jaki olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » pt mar 02, 2007 00:59

ppoll27 pisze:
Gangst3R pisze:A ja mam pytanie tak przy okazji.
Mam zalany olej Shell Helix mineralny. Zrobiłem już na nim ok 4 tyś km i nie ubyło ani grama. Czy możliwa jest w takim razie wymiana następnym razem na jakiś półsyntetyk i czy jest wogole sens to robić?
Dodam że przebieg to 230tyś możliwe, że większy ale tego sie nie dowiem.
jak najbardziej - trzeba wymienic jak zwykle olej na jakiś 10W40 (od Lotosa po Shell'a) i filtr (nie Filtron - np. Knecht) - sprawdzac poziom oleju i zerkac na silnik troszkę cześciej niż zwykle zwłaszcza po dłuższej trasie - mogą wyjśc jakieś słabe punkty, ale jak wszystko jest teraz OK, to niekoniecznie, możliwe też że konieczna będzie wymiana wcześniej niż zwykle jak zbierze syf nagromadzony przez mineralny ... ja osobiście uważam że ostrożnie ale warto spróbowac :bigok:
ja tez tak uwazam..ale jesli te np 200tkm bylo tylko na mineralnym to ja bym nie przechodzil na polsyntetyk....



Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » ndz mar 04, 2007 23:06

Nie mialem zielonego pojęcia (i do tej pory nie mam), przy wymianie jaki był wcześniej, posłuchałem rady znajomego i zalałem minerał. Teraz żałuje, że nie spróbowałem półsyntetyku. No ale nic przy następnej wymianie zaleje półsyntetyk.
Dodam tylko, że silnik jak na swój wiek i przebieg chodzi cichutko i nie ma wycieków.
Dlatego domniemam, że ktoś przeprowadził kapitalke rok, a może dwa lata temu. Albo wyjątkowo dbał o silnik, w co raczej nie wierze jak sobiw przypomne jaki "gnój" był w środku jak go kupowałem.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » pn mar 05, 2007 02:25

A jaki olej mi radzicie?
Nie mam pojęcia, co było w aucie przedtem lane.
Mam przejechane 151 tys. km.
Autko: Golf III 1,6 l., 55 KW, rok prod. :1996.
Benzynę leję 95.


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pn mar 05, 2007 10:06

Ozi80 pisze:A jaki olej mi radzicie?
Nie mam pojęcia, co było w aucie przedtem lane.
Mam przejechane 151 tys. km.
Autko: Golf III 1,6 l., 55 KW, rok prod. :1996.
Benzynę leję 95.
półsyntetyk 10W40 - ja leje Opel GM z allegro (60 PLN/5 litrów), jak chcesz koniecznie najlepszy to polecam Shell'a wchodzi jakieś ok 3,5 litra pamiętaj o wymianie filtra...
autko pewnie swieżo kupione ? jesli tak to przed zmianą oleju (na jakikolwiek) przyjrzyj się czy nie ma jakiś widocznych wycieków, warto je zweryfikowac i ewentualnie usunac ...


TDPower

Awatar użytkownika
Djeight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Djeight » pn mar 05, 2007 10:34

Poradżcie mi co mam wlać do swojej jedynki 1,5D,z wyciekami sobie poradziłem
silnik po remoncie można powiedzieć że łyka 100ml/1000km , jeżdżąc na dotarciu wlałem minerlny Shella do diesla , po 1500km zmieniłem olej , i wlałem mineralny Midland XHD 15W40 , zrobiłem od remontu silnika jakies 4 tys km

czy mogę przy wymianie następnej wlać półsyntetyk, korci mnie Castrol GTD 10w40 Magnatec :food: , czy moze jakiś inny polecicie



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » pn mar 05, 2007 16:03

ppoll27 pisze:
Ozi80 pisze:A jaki olej mi radzicie?
Nie mam pojęcia, co było w aucie przedtem lane.
Mam przejechane 151 tys. km.
Autko: Golf III 1,6 l., 55 KW, rok prod. :1996.
Benzynę leję 95.
półsyntetyk 10W40 - ja leje Opel GM z allegro (60 PLN/5 litrów), jak chcesz koniecznie najlepszy to polecam Shell'a wchodzi jakieś ok 3,5 litra pamiętaj o wymianie filtra...
autko pewnie swieżo kupione ? jesli tak to przed zmianą oleju (na jakikolwiek) przyjrzyj się czy nie ma jakiś widocznych wycieków, warto je zweryfikowac i ewentualnie usunac ...
Proszę się nie śmiać, ale auto kupiłem w kwietniu 2006 roku, więc już prawie rok temu. Nie wymieniałem dotąd oleju (sic!), bo poprzedni właściciel w dniu sprzedaży stwierdził, że niedawno temu był wymieniany. Od tego czasu zrobiłem około 5 tys. km. i doszedłem do wniosku, że pora jednak ten olej wymienić.
Mówisz półsyntetyk? A co jeśli teraz wlany jest mineralny?
Filtr oleju na pewno zmienię. Filtr paliwa po zakupie samochodu już wymieniałem.
Jak możesz, to daj linka do tej aukcji skąd kupujesz na Allegro ten olej. Bo boję się trafić na coś lewego, a skoro ty masz już sprawdzony... Możesz przesłać na PW, jak nie chcesz wklejać na forum. A jakbym chciał kupić w sklepie (np. w MAKRO, czy w innym REALu), to co polecacie? Wolałbym nie przepłacać.
Co do wycieków, to miałem kiedyś nieszczelną pokrywę zaworów, ale założyłem nowe uszczelki i jest ok. Obecnie trochę się jeszcze "poci" w rejonach aparatu zapłonowego, ale to nie jest jakiś widoczny wyciek. A czy oleju ubywa? Nie jestem pewny na 100%, ale chyba nie, bo od jakiegoś czasu man na granicy minimum i nie spada poniżej tej granicy.


EDIT: http://allegro.pl/item171110825_olej_op ... atis_.html
ten?


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » pn mar 05, 2007 18:00

Ozi80 pisze:
ppoll27 pisze:
Ozi80 pisze:A jaki olej mi radzicie?
Nie mam pojęcia, co było w aucie przedtem lane.
Mam przejechane 151 tys. km.
Autko: Golf III 1,6 l., 55 KW, rok prod. :1996.
Benzynę leję 95.
półsyntetyk 10W40 - ja leje Opel GM z allegro (60 PLN/5 litrów), jak chcesz koniecznie najlepszy to polecam Shell'a wchodzi jakieś ok 3,5 litra pamiętaj o wymianie filtra...
autko pewnie swieżo kupione ? jesli tak to przed zmianą oleju (na jakikolwiek) przyjrzyj się czy nie ma jakiś widocznych wycieków, warto je zweryfikowac i ewentualnie usunac ...
Proszę się nie śmiać, ale auto kupiłem w kwietniu 2006 roku, więc już prawie rok temu. Nie wymieniałem dotąd oleju (sic!), bo poprzedni właściciel w dniu sprzedaży stwierdził, że niedawno temu był wymieniany. Od tego czasu zrobiłem około 5 tys. km. i doszedłem do wniosku, że pora jednak ten olej wymienić.
Mówisz półsyntetyk? A co jeśli teraz wlany jest mineralny?
Filtr oleju na pewno zmienię. Filtr paliwa po zakupie samochodu już wymieniałem.
Jak możesz, to daj linka do tej aukcji skąd kupujesz na Allegro ten olej. Bo boję się trafić na coś lewego, a skoro ty masz już sprawdzony... Możesz przesłać na PW, jak nie chcesz wklejać na forum. A jakbym chciał kupić w sklepie (np. w MAKRO, czy w innym REALu), to co polecacie? Wolałbym nie przepłacać.
Co do wycieków, to miałem kiedyś nieszczelną pokrywę zaworów, ale założyłem nowe uszczelki i jest ok. Obecnie trochę się jeszcze "poci" w rejonach aparatu zapłonowego, ale to nie jest jakiś widoczny wyciek. A czy oleju ubywa? Nie jestem pewny na 100%, ale chyba nie, bo od jakiegoś czasu man na granicy minimum i nie spada poniżej tej granicy.


EDIT: http://allegro.pl/item171110825_olej_op ... atis_.html
ten?
nie nie nie!!! w hipermarketach oleju to lepiej nie kupuj!! :hmm: zrob tak jak kolega pisal ....ja bym rowniez zalal polsyntetykiem 10W/40 i obserwowal..... :bigok: Z tym ze moim zdaniem najlepszy jest castrol.....chodz z pewnych zrodel wiem ze pod GM tez jest albo castrol albo mobil.....innych dostawcow GM nie ma :grin: :jezor:

[ Dodano: 05 Mar 2007 17:04 ]
Djeight pisze:Poradżcie mi co mam wlać do swojej jedynki 1,5D,z wyciekami sobie poradziłem
silnik po remoncie można powiedzieć że łyka 100ml/1000km , jeżdżąc na dotarciu wlałem minerlny Shella do diesla , po 1500km zmieniłem olej , i wlałem mineralny Midland XHD 15W40 , zrobiłem od remontu silnika jakies 4 tys km

czy mogę przy wymianie następnej wlać półsyntetyk, korci mnie Castrol GTD 10w40 Magnatec :food: , czy moze jakiś inny polecicie
zalej go polsyntetykiem 10W/40.......tylko nie plac wiecej za GTD bo to samo co "zwykly"magnatec a kosztuje wiecej!!! Ludzie nie ma olei do diesla!!!!!!!!!!! to jest marketingowa sciema by co niektorzy wiecej placili i wierzyli w takie bajki!!!!! :rotfl:

[ Dodano: 05 Mar 2007 17:05 ]
ppoll27 pisze:
Ozi80 pisze:A jaki olej mi radzicie?
Nie mam pojęcia, co było w aucie przedtem lane.
Mam przejechane 151 tys. km.
Autko: Golf III 1,6 l., 55 KW, rok prod. :1996.
Benzynę leję 95.
półsyntetyk 10W40 - ja leje Opel GM z allegro (60 PLN/5 litrów), jak chcesz koniecznie najlepszy to polecam Shell'a wchodzi jakieś ok 3,5 litra pamiętaj o wymianie filtra...
autko pewnie swieżo kupione ? jesli tak to przed zmianą oleju (na jakikolwiek) przyjrzyj się czy nie ma jakiś widocznych wycieków, warto je zweryfikowac i ewentualnie usunac ...
a tak dodal ze za bardzo nie wierze w ten olej....skad taka smieszna cena???????..............



Awatar użytkownika
Djeight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Djeight » pn mar 05, 2007 19:43

A co powiecie o tym oleju ??
http://www.midland.pl/produkty/silnikow ... odukt.html



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » pn mar 05, 2007 20:23

Djeight pisze:A co powiecie o tym oleju ??
http://www.midland.pl/produkty/silnikow ... odukt.html
wybij sobie go z glowy :grin: :okej: to jest olej syntetyczny!!!!! i kup lepiej jakis olej mniej "egzotyczny".....jest tyle dobrych...castrol,mobil,bp,shell.....motul...



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » pn mar 05, 2007 21:24

MZiobro pisze:nie nie nie!!! w hipermarketach oleju to lepiej nie kupuj!! :hmm: zrob tak jak kolega pisal ....ja bym rowniez zalal polsyntetykiem 10W/40 i obserwowal..... :bigok: Z tym ze moim zdaniem najlepszy jest castrol.....chodz z pewnych zrodel wiem ze pod GM tez jest albo castrol albo mobil.....innych dostawcow GM nie ma :grin: :jezor:
A czemu nie w hipermarketach? Nie powiesz mi, że na zapleczu je otwierają i dolewają do nich wody?
Co za różnica czy w hipermarkecie, czy w salone VW?


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » pn mar 05, 2007 21:52

Tutaj chyba bardziej chodzi o sposób ich przechowywania w magazynach. Musi być przechowywany w odpowiednich warunkach aby nie tracił na jakości. Tak samo jest z akumulatorami, oponami itd. Ja bynajmniej bym nie kupił w supermarkecie.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » pn mar 05, 2007 23:14

Ozi80 pisze:
MZiobro pisze:nie nie nie!!! w hipermarketach oleju to lepiej nie kupuj!! :hmm: zrob tak jak kolega pisal ....ja bym rowniez zalal polsyntetykiem 10W/40 i obserwowal..... :bigok: Z tym ze moim zdaniem najlepszy jest castrol.....chodz z pewnych zrodel wiem ze pod GM tez jest albo castrol albo mobil.....innych dostawcow GM nie ma :grin: :jezor:
A czemu nie w hipermarketach? Nie powiesz mi, że na zapleczu je otwierają i dolewają do nich wody?
Co za różnica czy w hipermarkecie, czy w salone VW?

to tez mozliwe :grin: skoro kurczaki myja ludwikiem :jezor: ale generalnie czesci motoryzacyjnych ie kupuje sie w hipermarkecie.....ponoc trafiaja tam takie prod.2 gatunku lub nie wiadomego pochodzenia....



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt mar 06, 2007 01:03

Tak ten z niebieską naklejką 5 litrów : http://allegro.pl/item171110825_olej_op ... atis_.html
cena moim zdaniem wynika z braku "markowości" a dostawca do GM musi byc dobry :) skoro spełnia SL/CF, drugi wniosek apropo ceny, za tą kasę to nawet lotosa 10W40 SJ/CF (czyli "słabsza" norma i 4 litry) nie kupisz ... a z drugiej strony na coś "markowego" Castrol - Shell trzeba wydac ok 100-110, jak ktoś ma kasę prosze bardzo ...
Moim zdaniem zawsze można wlewac półsyntetyk tylko trzeba to robic ostrożnie - tzn monitorowac poziom i wycieki - mogą sie pojawic zwłaszcza jak silnik przed wymianą był nieszczelny i tylko glut z mineralnego trzymał uszczelki w całości ;) a to jest moim zdaniem oszukiwanie siebie że wszystko jest OK ... :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » wt mar 06, 2007 01:59

szczerzeto bym zalał pół-syntetyk
ma porzejechane ok 378tys i jest OK
więc POLECAM
olej to jedneak nie woda więcd polecam cosl pepszego niż Lotos


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 538 gości