Podświetlenie deski i nawiewu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: rogra » sob lut 05, 2005 22:55

gdzie mogę kupić taki pasek do podświeltenia i czy jest to folia?jeśli ktoś ma takie coś to kupue ale niebieską



rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: rogra » sob lut 05, 2005 22:55

gdzie mogę kupić taki pasek do podświeltenia i czy jest to folia?jeśli ktoś ma takie coś to kupue ale niebieską



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » ndz lut 06, 2005 00:27

Podświetlenie zegarów dwiema diodami LED ze ściętymi dziubkami, mam teraz zamiar zabrać się za podświetlenie nawiewu, ale nie chcę połamać plastików...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie jednak nie odzwierciedla pełnego efektu, te pomarańczowe kreseczki tak fajnie "wychodzą" przed licznik :grin:


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » ndz lut 06, 2005 12:46

ja u sibie nawiej wyciagalem tak - wyciagalem dolny rzad zaslepek /tych pod ogrzewaniem szyby/ja mam ubogo warsje to tam sa zaslepkiu :P i palcem od spodu podwazylem ta czesc od zmiany sily nawiecu, potem wyciaglanme te wajchy od zminy powietrza na cieple/zimne oraz ta wyzej siedza dosc mocno - ja podwazylem srubokretem i wychodzi Ci caly nawiew potem kabelki od wietraczka wyciagnij tak jak radzil Dioob ja jeszcze nie probiowlem pisze o tym do czego sam dotarlem
powodzeni ;)


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » ndz lut 06, 2005 13:01

To znaczy tak: samo sterowanie klimą zdjąłem - musiałem przy demontarzu licznika - było to bardzo proste... chodzi mi juz o samo dostanie się do żaróweczki... właśnie mnie zmotywowałeś i chyba zaraz pójdę i wezmę się za ten nawiew :)


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz lut 06, 2005 13:09

Smaczny pisze:Podświetlenie zegarów dwiema diodami LED ze ściętymi dziubkami, mam teraz zamiar zabrać się za podświetlenie nawiewu, ale nie chcę połamać plastików...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie jednak nie odzwierciedla pełnego efektu, te pomarańczowe kreseczki tak fajnie "wychodzą" przed licznik :grin:
całiem łądnie :) a z nawiewem to sie nie bój jak bediesz wszytkorobił z wyczuciem to nic nie połamiesz :)


Obrazek

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » ndz lut 06, 2005 13:10

a tak w ogole to w golfach to byly 2 typy przyciskow - moj jest inny niz ten z porady ja mam inny filt u men to taki plastik gruby na 1 mmi ma tak 1cm na 2 cm i mam zupelnie inne mocowania zarowek ...


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » ndz lut 06, 2005 13:12

ja wlasnie do tej zarowki sie jeszcze nei dostalme ale jest -10 na zewnatrz i mis ie szczerze nei chche wychodzic nawet :) a po diody i tak jutro poajde wiec teraz odpoczywam sobie, a jak dostaniesz sie do zarowki i cos polutuje to opisz chetnie skorzystam ;)


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » ndz lut 06, 2005 13:14

Quatro7 pisze:całiem łądnie :) a z nawiewem to sie nie bój jak bediesz wszytkorobił z wyczuciem to nic nie połamiesz :)
Dzięki Obrazek

Wiadomo - z samochodem jak z kobietą - z wyczuciem :)
Z ostrożna wszystko można :chytry:


FORD
Fix Or Repair Daily

dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » ndz lut 06, 2005 13:45

w poswietleniu nawiewu jest tylko jedna żarówka z takim kondonikiem zielonymn nałozonym. :chytry:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz lut 06, 2005 18:19

baklazan pisze:a tak w ogole to w golfach to byly 2 typy przyciskow - moj jest inny niz ten z porady ja mam inny filt u men to taki plastik gruby na 1 mmi ma tak 1cm na 2 cm i mam zupelnie inne mocowania zarowek ...
racja...rózne były od świateł.. różnią sie obrazkiem filtrem i iloscią pinów :)


Obrazek

Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » ndz lut 06, 2005 21:18

spotyka się dwa rodzaje filtrów
1. transparentna wkładka z matowego zielonego plexi
2. polakierowany klawisz od środka transparentnym lakierem
Wkładkę wyrywamy, a lakier usuwamy np zmywaczem do paznokci


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz lut 06, 2005 21:39

racja filtry są wąłsnie takie :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn lut 07, 2005 08:08

Ja tylko chciałem dać wskazówke że niewarto montować czerwonej diody dodatkowej przy podświetlaniu nawiewu bo niebieska i tak jest jaśniejsza i ją przebije i niema żadnej różnicy,poza tym że patrząc z boku widzi się że gdzieś tam coś na czerwono świeci.
Druga rada to taka że montujcie w podświetlaniu nawiewu diody 3mm,które dają bardziej niebieskie światło,a co za tym idzie lepszy efekt.
o do przycisków,miałem dwa rodzaje,i w tych gdziej jest folia zielona niema problemu,ale tam gdziej jest polakierowany plastik,polecam usunięcie tej wkładki 1cm z białego plastiku mającej na celu rozproszenie równomierne światła,naprawde jest lepiej.
Mi najtrudniej było zrobić przycisk od regulacji poziomu świateł,ale udało się i efekt jest super.
Zegary podświetliłem na jasno niebiesko katodą,bo mi się tak podoba,ale mfa mi ie wyszło na niebiesko,założyłem,a raczej przełożyłem filtr na niebieski,i śiweci na tak zielono-niebiesko,chyba daremny filtr,zza mało światła przepuszcza,musze poszukać czegoś innego,tylko jeszcze nie wiem czego.
Sory że się tak rozpisałem.
:P


No cóż , na sprzedaż
:(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 334 gości