bije pedał hamulca

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn mar 26, 2007 08:49

fila31 pisze:jak miałbym rozpoznac takie zjawisko?
Jeśli abs zadziała to właśnie obiawja się to „biciem” w pedał, ale jest to jak najbardziej normalne zjawisko.



fila31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:09
Lokalizacja: WPR

Post autor: fila31 » pn mar 26, 2007 09:38

kiss pisze:
fila31 pisze:jak miałbym rozpoznac takie zjawisko?
Jeśli abs zadziała to właśnie obiawja się to „biciem” w pedał, ale jest to jak najbardziej normalne zjawisko.
moze i normalne zjawisko ale nie aż tak do odczuwalnego stopnia, bo rozumiem że ABS polega na hamowaniu poprzez dociskanie i puszczanie ....
jezdziłem tyloma samochodami z ABS i w zadnym sie nie spotkałem z tak odczuwalnym biciem koła ....



Awatar użytkownika
tchopz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pt maja 05, 2006 15:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tchopz » pn mar 26, 2007 10:55

[quote="fila31]
moze i normalne zjawisko ale nie aż tak do odczuwalnego stopnia, bo rozumiem że ABS polega na hamowaniu poprzez dociskanie i puszczanie ....
jezdziłem tyloma samochodami z ABS i w zadnym sie nie spotkałem z tak odczuwalnym biciem koła ....[/quote]

Wręcz przeciwnie, hamowanie z systemem ABS polega na dociśnieciu z całej siły pedału hamulca i czekaniu aż elektronika załatwi proces hamowania za ciebie. Oczywiście ABS uruchamia się tylko wtedy kiedy musi i nie działa przy każdym hamowaniu.
ABS będzie co chwila pozwalał za zaciskanie klocków na tarczy do momentu kiedy czujnik szybkości obrotowej koła zarejestruje, że szybkość danego koła spadła poniżej prędkości pozostałych. Wtedy na ułamej sekundy zwalnia nacisk, odblokowuje koło i znowu zaczyna dociskać. To, że system ABS działa sygnalizowane jest biciem, uderzaniem, drganiem czy nazwij to jak chcesz, w pedał hamulca. Dodatkowo we wszystkich autach z ABS jakimi jeździłem było słychać pracę systemu - taki stukot. Generalnie brzmi to jak przy jeździe po bruku.

Piszesz, że jeździłeś autami z ABS i nie kojarzysz żadnego bicia, dlatego zastanawiam się czy kiedykkolwiek z ABS'u udało Ci się skorzystać.


----------------------------------------------------
Sprzedam Golfa MK3 TDI 1Z 90KM 94r. New Orlean. [url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=399008055[/url]

fila31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:09
Lokalizacja: WPR

Post autor: fila31 » pn mar 26, 2007 11:25

Piszesz, że jeździłeś autami z ABS i nie kojarzysz żadnego bicia, dlatego zastanawiam się czy kiedykkolwiek z ABS'u udało Ci się skorzystać.[/quote]

być może nie udało mi się skorzystac z ABSu choć gwałtownie hamowanie ze np 100km do 0 musi się chyba odbywać z udziałem ABSu?
najlepszym rowiązaniem było by gdyby każdy się przejechał i sam ocenił na własnej nodze ....

[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 08:20 ]
czy tylne tarcze jeżeli sa krzywe (wytarte) mogę miec wpływ na drżący pedał hamulca i bicie przednich koł?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 509 gości