Ceramizery

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » czw wrz 04, 2008 14:13

Wiem, że wątek stary, ale dorzucę swoją opinię tutaj, bo raczej nie ma sensu tworzyć nowego.

Zastrzegam, że NIE sprzedaję ceramizerów, NIE zachęcam ani NIE namawiam nikogo do ich zakupu, NIE przesądzam o tym czy są dobre/złe. Opisuję wyłącznie własne doświadczenia z ceramizerem do skrzyń biegów, który można znaleźć na stronie www.ceramizer.pl.

Ponieważ - jak już wiele osób zwróciło uwagę - można łatwo ulec autosugestii, czyli wmówić sobie, że zastosowanie ceramizera coś tam poprawiło/pogorszyło, więc ograniczę się wyłącznie do obiektywnie weryfikowalnych objawów.

W mojej skrzyni (silnik 1,3NZ, 4-biegowa) jakiś czas temu pojawiły się problemy z redukcją. Wrzucenie jedynki w ruchu, nawet przy minimalnym toczeniu się samochodu było niemożliwe, redukcja z 3 na 2 bieg możliwa była bez zgrzytu tylko przy prędkości poniżej 40km/h. Przy przekroczeniu tej prędkości występował już typowy, silny zgrzyt haczących o siebie zębatek. Redukcja z 4 na 3 prawie zawsze powodowała zgrzyt, niezależnie od prędkości. Biegi wchodziły wprawdzie bez użycia nadmiernej siły, jednak zgrzyty zębatek pozostawały wszechobecne. Doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie winne jest zużycie synchronizatorów. Na forum znalazłem informację, że w tej skrzyni mieści się ponad 3 litry oleju, dlatego zgodnie z instrukcją kupiłem 2 dawki ceramizera (łącznie 10ml). Kosztowało mnie to razem 120zł z groszami.

Dalsze postępowanie - rozgrzanie silnika, wtłoczenie ceramizera, przejechanie 10km poniżej 90km/h itd. przeprowadziłem zgodnie z załączoną instrukcją.

Po przejechaniu ok. 20km odważyłem się już spróbować, czy ceramizer cokolwiek zmienił. I przeżyłem szok, bo redukcja z 4 na 3 odbyła się płynnie i gładko. Spróbowałem zredukować bieg z 3 na 2 przy prędkości ok. 60km/h i kolejny szok, kiedy dźwignia wprawdzie z pewnym oporem, ale bez najmniejszego zgrzytu wskoczyła na miejsce. Rozpędzałem się dalej i spróbowałem redukcji z 3 na 2 przy prędkości ok. 70km/h. To już porządnie zazgrzytało. Pojeździłem jeszcze trochę, łącznie jakieś 50km i zauważyłem, że opór przy wrzucaniu 2 biegu znika wręcz w oczach. Oczywiście wszystkie takie eksperymenty powtórzyłem kilkanaście razy, żeby mieć pewność, że to nie przypadek. I na koniec ostatnia niespodzianka. Dojeżdżając już do parkingu pod domem, odważyłem się na wrzucenie 1 biegu, kiedy samochód jeszcze się trochę toczył. Chyba mniej niż 20km/h, ale też niewiele mniej (wskazówka prędkościomierza drgała w tej okolicy). Jedynka dała się wrzucić bez oporów i niepożądanych efektów dźwiękowych.
Podczas pracy na luzie na jałowych obrotach skrzynia dość mocno i nieregularnie stukała. Wciśnięcie sprzęgła likwidowało ten hałas. Prawdopodobnie wyrobione łożysko. Po zastosowaniu ceramizera stuki najpierw stały się słabsze i szybsze, potem przerodziły się w coraz wyższe brzęczenie, które wreszcie zanikło poniżej progu słyszalności.

Teraz wnioski: nie przesądzam o skuteczności stosowania ceramizera na dłuższą metę. Może moja skrzynia sypnie się za miesiąc lub dwa, ale przedtem już była w stanie terminalnym, więc stosując ceramizer nie miałem wiele do stracenia.

Niezaprzeczalnym faktem jest jednak, że przy redukcji skrzynia przestała zgrzytać. Wzrost prędkości, przy której mogę redukować z 3 na 2 z początkowej <40km/h do obecnej >60km/h na pewno nie jest efektem wmawiania sobie czegokolwiek. Zanik zgrzytów przy redukcji z 4 na 3 tym bardziej. Jeśli pojeżdżę na niej jeszcze z minimum pół roku, to zdecydowanie będę zadowolony z efektu, bo da mi to czas na odłożenie kasy na nową skrzynię, a komfort jazdy w tej chwili jest zdecydowanie lepszy.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » pt wrz 05, 2008 02:29

Ale breja. Promy kosmiczne, anteny i CB radia, proponuję zamknąć ten temat albo dyskutować na temat, piszcie o potwierdzonych metrologią wynikach wpływu tych wynalazków na pracę silnika i to tyle.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt wrz 05, 2008 18:25

Kris-THC
Gdybyś sobie zadał troszkę trudu to znalazł byś takie badania.
Podawałem tu link dotyczący XADO.
Innych badań a dotyczących pozostałych z tej grupy(umownie:ceramizery) nie spotkałem.
Po raz kolejny powtórzę:
www.xado.com
Otwórz prezent...i z prawej zobaczysz badania uniwerku chińskiego podane w formie tabel ,zdjęć...bez opisów i reklamy.
Spróbuj - to nie boli. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

danolles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 06, 2008 18:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: danolles » sob gru 06, 2008 19:34

Witam! Również śledziłem temat ceramizerów na wielu forach i postanowiłem się przekonać co to daje. Chętnie sam się przekonam i podejmę się testowania na żywym Organiźmie Liquid Moly - CeraTec jeszcze nie zalany, ale się do tego przygotowuję - z tym, że najpierw pomiary ciśnienia sprężania. W kazdym bądź razie Golf 2 mojej zony 90r. silnik 1,6 benza PN. W obecnej chwili 1L oleju na 4000km, więc nie mam nic do stracenia! Podzielę się wrażeniami

PS jak któryś kolegów wcześniej to pisał nie jestem sprzedawcą ceramizerów ani niezajmuję się zawodowowo motoryzacją - jedynie hobbystycznie, nie chcę reklamować takich secyfików. Postaram się jedynie podać moje doświadczenia z specyfikiem LiqiudMoly, bo tych Ceramcerów które mają 5ml i są polskiej produkcji (allegro) bałbym się wlać :) Panowie, jako, że jest to mój debiut na forum, poproszę o jakieś propozycję przeprowadzenia testu - nie zalewam obecnie gdyż w butelce tego Ceratecu jest 300ml, a że akurat jest pełny stan na bagnecie po dolewce, trzeba poczekać aż zrobi się miejsca. Ewentualnie jeżeli jest jakiś forumowicz z Olsztyna (oczywiście z większym stażem) dobrzebybyło gdyby wyraził chęć uczestniczenia w testowaniu tego "cuda"
- dodam jeszcze żeby ktoś głupio nie odpowiedził - nie zamieżam spuszczać oleju po zastosowaniu LiquidM, a już na pewno nie wybieram się bez oleju z Olsztyna pod Lublin, czy gdzieś tam :) hehehe. Dodam, że Golf na liczniku ma przebieg 145tkm, a ile w rzeczywistości tego nie wiem, może wczęsniej była 2 z przodu, samochód jest trochę mułowaty, 8l/100km miasto, silnik pracuje cicho - czasem rano przy odpalaniu pare sekund szklanki postukają i jest bajka, genaeralnie odpala ładnie nawet w temp. poniżej 0oC....
Tak więc, przygotowując się do zalania tego "czegoś", nie mówię że bez obaw, ale podejmuję ryzyko...


www.cartoontrabant.pl

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Trabant/1.1/18697

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt gru 12, 2008 16:39

Powodzenia! :pub:
Swoje próby i "badania" zrobiłem kilka lat wstecz z preparatem o którym wyżej pisałem.
Osobiście jestem do niego (innych nie sprawdzałem gdyż wówczas nie istniały) przekonany i stosuję dalej.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt gru 12, 2008 16:54

Jako kolejny naiwny :) zakupiłem taki ceramizer do skrzyni zobaczymy czy wyciszy sie szum i czy 2 będzie wchodziło lepiej :)
na razie zmieniłem olej na nowy (synt. 75W90 mobil, ale szum pozostał i 2 dalej wchodzi dziwnie) może jutro zaleje ten ceramizer!
ale nie spodziewam sie cudów :)

[ Dodano: 12 Gru 2008 15:56 ]
mam podobne objawy z skrzynia ale tylko z 2 biegiem zobaczymy te cudy jakie powoduje ten srodek :)



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt gru 12, 2008 17:01

Temat jest szerszy.
Za kilka lat nauczymy się rozróżniać tak ceramizery jak i ceramizeropodobne.
Jest tu pełna analogia do olejów - kilkanaście lat wstecz ludziska mieli problemy ze zrozumieniem klasyfikacji... :pub:
Ja tych problemów nie mam i nie miałem - tego nauczono mnie daawno temu na politechnice.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt gru 12, 2008 17:02

oldstaszek pisze:Temat jest szerszy.
Za kilka lat nauczymy się rozróżniać tak ceramizery jak i ceramizeropodobne.
Jest tu pełna analogia do olejów - kilkanaście lat wstecz ludziska mieli problemy ze zrozumieniem klasyfikacji... :pub:
Ja tych problemów nie mam i nie miałem - tego nauczono mnie daawno temu na politechnice.
no ja kupiłem cerami zer na stronie producenta!
tych z allegro to sie bałem!



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt gru 12, 2008 17:14

Nie zrozumiałeś mojego zapisu - nic tu nie ma do rzeczy kto sprzedaje.
Istotnym jest JAKI - nazwa handlowa.
Prześledziłem ten temat na kilku forach i stwierdzam że ludzie mylą lub są wprowadzani w błąd przez sprzedających.Są preparaty jakie nawet się nie "otarły" o ceramizery w sensie fizycznym a przypisuje się im takie właściwości.
Tu w poprzednich moich postach część odpowiedzi znajdziesz... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt gru 12, 2008 17:25

oldstaszek pisze:Nie zrozumiałeś mojego zapisu - nic tu nie ma do rzeczy kto sprzedaje.
Istotnym jest JAKI - nazwa handlowa.
Prześledziłem ten temat na kilku forach i stwierdzam że ludzie mylą lub są wprowadzani w błąd przez sprzedających.Są preparaty jakie nawet się nie "otarły" o ceramizery w sensie fizycznym a przypisuje się im takie właściwości.
Tu w poprzednich moich postach część odpowiedzi znajdziesz... :pub:
no wnioskuje ze sprzedajesz xsado:)

pomoże czy nie ale jak sam nie sprobuje to nigdy sie nie dowiem!!

wleje do skrzyni przejadę km tyle ile w instrukcji i będzie wszystko jasne czy straciłem $$ czy nie!!



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt gru 12, 2008 18:37

Całkowicie się z Tobą zgadzam - inaczej nie będziesz wiedział.
Jak sam pisałeś -cudów nie oczekuj.Wszystko zależy jakiego rodzaju masz "uszkodzenie" w s.b..
Co do preparatu - rozumiem że krajowy(jest tylko jeden).
Co do xado - nie ,nie handluję.Przywożę na swoje potrzeby(import nie istnieje). :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt gru 12, 2008 18:40

oldstaszek pisze:Całkowicie się z Tobą zgadzam - inaczej nie będziesz wiedział.
Jak sam pisałeś -cudów nie oczekuj.Wszystko zależy jakiego rodzaju masz "uszkodzenie" w s.b..
Co do preparatu - rozumiem że krajowy(jest tylko jeden).
Co do xado - nie ,nie handluję.Przywożę na swoje potrzeby(import nie istnieje). :pub:
a co do tego xsado to dobry jest?
tez sie nad nim zastanawiałem ale jakoś wygrał ceramizer :)
po drodze były jakieś jeszcze inne środki!
Ostatnio zmieniony pt gru 12, 2008 18:41 przez raf1al, łącznie zmieniany 1 raz.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt gru 12, 2008 18:53

Czy jest dobry?Określenie względne - zależy czego się spodziewasz.
Przykład własny:gofer w czasie jazdy wydawał falujący dźwięk.Diagnoza:łożyska przekładni głównej(moja wieloletnia praktyka w zawodzie).Po zastosowaniu i przebiegu ok.1000 km zanikło niemal zupełnie.Powtórzyłem i cisza.
Tyle w zakresie gofra.Mam i inne w innych autkach jakimi się posługiwałem... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt gru 12, 2008 19:09

oldstaszek pisze:Czy jest dobry?Określenie względne - zależy czego się spodziewasz.
Przykład własny:gofer w czasie jazdy wydawał falujący dźwięk.Diagnoza:łożyska przekładni głównej(moja wieloletnia praktyka w zawodzie).Po zastosowaniu i przebiegu ok.1000 km zanikło niemal zupełnie.Powtórzyłem i cisza.
Tyle w zakresie gofra.Mam i inne w innych autkach jakimi się posługiwałem... :pub:
no właśnie mi szumi skrzynia tzn któreś łożysko w skrzyni i trochę z oporem wchodzi 2 i postanowiłem sprobować te cudowne regeneracyjne środki jak nie będzie zmian po ceramizerze to w następnej kolejności xsado :)
jak to nie pomoże to będę szukał skrzyni lub se wymienię łożyska :)
lub pod głoszę radio :rotfl:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości