[MK2 HAMULCE] Płyn hamulcowy 5.1 czy lac ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » wt lut 27, 2007 23:26

ja do mk1 (w rodzinie byly 3=najpierw moj ojciec przez 15 lat,dziadka przez 25lat i moj przez 4 lata) wszystkie praktycznie od momentu pojawienia sie DOT 4 jezdzily na nim....ja w swoim pozniej przeszedlem na DOT5.1 i nie bylo kompletnie ZADNYCH PROBLEMOW!!! Teraz w moim MK2 tez przeszedlem z DOT 4 na DOT 5.1 i nie ma rowniez ZADNYCH PROBLEMOW!!! wiec POLECAM!!! a roznica naprawde jest w porownaniu do np.DOT3...nie gotuje sie tak szybko i w przyopadku jazdy po gorkach (ostrej jazdy) hamulce sa mniej podatne na fading...pedal nie wpada tak szybko....Aha i kup tylko renomowanych producentow! :bigok:



Berni
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: wt sty 02, 2007 01:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Berni » śr lut 28, 2007 11:53

sas_gti pisze:plyn DOT 5.1 po roku ma podobne parametry co dot 4, wiec mozna powiedziec ze niejako zyskujesz rok miedzy wymianami plynu, ma wyzsza temperature wrzenia i mniejszą higroskopijność, wiec same plusy...pozdrawiam

wydaje mi sie ze nizsze niz dot 4 naprawde 5.1 jak tylko zlapie troche wilgoci traci swoje paramatry i podobno o duzo mozna to latwo sprawdzic za 20 zl na jakis carmanach i innych stacjach szybkiej obslugi.

polecam 5.1 ale zalecam rowniez czestsza wymiane a po zimie obowiazkowo!


"życie jest walką"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 391 gości