O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Gaźnik

Post autor: fifel » wt maja 05, 2009 18:17

gbord pisze:No więc. BYł już regenerowany 4 razy i dalej to samo czyli nie pyrka na benzynce. Jest wsadzony do niego gaz którego chcę się pozbyć ale nic nie zrobię dopóki nie będzie działał. Na gazie nawet chodzi chociaż też z obrotami nie bardzo bo potrafiłem przejechać 300 km i nic się nie działo a czasem przejadę 500m i spadają obroty tak że gaśnie. Z tego co się już dowiadywałem to ponoć pasuje jakiś weber bez żadnych przeróbek tylko nikt mi nie określił co to jest za model. Na benzynce natomiast teraz ani nie drgnie przy odpalaniu ani podczas jazdy gdy prezełączam z gazu. To chyba wszystko jeśli coś mam jeszcze uściślić to proszę pisać
Dzięki z góry
Ja komus pisalem o weberze i dalem namiar na ten temat, wiec pewnie o Ciebie chodzi... ale niestety to jest fakt ze jesli masz taki gaznik to musisz zmienic kolektor wlotowy a reszta juz idzie gladko :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
gbord
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 14:46
Lokalizacja: Dębica

Gaźnik

Post autor: gbord » wt maja 05, 2009 21:04

A kolektor od czego będzie pasował? Trzeba kombinować czy jest jakiś oryginał?



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt maja 05, 2009 23:14

gbord, może Ty masz problem nie z gaźnikiem a z zaworami od gazu i bęzyny? Albo coś nie tak z kabelkami? sprawdź to sobie. Jakie wogóle masz objawy tego ,,nie działania" autka na benzynie.

Co do Twojego silnika to wydaje mi się że masz 1,5 bo z tego co mi wiadomo pierburg b1 był właśnie w tym silniku a silniki w mk2 od 1,6 w góre były i chyba każdy miał kanał wodny w kolektorze. Jeśli jednak się mylę i masz ten gaźnik o którym pisaliśmy obydwoje z kanałem wodnym w kolektorze to najszybciej dostaniesz na allegro kolektor od golfamk2/mk3 za kwotę 30-50 zł + wysyłka.
Jeśli nie ma kanału wodnego to sprawa deczko się komplikuje musisz szukać kolektora (którego notabene ciężko znaleźć) tak jak miał t-tas w mk1 1,5 jb z bardzo starej santany albo tak jak ja z starej audi 80.

Jeśli nie znajdziesz tego kolektora z santana albo audi(nie wiem w czym jeszcze były montowane) to polecam zaślepienie kolektora z mk2 i zrobienie króćca na dopływ wody ,,na węża", przy odrobinie pracy + 20 zł za przyspawanie tego tigiem masz własny ,,rajdowy" kolektor pod webera ;p


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
gbord
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 14:46
Lokalizacja: Dębica

Post autor: gbord » śr maja 06, 2009 00:00

To nic w takim razie poszukam narazie tego pierka 1B może gdzieś znajdę jakiś sprawny i zobaczę co będzie wtedy. Dzięki za podpowiedzi ale tak jak pisałem to nie za bardzo jestem kumaty w takich sprawach i w zasadzie zaczynam dopiero przygodę z jedynką. Pozdrawiam.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » śr maja 06, 2009 14:16

gbord, napisz jakie są objawy tego ,,nie odpalania" na benzynie wogóle nawet nie daje paliwa tj. nie zaczyna ,,łapać" czy co się dzieje? Napisz co jest nie tak bo jak mówisz ze gaxnik był iles razy w naprawie to jestem na 99% przekonany ze to nie wina gaźnika.

[ Dodano: 06 Maj 2009 14:41 ]
Panowie dajcie jakieś namiary na sklep lub do jakiegoś sprzedawcy z allegro który handluje nadwymiarowymi ośkami przepustnic do gaźnika 34 dchd, chyba że ktoś wie gdzie w okolicach Sanoka kupić się coś takiego da i jaka jest cena.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
gbord
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 14:46
Lokalizacja: Dębica

Post autor: gbord » śr maja 06, 2009 15:13

No właśnie wogóle nie chce nawet załapać ale sprawdzałem i pompka podaje paliwo a tam między pompką a gażnikiem nic więcej nie ma. Tak więc nie mam pojęcia co to może być. Dzięki za zainteresowania, tak szczerze mówiąc nie podejrzewałem że ludzie na forum mogą być tak zaangażowani ale bardzo miłe zdziwienie. Pozdrawiam



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » czw maja 07, 2009 02:05

gbord, sporo zależy od forum. Ja wyznaję zasadę ze jak coś wiem to powiem i jak tu przyszedłem to byłem taką samą ,,nogą" jak i Ty.

Autko masz na gaźniku więc instalacja jest 1 generacji i teraz tak: stojąc przodem do silnika po lewej stronie z pod podwozia idą dwa miedzianę węże jeden to zasilania silnika paliwem a drugi to powrót,nas interesuje zasilanie . Ten miedziany węzyk przechodzi w gumową wąż który wędruje do pompki (pisałeś o niej więc przypuszczam że wiesz gdzie to) od pompki idzie wężyk gumowy do gaźnika ale między gaźnikiem a pompka powinieneś coś mieć wpitego tj.zawór od instalacji gazowej do benzyny.

Od tego zaworu wypnij wąż prowadzący do gaźnika i wąż idący od pompki do tego zaworka i te wężyki połącz ze sobą kawałkiem rurki np.długopisem.


i wtedy próbuj zapalic,niech ktoś kręci a ty patrz czy przez rurkę idzie paliwo. Jestem przekonany na 99% że to jest przyczyna niedomagań Twojego silnika a wiem to z tąd że sam zaczynałem od takich i podobnych problemów.

[ Dodano: 12 Maj 2009 10:38 ]
Panowie czy naprawdę jest aż tak duży problem z kupnem nadwymiarowych osiek do webera? Dajcie proszę jakieś namiary najlepiej do strony jakiegoś sklepu internetowego :D


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » ndz maja 17, 2009 04:21

Koledzy słuchajcie jakoże dokonałem swapa mam na sprzedaż zestaw do uweberowienia z mojego 1.6.

w skład zestawu wchodzą:

- gaźnik przepolerowany wg. opisu ze stronki fiata
- kryza dolna
- kryza górna pod dolot z PN
- kryza górna pod gumę z rozdzielacza wtrysków k-jetronic
- guma na w/w kryzę
- linka gazu wraz z półksiężycem
- linka ssania orginał vw z diesla
- zestaw gardzieli oraz dysz paliwowych jak i powietrznych
- ew. troche rozwiercony pod gaźnik kolektor ssący
- stożek

Wszystko jeździło do wyjęcia silnika, zdjęcia można zobaczyć w moim temacie
cena dla zainteresowanych na pw
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 04:22 przez Marszall, łącznie zmieniany 1 raz.


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » ndz maja 17, 2009 23:25

A ja Panowie ponawiam prośbę: gdzie kupić nadwymiarowe ośki przepustnic?


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
gacus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:30
Lokalizacja: Pyrzowice

Post autor: gacus » pn maja 18, 2009 23:11

bandyta mk1love, może to pomóc może http://www.eter-mot.com/default.asp?kat ... pro=271657


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3818226#3818226

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt maja 19, 2009 16:36

zbstw_gacuś, dzięki ale cenowo to mnie to niestety przeraża troche..znalazłem sklep jakies 30 km ode mnie gdzie mają te ośki i tam najpier zapytam o cene. Dzięki za chęci:)


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

MaRo1705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 23:20
Lokalizacja: Szczedrzyk k/Opola
Kontakt:

Post autor: MaRo1705 » pn maja 25, 2009 16:42

Witam mam pytanie czy ktos juz cos wie jak sie pozbyc tej niepotrzebnej juz instalacji z pierburga???


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186922][img]http://images42.fotosik.pl/168/5045874243d5bdca.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » pn maja 25, 2009 23:01

tak się pzbywasz że to co masz odpięte chowasz sobie gdzieś pod maską, ja np. upchnołem wszystkie niepotrzebne kable a wzasadzie całą wiązkę na podszybiu, tylko trzeba przez otwór pzeciągnąć.


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt maja 26, 2009 11:43

Panowie ważna sprawa! Gdzie macie podpięte podciśnienie z parownika pneumatycznego w weberze czy gdzieś indziej?

Ja miałem wpięte w pokrywie gaźnika ale nie działało jak należy - wydawało się za małe podciśnienie, wpiąłem w ten króciec z gaźnika troszkę lepiej ale nadal nie mam wolnych obrotów na gazie ;/ gdzie macie to u siebie wpięte?


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 388 gości