Ładowanie 13.3V - co wymienic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 18, 2007 20:50

to jest wszystko zasługa reglera , jaki producent , jakie wykonanie , jak masz 14,8 to masz ok ,bo jest niewielki problem zrobic aby alternator ładował i 18 V ale przy 5000 tys obrotów , ale jak spadna do 1500 to będzie 10 V ,cały problem to, to aby było już po wzbudzeniu niezależnie od obrotów i obciążenia stale ponad 14 V , i to jest zadaniem reglera



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz lut 18, 2007 20:51

miś fazi pisze:
MrUkAs pisze:A jak to ma sie w golfach 2? Mam napiecie bez obciazenie okolo 14V, po obciazeniu nieco ponad 13. Wymienilem jakis miesiac temu regulator.. ;)
jak masz pod obciązeniem ponad 13V , to mało , musisz posprawdzac , nie ma znaczenia czy MK2 czy MK3 1,3 czy 1,8 ładowanie to ładowanie i ma byc pod obciązeniem ponad 14V
No ale co posprawdzac? U mnie nigdy wiecej nie wyciagne. ;) Przed wymiana rega musialem aku ladowac co miesiac, teraz po wymianie na razie dziala OK.


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz lut 18, 2007 20:52

Czyli mam rozumiec ze to co w sklepie to szajsy, jak pod obciazeniem spada do np. 13,8V a na orginale z MK IV zawsze trzyma 14,8V ???? Musze zobaczyc jakiego producenta jest ten regulator i czemu akurat w MK IV sa leprze



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 18, 2007 23:35

MrUkAs pisze:
miś fazi pisze:
MrUkAs pisze:A jak to ma sie w golfach 2? Mam napiecie bez obciazenie okolo 14V, po obciazeniu nieco ponad 13. Wymienilem jakis miesiac temu regulator.. ;)
jak masz pod obciązeniem ponad 13V , to mało , musisz posprawdzac , nie ma znaczenia czy MK2 czy MK3 1,3 czy 1,8 ładowanie to ładowanie i ma byc pod obciązeniem ponad 14V
No ale co posprawdzac? U mnie nigdy wiecej nie wyciagne. ;) Przed wymiana rega musialem aku ladowac co miesiac, teraz po wymianie na razie dziala OK.
musi wyciągnąc więcej , alternator to jest trójfazowa prądnica prądu zmiennego dopiero diody dają prąd stały , wystarczy ze jedno uzwojenie będzie miało przebicie i to juz wystarczy , w Twoim przypadku jest potrzeba sprawdzić dosłownie wszystko , czyli altek rozebrać na czynniki pierwsze i sprawdzac opór uzwojeń na zimno i na ciepło (stojan do piekarnika i tak do 60 stopni ) potem to samo z wirnikiem , następnie na przebicie do obudowy , tylko nie omomierzem ale megaomomierzem , dokładne sprawdzenie diod , pierścienie wirnika , doleganie szczotek , no i regler , ale w domu go nie sprawdzisz , najlepiej podmianka z kimś co ma taki sam altek ale większe ładowanie



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » pn lut 19, 2007 00:54

troche pozno odpisuje ale.... :) tam... zgadzam sie z Toba Fazi, z rana sprawdzilem jaki mam alternator : Bosch KC R14V 70A. Z tym napieciem oczywiscie masz 100% racji, kiedys rozbieralem alternator ale nie od golfa. W tygodniu sprawdze go, tylko napisz mi czy trzeba go calego wyjmowac czy moze wstepnie jesli jest mozliwosc wyjac te szczotki i regulator jesli da sie bez wyjmowania calego? (ma juz przejechane ponad 290 tys km) watpie zeby ktos do niego zagladal. I mam pytanie czy moze byc powodem tak niskiego napiecia zuzycie szczotek? Jaki polecasz regulator zeby mi trzymal napiecie chodzi mi o firme bo widzialem np. w InterCars
1: Bosch 194 zł!!
2. Hella 89 zł
lub jesli mozesz mi doradzic :

http://www.allegro.pl/item167114423_reg ... ch_nt.html

za 35 zl , nie wiem czy jest to dobry towar.Dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn lut 19, 2007 11:16

miś fazi pisze:
MrUkAs pisze:
miś fazi pisze: jak masz pod obciązeniem ponad 13V , to mało , musisz posprawdzac , nie ma znaczenia czy MK2 czy MK3 1,3 czy 1,8 ładowanie to ładowanie i ma byc pod obciązeniem ponad 14V
No ale co posprawdzac? U mnie nigdy wiecej nie wyciagne. ;) Przed wymiana rega musialem aku ladowac co miesiac, teraz po wymianie na razie dziala OK.
musi wyciągnąc więcej , alternator to jest trójfazowa prądnica prądu zmiennego dopiero diody dają prąd stały , wystarczy ze jedno uzwojenie będzie miało przebicie i to juz wystarczy , w Twoim przypadku jest potrzeba sprawdzić dosłownie wszystko , czyli altek rozebrać na czynniki pierwsze i sprawdzac opór uzwojeń na zimno i na ciepło (stojan do piekarnika i tak do 60 stopni ) potem to samo z wirnikiem , następnie na przebicie do obudowy , tylko nie omomierzem ale megaomomierzem , dokładne sprawdzenie diod , pierścienie wirnika , doleganie szczotek , no i regler , ale w domu go nie sprawdzisz , najlepiej podmianka z kimś co ma taki sam altek ale większe ładowanie
Uu, to lipnie. Sam bym sobie tego nie zrobil, a elektrk to pewnie sciagnie tyle kasy, ze hoho. Wiec poki co to jezdze i sie nie przejmuje, bo jak na razie z aku problemow nie ma. ;)


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lut 19, 2007 20:46

Speede szczotki oczywiście moga dawać szkołe , bez zdejmowania altka da sie wymienic szczotki i regler i jeszcze mozna z grubsza ocenić stan pierścieni , ja zawsze preferowałem Boscha , tylko jak piszesz ze 194 zł to troszke drogo , nie wiem jaki masz dostęp do alternatora ale wygodniej jest robic jak go wyjmiesz

[ Dodano: 19 Lut 2007 19:50 ]
ten na allegro wygląda ładnie , ale tylko tyle moge powiedzieć :bigok:

[ Dodano: 19 Lut 2007 19:54 ]
Uu, to lipnie. Sam bym sobie tego nie zrobil, a elektrk to pewnie sciagnie tyle kasy, ze hoho. Wiec poki co to jezdze i sie nie przejmuje, bo jak na razie z aku problemow nie ma.
_________________jak jezdzisz dosyc duzo to i pewno da rade naładować , ale jak byś jeżdził mniej , no to wtedy pewno będzie problem z naładowaniem zwłaszcza teraz jak cały rok na światlach



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn lut 19, 2007 21:05

miś fazi pisze:
_________________jak jezdzisz dosyc duzo to i pewno da rade naładować , ale jak byś jeżdził mniej , no to wtedy pewno będzie problem z naładowaniem zwłaszcza teraz jak cały rok na światlach
No jezdze 2 albo 3 razy w miesiacu trasy 120km w jedna strone. No ale co jest powodem ze bez obciazenia mam 13,8, niekiedy nawet 14, raz mialem 14,2 V, a pod obciazeniem spada do granicy 13,2 - 13,5 ??


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lut 19, 2007 21:40

sprawdz jeszcze czy altek sie nie grzeje , i jeszcze zobacz czy ta sruba co masz przykręcony kabel od akumulatora do alternatora nie robi sie ciepła

[ Dodano: 19 Lut 2007 20:45 ]
a to ze spada napiecie pod obciązeniem to jest normalne jeśli altek coś szwankuje ,to i w dobrym alternatorze minimalnie spada napięcie pod obciązeniem ale na to masz regulator zeby utrzymywał napięcie w miare jednakowe

[ Dodano: 19 Lut 2007 20:48 ]
a co jest u Ciebie to nie wiem , tak jak Ci napisałem tylko dokładne oględziny mogą dać odpowiedz



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt lut 20, 2007 00:57

okie dzieki, bede dzialac. Jak zrobie dam znac. Dzieki za wszystko.



maxbfg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 10, 2007 15:29
Lokalizacja: szczecin

Post autor: maxbfg » czw maja 10, 2007 15:55

mam seat ibize '96, skad mam wiedziec jaki mam alternator ? czy jesli pisze na nim 'made in spanish' to jest to valeo? (tylko tyle da sie odczytac) Kolejne pytanie czy amator jest w stanie sam wymienic taki regulator- czy trzeba miec jakies specjalne narzedzia? niezbedna bedzie lutownica? uda mi sie samemu odpowiednio naciagnac pasek?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw maja 10, 2007 16:29

maxbfg pisze:mam seat ibize '96, skad mam wiedziec jaki mam alternator ? czy jesli pisze na nim 'made in spanish' to jest to valeo? (tylko tyle da sie odczytac) Kolejne pytanie czy amator jest w stanie sam wymienic taki regulator- czy trzeba miec jakies specjalne narzedzia? niezbedna bedzie lutownica? uda mi sie samemu odpowiednio naciagnac pasek?
jak masz Valleo to jest francuz , mam taki sam , jak chodzi to chodzi , ale jak padnie to wole robić pięc sztuk bosha niż jedno Valleo , do wymiany szczotek potrzebny wkrętak i do osłony plastikowej kluczyk płaski , dasz sobie rade bez problemu , a pasek powinien sie sam napiąć bo pewno masz samonapinacz



maxbfg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 10, 2007 15:29
Lokalizacja: szczecin

Post autor: maxbfg » czw maja 10, 2007 20:16

samonaciagacza niestety nie mam, ale chyba sie obedzie bez zdejmowania paska. Udalo mi sie odczytac ze to jednak bosch, co wiecej jakis niepodrecznikowy - powinien byc BOSCH KC 70A ajest jakis K1 55A- moze mi ukradli? tak czy inaczej ten co jest nie ma w ogole klapki plastikowej i regulator jest na wyciagniecie reki- pisze na nim 'BR090H 14.1V
32 mm Germany', ksztaltem przypomina ten z allegro za 18 zl(pisze z komorki wiec nie dam linka)

[ Dodano: 10 Maj 2007 20:25 ]
tyle ze ten z allegro jest na 14.5V, czy to nie bedzie sie gryzc? co z tymi 33 mm - to chyba nie dl szczoteczek bo jesli tak to mam problem. Brak klapki nie skroci zycia altenatora? A moze akumulator siada bo dostaje tylko 55 zamiast 70A?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 497 gości