6,5 - 7 litrów na 100km zamiast 5,6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Brzoza Krk
Turbo Inside
Turbo Inside
Posty: 119
Rejestracja: śr lut 16, 2005 15:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Brzoza Krk » pn mar 07, 2005 18:55

To co to za miasto że masz do roboty 50 kilometrów w jedną stronę??Jeździsz naokoło czy coś? :chytry: pozatym ojciec miał paska 1.9D i palił mu w zimie 7-8 litrów :jezor:


T o M

Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Post autor: TACYK » pn mar 07, 2005 19:00

Twoje spalanie jest ok poczekaj troszke az bedzie wiosna i powinno sie jeszcze troszke poprawic ale nie mysl ze musi byc ok 5 literkow 6.5l to tez nie jest tak duzo :okej:


!!!ADRENALINA UZALEŻNIA!!!

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn mar 07, 2005 20:02

Brzoza Krk pisze:
Gitner pisze:To nie wierz, ale mi tyle pali teraz w miescie..
Aha no to skoro Ci w zimie pali w mieście 5,6 to w lecie pewnie 4,6 :rotfl:
a na trasie odpowiednio w zimie 4 a w lecie pewnie 3. Ty wogóle właczasz ten silnik?
Po co Ci ta polemika? Niedowiarek jestes czy zazdrosc ze lapie.. Tyle mi pali zima, latem nieduzo mniej, trasa 4,5 a przy komplecie 5. Nie komentuj juz..

Pozdro
Gitner



dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » pn mar 07, 2005 20:14

Spoko spoko forum jest poto aby komentować.
A zkolega BrzoząKrk sie zgadzam , wiele osób kiedys pytało ile pali kosiarka 1,3 to wszystcy pisali nie warto pali prawie 7-8 l na 100km lepiej kup 1.8 spali tyle samo.Nagle pare dni pózniej napisał posta ile pali wam jakiś tam silnik 1,8 bo jego pali ok 10-12 litrów przy normalnej jeździe,wtedy koledzy ktorzy twierdzili ze kosiarka 1,3 pali tyle co 1,8 pisali ze no im tez tyle pali czyli 10-12l.Wiec gdzie jest te 8 l które niby miało spalić. :chytry:
Tak naprawde to wiekszośc forumowiczów chyba wstydzi sie przyznac ile pali ich samochod.
Bez obrazy.


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Re: 6,5 - 7 litrów na 100km zamiast 5,6

Post autor: Corvax » pn mar 07, 2005 20:18

Unicron pisze:Witam

mam mk3 94 1.9TDi 90KM i spalanie nie chce zejść poniżej 6,5 litra. Co może być przyczyną?? Wiem, że przyczyn może być wiele ale proszę o każdy rozsądny (w miare :grin: ) pomysł.
Zimno, niedogrzany silnik, krótkie dystanse. Moim zdaniem jest ok jesli to nie jest spalanie na trasie. U mnie różnica na baku trasa/miasto przy takich warunkach jak teraz to grubo ponad 200km


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Brzoza Krk
Turbo Inside
Turbo Inside
Posty: 119
Rejestracja: śr lut 16, 2005 15:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Brzoza Krk » pn mar 07, 2005 20:21

Dlatego będe dalej komentował :okej:

a wracając do posta kolegii Dioba to się absolutnie zgadzam większość z Was zaniża swoje spalanie i własnie sam nie wiem po co??Ja się szczerze przyznam że nie wiem ile moje auto pali bo wogóle tego nie liczę,a jak czytam posta jak ktoś płacze czemu mu pali litr więcej w zimie niż fabryka podaje to śmiać mi się chce jakie to ludzie mają problemy :helm:

:pub: Dioob :grin:


T o M

Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » pn mar 07, 2005 20:47

Brzoza Krk pisze:Dlatego będę dalej komentował :okej:
Ja się szczerze przyznam że nie wiem ile moje auto pali bo w ogóle tego nie liczę,a jak czytam posta jak ktoś płacze czemu mu pali litr więcej w zimie niż fabryka podaje to śmiać mi się chce jakie to ludzie mają problemy
to możesz się uważać za szczęściarza, bo ja jednak muszę zwracać uwagę na moje spalanie bo niestety nie mam tyle $ abym mógł sobie zalewać bak jak mi się tylko zachce, a auto jednak jest mi nie zbędę abym mógł do pracy dojeżdżać. Dlatego też 1l więcej na 100 to dla mnie dużo.


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn mar 07, 2005 21:25

Jesli jeździsz po mieście krótkie dystanse - to zero (Z E R O) ogrzewania. Dosłownie. TDI ze względu na swoją duza sprawność rozgrzewa się piekielnie wolno. Z E R O rozgrzewania silnika na wolnych obrotach. TO nic nie daje w TDI, poza zapychaniem katalizatora. Dopiero jak strzałka wyjdzie za białe pole podkręcać ogrzewanie. Jeśli mały dystans wogóle nie podkręcać. Im szybciej przestanie działać tryb rozruchowy (czyli im szybciej się nagrzeje silnik) tym mniej paliwa spalisz. Pozatym dobry olej (minimum pólsyntetyk) dobry olej w skrzyni, to wszystko wpływa na spalanie. Ale mimo wszystko zejście poniżej 6.5 w mieście moim zdaniem jest mało realne :crazy:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt mar 08, 2005 11:27

Corvax pisze:Ale mimo wszystko zejście poniżej 6.5 w mieście moim zdaniem jest mało realne
Na 60 litrach robie po miescie 1070km i znow leje do pelna. Moze jezdze na cudownej ropie ;) Kupuje wajche zanim ta trafia na stacje.. Wiec moze w tym tkwi cala zagadka :)

Pozdro
Gitner



Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » wt mar 08, 2005 12:16

Witam.
Zgadzam się że zastanawianie się nad +- 1litrem jest bez sensu.Niedogrzany silnik (Diesel) może być powodem większego spalania ,ale na pewno nie aż tyle.
Nie wiem jak jeżdzicie .Wiadomo że jedni zmieniają bieg przy 2.5-3tys,a drudzy przy czerwonym polu.
Miałem stały kontakt z dwoma Tdi 90ps (Mk3).Obydwa należały do mojego kolegi którego "but" do lekkich nie należał i mogę potwierdzić że nie pamiętam sytuacji żeby średnie spalanie przekroczyło 6.5l.
Z racji tego że kumpel częściej tankuje siebie niż samochód ,często ja siedziałem za kólkiem .Trasy z reguły kraków i okolice ,prędkość do 120km/h Zima/lato ,odczyt z kompa 5,0-5,5 POTWIERDZONY TANKOWANIEM !
Więc jak ktoś pisze że PRZY NORMALNYM UŻYTKOWANIU Tdi 90ps pali 6.5-7.0l to:
1.ciężar nogi przekracza wagę kierowcy
2.ma kłopoty z matematyką
3.jest usterka.Proponuję podpiąć VAG bo może być błąd któregoś z czujników np.przepływomierza i komp włącza tryb awaryjny.
Na dobry początek polecam zmienić filtr powietrza



baton

Post autor: baton » wt mar 08, 2005 12:53

nomi po mieście czyli na dojazdy do pracy to w zimie zje ok 6-7 litrów ,nie więcej
na trasie spalanie wychodzi ok 5,5 litra z prędkością do 110 i przy płynnej jeżdzie



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt mar 08, 2005 15:51

Miasto, cięzki but, krótkie dystanse i 2-3 razy trasa ok 140 km (średnia prędkość 130-140) na jednym baku od rezerwy do rezerwy średnio 650km. Niżej w zimę nie udało mi się zejść. Z kolei trasa od rezerwy do rezerwy nie przekraczając 120 (notlauf :P) 1026km.

Nie wiem Gitner jak to robisz????

Twój to kombi tak? Ale nawet te 5 litrów więcej w baku to by nie dało u mnie takiej różnicy...


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » wt mar 08, 2005 16:09

Brzoza Krk pisze:Dlatego będe dalej komentował :okej:

a wracając do posta kolegii Dioba to się absolutnie zgadzam większość z Was zaniża swoje spalanie i własnie sam nie wiem po co??Ja się szczerze przyznam że nie wiem ile moje auto pali bo wogóle tego nie liczę,a jak czytam posta jak ktoś płacze czemu mu pali litr więcej w zimie niż fabryka podaje to śmiać mi się chce jakie to ludzie mają problemy :helm:

:pub: Dioob :grin:
Dokładnie tak jest , martwiłbym sie wtedy gdyby w zimie palił mi 15 litrów czyli jakies 100% wiecej niz w lecie a nie o jeden litr wiecej.Przeciesz każdego ponosi czasem fantazja i tu sie przycisnie mocnie a to tam sie depnie pedał gazu do deski.Rzecz normalna młodość wiec poco sie szarpac o 1l benzyny czy ropy tego niezrozumie.
Brzoza :kufel: Za zdrówko twe. :grin:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt mar 08, 2005 19:12

Corvax pisze:Nie wiem Gitner jak to robisz???? Twój to kombi tak? Ale nawet te 5 litrów więcej w baku to by nie dało u mnie takiej różnicy...
Tak moj.. Niskie spalanie jest wynikiem idealnej jakosci paliwa (kupuje prosto z tasmy) i dwudziestu magnetyzerow rozsianych po przewodach paliwowych.. A tak na powaznie to sam nie wiem dlaczego.. i nie chce wiedziec - oby tak bez konca :)

Pozdro
Gitner



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości