Zakup interfejsu VAG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » wt cze 30, 2009 21:41

Co do usb KKL viakena to ma problemy z łączeniem się ze starszymi autkami. W moim łączy się tylko ze sterownikiem skrzyni automatycznej. Próbowałem wszystkiego i w końcu sięgnąłem do źródła czyli napisałem do viakena. Odpowiedź taka, że ze sterownikiem w moim vento (mam obd1) połączy się od nich tylko KL na max232 (na port com), nie działa z przejściówkami usb-com, tylko ze sprzętową kartą z portem com. To tak informacyjnie :) , w transporterze z 2003 łączy się bezproblemowo :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

godzuki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 09, 2009 10:19
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: godzuki » śr lip 01, 2009 08:06

Jarowo pisze:do czego chcesz to używać
Kasowanie ewentualnych błędów - poduszka, silnik itp. (jedno skasowanie błedu samemu i kabel zwrócony)
Sprawdzanie np. czujników itp.

A dodatkowo - nie mam komputera pokładowego i czytalem ze mozna by na komputerze miec srednie spalanie i inne wiadomosci.

Co do oprogramowania to po kupieniu kabla bede testowal co sie nada.
Mam juz VWtool, VAG-COM ów kilka



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » śr lip 01, 2009 21:25

godzuki pisze:
Jarowo pisze:do czego chcesz to używać
Kasowanie ewentualnych błędów - poduszka, silnik itp. (jedno skasowanie błedu samemu i kabel zwrócony)
Sprawdzanie np. czujników itp.

A dodatkowo - nie mam komputera pokładowego i czytalem ze mozna by na komputerze miec srednie spalanie i inne wiadomosci.

Co do oprogramowania to po kupieniu kabla bede testowal co sie nada.
Mam juz VWtool, VAG-COM ów kilka

a masz vcds 805 ??? jest dobry



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » śr lip 01, 2009 21:53

GMS pisze: a masz vcds 805 ??? jest dobry
Ten interfejs jest najlepszy na rynku :bigok:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw lip 02, 2009 13:08

godzuki pisze:
A dodatkowo - nie mam komputera pokładowego i czytalem ze mozna by na komputerze miec srednie spalanie i inne wiadomosci.
nie bardzo rozumiem - na jakim komputerze? masz na myśli pokładowy czy laptop, jak laptop to masz tylko info o spalaniu na /h (godzinę), nie masz wskazania typu 5,5 litra na 100 km/h, chwilowego na 100 km itp, jest tylko chwilowe na godzinę

[ Dodano: 02 Lip 2009 13:09 ]
PitrekT pisze:
Ten interfejs jest najlepszy na rynku :bigok:
trochę ulepszona wersja mojego AKP 704.1 ale większych różnic nie ma



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw lip 02, 2009 16:55

Ale ładnie poszło.
mishabest, masz rację, że czasami bywa kupa, stąd było pytanie do czego ma być używany fejs, tak więc godzuki, powinien zacząć od podania rocznika i typu pojazdu, a dalej coś się dopasuje. Ja używam Viakena USB KKL + Vag 311-2 i czasem posiłkuje się V-Skanerem 5053, także od Viakena. Pomimo tego co na stronie Viakena wyższe Vagi z moim fejsem nie robią w pełni :) . Nie było potrzeby jak na razie do korzystania z przejścia na kabel 2x2 ( ot taki pech :) ) , więc nie wypowiem się na ten temat. Czasami tylko musiałem zmienić ustawienia portu, jak było zacięcie na OBD II.
VCDS jest oki tylko nie znam fejsa, który z nim zadziała poza oczywiści sprzedawanym razem z nim w komplecie, ale całość ma lekko zaporową ceną dla "domowego" użytku.
Jakby tego było mało to godzuki, musisz wziąć pod uwagę system operacyjny jaki masz w kompie. Z Vistą możesz mieć problem, no chyba, że zafundujesz sobie VDCS + fejs. Generalnie temat rzeka. Jak chcesz dokładniejszych informacji, niestety także musisz coś więcej od siebie napisać.


JaroW

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw lip 02, 2009 17:47

Jarowo pisze:Jak już masz coś brać, to raczej z Viakena. Wielu kolegów na forum korzysta z fejsów z tej firmy. ?
zanim jeszcze nie miałem AKP 704.1 PL używałem fejsu zakupionego w PT-Dgital, takie cuś: http://www.allegro.pl/item676146487_vag ... 4h_ss.html i pamiętam, że do tego ściągnąłem program VAG-com 409.1 z rapidshare full wersję i bez problemu kabelek współpracował z tym programem



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » czw lip 02, 2009 18:04

mettenos pisze: trochę ulepszona wersja mojego AKP 704.1 ale większych różnic nie ma
To "trochę" umożliwia pełną diagnozę najowszych aut takich jak Passat CC, Superb 2 itd.
Niestety 704 nie obsługuje pewnych protokołów, które śą w tych autach używane i co za tym idzie nie da rady zdiagnozować wszystkiego :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw lip 02, 2009 18:12

PitrekT pisze: To "trochę" umożliwia pełną diagnozę najowszych aut takich jak Passat CC, Superb 2 itd.
Niestety 704 nie obsługuje pewnych protokołów, które śą w tych autach używane i co za tym idzie nie da rady zdiagnozować wszystkiego :)
to się zgadza, ale ja patrzę przez pryzmat posiadanego auta czyli Mk5 2004',



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » czw lip 02, 2009 18:19

Dla tego auta wersja 704 to full wypas :bigok:



godzuki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 09, 2009 10:19
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: godzuki » czw lip 02, 2009 21:10

Co do mojego samochodu:

VW GOLF IV 1.9 TDI (90KM) Variant rok. 2000.

Co do systemu w komputerze nie ma problemu abym miał taki jaki będzie najlepszy do diagnostyki :)



gumck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 12:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: gumck » czw lip 02, 2009 21:24

Polecam VIAKENA bo sam go mam i nieżle śmiga , tu masz linka

http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=77

sprawdzony i pewny interfejs, do tego zassaj VAC- COM w wersji 4.9



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw lip 02, 2009 21:29

mettenos, trochę mi zadałeś klina, bo moje przygody z Vikenem i 409 zawsze kończą się tak, że full wersja po połączeniu się z jakimkolwiek sterownikiem znowu staje się testową.
A tak przy okazji miał ktoś kontakt z tym https://www.obd2.pl/index.php?p72,vag-c ... b-can-obd2. Cena może nie mała, ale jak ktoś szuka dla warsztatu CANa (legala) może być alternatywą dla VCDS.
Po tym całym naszym pisaniu obawiam się, że godzuki, ma niezły kocioł w głowie, bo sądząc po tym co pisze zaczyna dopiero swoją przygodę z diagnostyką

[ Dodano: 02 Lip 2009 21:43 ]
To co podał gumck, na początek będzie w sam raz. To co ja używam także.


JaroW

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » czw lip 02, 2009 22:24

do warsztatu kozak jest HEX+CAN z firmy adako jest legalny darmowa aktualizacja ma też kilka opcji jak kontrola przebiegu i robienie elektryki silnika po OBD2 w nowszych autach z grupy nie vw co się czsami przydaje ja nie mam warsztatu kupiłem to dla siebie ,czasami się ktoś znajomy trafi na diagnostykę co trzeba go zrobić po can-ie i robię to za free po koleżeńsku cena może i spora ale raz się żyje mam dosyć tracenia czasu na szukanie błędów na necie po numerach...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 310 gości