Drżenie kierownicy podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » wt paź 30, 2007 21:15

wiecie co koledzy, moj ojciec mial wszystko wymienione, koncowki, kola wywarzone, opony wydawaly sie dobre, maszyna nic nie wykazywala i to w kilku warsztatach ale w rzeczywistosci byla gulka w srodku opony. Kupil jakies uzywki z niemiec i problem z glowy ale rande vouz po warsztatach trwalo chyba z 3 tygodnie, wywazanie, zbieznosc, wywazanie itp, itd....
Ostatnio zmieniony wt paź 30, 2007 21:16 przez tursky, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sebneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn cze 04, 2007 02:24
Lokalizacja: czechowice-dziedzice

Post autor: sebneo » śr paź 31, 2007 01:00

GT III pisze:
sebneo pisze:wnisokuje ze najlepszym sposobem poznania rozwiazania to wizyta u mechanika ??
hmm.... to zależy. Ja trafiłem na takich specjalistów co do celu dotarli drogą eliminacji tzn wymieniali wszystko co wykazywało obiawy choćby inimalnego zużycia. Była to dość kosztowna metoda. Wjęc jeżeli potrafisz coś naprawić sam i masz gdzie to nawet jak nie trafisz za pierwszym czy drugim razem to i tak sporo zaoszczędzisz płacąc tylko za części. Zanim do nich pojechałem to powymieniałem spro sam ale były to elementy klasyfikujące się do wymiany tarcze, klocki, poduszki amortyzatorów itp. Na twoim miejscu jeżeli jesteś pewien że koła masz proste, sprawdź tarcze i klocki. Mozesz podnieść auto z jednej strony zabezpieczyć żeby nie spadło odpalić i włączyć 3 bieg, moze w ten sposób uda się określić z której strony występuje problem. Przyjżyj się wtedy kręcącej się oponie czy na pewno nie chodzi na boki. Jeżeli to nic Ci nie powie jedź na trzepaki ja za to zapłaciłem 30zł tam pokażą ci najbardziej zużyte elementy zawieszenia.
Ale najpierw pojedź wyważyć koła może odważnik spadł, i niech się przyjżą czy opny są proste.

Pzdr

pokombinuje tak jak doradzasz sprobuje go podniesc i zobaczymy co sie bedzie dzialo :)moze rzeczywiscie to jakas mala wada tylko :) ...
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 01:01 przez sebneo, łącznie zmieniany 1 raz.


Wielu trzyma się uparcie raz obranej drogi, lecz tylko nieliczni dążą konsekwentnie do swego celu.-- Friedrich Nietzsche

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Drżenie kierownicy podczas jazdy

Post autor: RobertP » śr paź 31, 2007 11:34

jeanks5t pisze:Myślałem o mechaniźmie różnicowym w skrzyni ale nie wiem ?
skoro wszystko sprawdziłeś, luzów nie ma, opony OK, tarcze też
łożyska kół przednich sa OK, to można by przypuszczeć że to mechanizm różnicowy
ale to nic pewnego, problem może się objawiać nie za każdym razem ale co jakiś
czas, ale wtedy telepie kierownicą jak na trzepakach na diagnostyce mało rąk nie urwie
i trwa to różnie i przy różnych prędkościach ale najczęsciej po 60km/h
podnoszenie auta nic nie dało bo objaw mi ustępował i pojawiał się nie widomo kiedy
miałem u siebie taki objaw aż w końcu cośs podczas ruszania ze skrzyżowania trzasnęło
i stałem w miejscu, bieg wrzucony i koła stoją ... :),
wtedy dopiero pomyślałem o mechanizmie różnicowym i kicha wtedy gdy jest się z dala od domu :(
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 11:37 przez RobertP, łącznie zmieniany 1 raz.


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
sebneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn cze 04, 2007 02:24
Lokalizacja: czechowice-dziedzice

Re: Drżenie kierownicy podczas jazdy

Post autor: sebneo » czw lis 01, 2007 02:20

RobertP pisze:
jeanks5t pisze:Myślałem o mechaniźmie różnicowym w skrzyni ale nie wiem ?
skoro wszystko sprawdziłeś, luzów nie ma, opony OK, tarcze też
łożyska kół przednich sa OK, to można by przypuszczeć że to mechanizm różnicowy
ale to nic pewnego, problem może się objawiać nie za każdym razem ale co jakiś
czas, ale wtedy telepie kierownicą jak na trzepakach na diagnostyce mało rąk nie urwie
i trwa to różnie i przy różnych prędkościach ale najczęsciej po 60km/h
podnoszenie auta nic nie dało bo objaw mi ustępował i pojawiał się nie widomo kiedy
miałem u siebie taki objaw aż w końcu cośs podczas ruszania ze skrzyżowania trzasnęło
i stałem w miejscu, bieg wrzucony i koła stoją ... :),
wtedy dopiero pomyślałem o mechanizmie różnicowym i kicha wtedy gdy jest się z dala od domu :(
jako ze nie jestem mechanikiem gdzie dokladnie lezy mechanizm roznicowy? czy to to pod silnikiem obudowane oslona?


Wielu trzyma się uparcie raz obranej drogi, lecz tylko nieliczni dążą konsekwentnie do swego celu.-- Friedrich Nietzsche

m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » czw lis 01, 2007 02:54

miś fazi pisze:wywazenie kól i czy nie masz gdzieś krzywej felgi
kolega ma racje ja bym zaczoł od zeczy prostych, a potem sie zatanawiał i do mechanika :grin:



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw lis 01, 2007 03:19

sebneo,

mechanizm różnicowy znajduje się w przekładni głównej, z której wychodzą półosie napędowe do kół.



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » czw lis 01, 2007 06:56

Mi też drżała kierownica. Nie musiałem hamować żeby drżałą. Dzisiaj wymieniłem drążek kierowniczy i jak ręką odjął. Zobacz go sobie może to jest przyczyna.


1.9 TDI 110 PS i 247 Nm. ( + wtryski 216)
A to link do mojego golfika.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1363601#1363601

Sprzedam Golfa gg.23238162 tel. 721164930

Awatar użytkownika
sebneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn cze 04, 2007 02:24
Lokalizacja: czechowice-dziedzice

Post autor: sebneo » wt lis 06, 2007 23:57

moje przygody z drzeniem sie skonczyly :) jak narazie :)
okazalo sie ze z boku opony pojawilo sie wybrzuszenie trudne do zauwazenia
jednak znajomy wulkanizator odktryl to wymienil opony i wszystko juz gra :)
uchronil mnie przed mechanikiem i duza iloscia gotowki wydanej :)


Wielu trzyma się uparcie raz obranej drogi, lecz tylko nieliczni dążą konsekwentnie do swego celu.-- Friedrich Nietzsche

netdog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 17, 2010 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drżenie kierownicy podczas jazdy

Post autor: netdog » śr lut 17, 2010 19:48

Przyczyną drżenia może być deformacja półosi. Niełatwo ją zagiąć ale to się zdarza, a jesli auto miało stłuczkę bądź nie znamy jego przeszłości w tym kierunku bym podrążył. Sam to przerobiłem w MK3, niestety zanim doszedłem do przyczyny wymieniłem wszystkie łączniki.



sewitek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 15:15
Lokalizacja: ORNETA
Kontakt:

Post autor: sewitek » śr lut 17, 2010 21:12

koledzy,. sprawdzcie sworznie,. wahaczów


<<WiTeK>>

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości