ze w sprayu A czysci fajnie obudowe i srodek tez, wyplukuje syf
czyli coś jak zmywacz do hamulców.


panowie jak ustawić dawke paliwa na benzynie żeby nie palił jak smok.jezdziłem teraz cały czas na gazie i było ok.teraz kilka dni śmigałem na benzynie i strasznie śmierdzi z wydechu spalinami i lekko nawet dymi.tą śróbkę od regulacji mam wkrecić czy wykręcić?? o ile?? dodam że jak jest zminy to pali bez ssania na benzynie.jak wyciągne mu ssanie to zaczyna przebierać.

co do gazu tak jak go ustawiacie??o dawke chodzi.bo u mnie niby wszystko ok ale śmierdzi strasznie z wydechu.fakt że spalanie nie jest tragiczne bo ok 11l gazu ale smród na światłach mnie troche podtruwa :grin:


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » ndz sie 09, 2009 00:00

Panowie dzisiaj u mnie rowniez zawital fiatowski gaznik POLMO :) w sumie tylko na chwile bo podstawa zostala zrobiona prowizorycznie (z plyty wiorowej :P ) ale co najwazniejsze to silnik zagadal na takim czyms ale tez bylo to krotkotrwale. Silnik chodzil jak sie ssanie na full trzymalo po puszczeniu zaraz gasl i nie wiem czemu tak sie dzialo (moze dlatego ze dlugo nie byl uzywany).
A o to moj wynalazek :P
Obrazek
Obrazek :helm:
:helm:
a tak wyglada z oryginalna obudowa filtra powietrza :grin:
Obrazek



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » wt sie 11, 2009 15:04

golfik88, ciekawy patent, oryginalny powiedzialbym :helm:
Co do gasniecia - rozbierz, przeczyszc dysze, przedmuchaj. Moze po prostu zapchane. A srubka z wolnych nie da sie podwyzszyc nawet obrotow?
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2009 15:07 przez Gashkas, łącznie zmieniany 1 raz.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » wt sie 11, 2009 22:34

Gashkas pisze:golfik88, ciekawy patent, oryginalny powiedzialbym :helm:
hehe dzieki, chociaz nie wydalem kasy na kryze :grin: :helm:
Jak rozbiore gaznik to co z uszczelkami pozniej?? Dostane gdzies je czy trzeba kombinowac z uszczelnianiem silikonem??



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » czw sie 13, 2009 12:52

Jak rozbierzesz gaznik a uszczelki beda cale, nie porozrywaja sie itp to skladaj na starych :bigok:


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

mac0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 20:48
Lokalizacja: stąd

Post autor: mac0071 » pt sie 14, 2009 16:54

cześć wszystkim! mam pewien problem najlepiej jakby ktoś napisał do mnie na gg 10302422

moje problemy to:

- obloty lekko falują
- jeszcze ani razu w gaźniku nie włączyła mi się druga gardziel :( a założyłem gaźnik pneumatyczny, może mi ktoś wyjaśnić skąd weźmie się podciśnienie w gaźniku które otworzy drugą gardziel?
- trochę dużo pali
- mam dysze F40 nigdzie nie mogę dostać F30, pytałem o jakiekolwiek i też nie mieli :( czy to problem?
- na benzynie gdy dodam bardzo lekko gazu to się dusi dopiero gdy dodam trochę więcej to idzie.
- moja maksymalna prędkość 80/h pod górkę 100/h z górki (na jednej gardzieli)

mam:

gardziele 24/26
dysze paliwa 120/140
dysze powietrza 222/222
rurki emulsyjne f40 obie


czy ktoś wie o co chodzi?



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » czw sie 20, 2009 16:44

Witam po dluzszej przerwie :D

Wszystko pieknie chodzi mi dolocie z monowtrysku z 1.8 w polaczeniu z pucha i filtrem od 1,6 td ale pojawia sie problem... tzn nie pojawia bo jest praktycznie od poczatku...
Jak silnik jest cieply to trzeba chwile krecic i butowac pedalem gazu zeby zapalil... jak jest zimny tez nie mia rewelacji, raz odpala, innym razem trzeba butowac po gazie..
Ssanie mam, ale nic nie pomaga, dopiero jak zalapie i wyciagnie sie ssanie to rusza
Zastanawiam sie czy to wina gaznika czy np swiec, bo maja czarny nalot, czyli za bogata mieszanka niby, mysle ze bylo to spowodowane tym, ze ori filtr byl za maly i sie silnik dlawil, tym samym zalewal, stad czarny nalot.

Moze przeczysczenie swiec cos pomoze i zobacze jaki nalot zostaje teraz przy wiekszym filtrze.
Jak mozna bezpiecznie przeciscic swiece?
Dodam ze gaznik regulowany na sluch i chodzi rowniutko, chociaz troche waha z wydechu smierdzi :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

mac0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 20:48
Lokalizacja: stąd

Post autor: mac0071 » sob sie 22, 2009 02:51

moŻE spróbuj prZEStawić ZapłON? SOry za TE LitEry aLe inaCZEj sIę NIe Da :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 489 gości