jak zdjąć tarcze przód MK4 ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » wt lut 20, 2007 00:11

zodiak, stałęm kiedys oboch jednego "fachowca" co przy wymianie tarcz po odkręceniu wział to i zamachnął się i wyrzucił ze słowami "nie będę sie qr... wiecej z tymi śrubkami męczył"



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt lut 20, 2007 00:38

greg , pewnie że śrubka powinna być.
No chyba że ktoś stosuje jakieś bardzo g......e tarcze, taki totalny szajs to tam może Chińczykowi nie chiało się dziurki nawiercić :grin:
W normalnej tarczy powinien być otwór na śrubkę i basta :okej:


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt lut 20, 2007 10:04

Co do śrubki to wygląda ona tak....

Obrazek

Co do wymiany tarczy to zgodnie z poradnikiem tak....
Obrazek


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
wojciche
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 29, 2006 10:07
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: wojciche » wt lut 20, 2007 10:11

miałem taki sam problem bawiłem się z tą śrubką cały dzień aż w końcu odkręciłem z drugiej strony już nie miałem tyle cierpliwości i wziąłem wiertarkęę i ją roziercilem i tarcza prawie sama spadła jak nie masz śrubki to po prostu tarcza si ę przypiekła do piasty. także młotek w ruch i tarcza schodzi.

[ Dodano: 20 Lut 2007 19:50 ]
nie wiem jak u was ale na tylnej osi nie ma śrubki która trzyma tarcze. Zresztą kto będzie sie męczył z tą śrubą 4h. Ona i tak jest zbędna przecież tarczę trzyma tak naprawdę felga. Po wymianie można sobie to śrubkę darować. (z przodu).
Ja u siebie rozwierciłem i się tym nie przejmuje. Przeciez jak masz koło przykręcone to jak tarcza może odpaść?? :bigok: :bigok:


nie ma to jak VW

pawlo1951
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 20, 2010 06:08
Lokalizacja: LUBCZA

Post autor: pawlo1951 » pn maja 24, 2010 00:32

koledzy ...mam problem z moim mk4,a mianowicie
chodzi o dziwne drgania przy lekkim hamowaniu,auto w końcowej fazie hamowania drga,
inaczej mówiac częsie jak by na drodze były dołki wygniecone i jak puszczę z hamulca nadal trzęsie dodam iz tarcze+klocki wymieniłem
PROSZĘ O PORADĘ
mk4 1,9 TDI 110 PS


pawlo1951

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Post autor: Łuki_79 » pn maja 24, 2010 15:09

pawlo1951 pisze:koledzy ...mam problem z moim mk4,a mianowicie
chodzi o dziwne drgania przy lekkim hamowaniu,auto w końcowej fazie hamowania drga,
inaczej mówiac częsie jak by na drodze były dołki wygniecone i jak puszczę z hamulca nadal trzęsie dodam iz tarcze+klocki wymieniłem
Miałem podobną sytuację jak u ciebie,delikatne hamowanie a odczucie jazdy po dziurawej drodze tak trzęsło.U mnie powodem był zblokowany klocek,kilka mocniejszych przyhamowań naprawiło usterkę :bigok:



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Post autor: zq_lbn » wt maja 25, 2010 10:27

pawlo1951 pisze:koledzy ...mam problem z moim mk4,a mianowicie
chodzi o dziwne drgania przy lekkim hamowaniu,auto w końcowej fazie hamowania drga,
inaczej mówiac częsie jak by na drodze były dołki wygniecone i jak puszczę z hamulca nadal trzęsie dodam iz tarcze+klocki wymieniłem
PROSZĘ O PORADĘ
mk4 1,9 TDI 110 PS
dwumas??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 345 gości