czy moge mieć takie żarówki?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: czy moge mieć takie żarówki?

Post autor: qra » wt mar 01, 2005 19:01

79Adam79 pisze:
qra pisze:Witam.
mam mk2, jak kazdemu wiadomo są w nim żarówki H4 60/55W a moje pytanie brzmi czy mogę sobie dać 100W ? niczemu to nie zaszkodzi itd. ? prosze o wypowiedz kogos kto wie czy elektronika mk2 jest przystosowana do takich żarówek. czekam z niecierpliwoscia :P
A masz przekaźniki do światełek jak wiadomo jest to wada fabryczna golfików i po kilkunastu latach lampy coraz słabiej świecą-też myślałem o mocniejszych żarówkach ale mam w kluczu(pod szczecinem) dobrego elektryka za zamontowanie przekaźników wziął 60 zł (nie ma żadnych kabli idących od aku i kombinacji z przekaźnikamni pod maską tylko ładnie wszystko schowane pod plastikami przy bezpiecznikach-przynajmniej jest pewność że wody nie naleci) i w końcu moge w nocy jeździć :grin:
hmm nie wiem czy mam przekazniki :/
gdzie to sprawdzic? tam gdzie bezpieczniki tak? jaki numer?



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » wt mar 01, 2005 20:50

przekaźniki o których mówie to samoróbka poprawiająca światełka- oryginalnie golf ich nie ma , mi elektryk sprawdził w ten sposób że dotknąkawałkiem kabla + z akumulatora do + żarówki i było widać że jest za****sta poprawa- a jak włączałem długie światełka to się słabo dioda od długich na liczniku świeciła a po dopchnięćiu dźwigienki od długich do siebie było widać że się mocniej świeci i długie też mocniej świecą a po zamontowaniu przekaźników jest pełny luksus



Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » wt mar 01, 2005 20:56

ahm, ok.
żarówki już mam, teraz nich mi ktoś powie czy niebieskie postojówki są dobre, jeśli tak to jakie i gdzie i za ile moge kupic :D



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt mar 01, 2005 21:31

Z tym coraz slabszym swieceniem po latach to mysle ze zamiast zakladac przekazniki wystarczy przeleciec sie z papierem sciernym i kontaktolem- zasniedziale styki tak mozna przywrocic do stanu uzywalnosci...

A co do niebieskich postojowek to ja tez chce takie :food: zarowki juz zmienilem ale zolte postojowki i niebieskie zarowki dosc osobliwie wygladaja, nie jest zle bo podoba mi sie bardziej niz bylo wczesniej ale to jeszcze nie to...wiec podlaczam sie do pytania kolegi qry



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » wt mar 01, 2005 22:06

zakładaj niebieski a potem będziesz płakał jak dowód poleci i kasa zresztą też.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » wt mar 01, 2005 22:38

AEM pisze:zakładaj niebieski a potem będziesz płakał jak dowód poleci i kasa zresztą też.
bo?



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » wt mar 01, 2005 23:12

bo niebieski to kolor policji i nie wolno stosować innego oświetlenia pojazdu niz dopuszcza nasze prawo ruchu drogowego ,a to już powinien znać każdy kierowca :chytry:



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » wt mar 01, 2005 23:28

dokładnie 79adamie dokładnie . Czasami się zastanawiam jak niektórzy forumowicze dostali prawa jazdy. Proponuję poczytać taką książeczkę której tytuł brzmi : Kodeks Drogowy. Ale tak bywa że tiunik na zewnątrz a w środku? ulany motor, kopcenie czy wybite tuleje zawieszenia no ale te bajery........


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » wt mar 01, 2005 23:45

tego niebieskiego i tak praktycznie nie widac - to wyglada jak bialy z lekkim polotem niebieskiego - wiec raczej to nie szkodzi ;]
jakby nie mozna bylo to by xenonow nie robili :P
a do mojego prawo jazdy oraz kodeksow drogowych to ci wara. dlaczego? dlatego ze takich rzeczy wiedziec nie musze, nie mialem tego ani w testach ani na egzaminie jest to rownoznaczne. ;p



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » śr mar 02, 2005 00:05

qra pisze:tego niebieskiego i tak praktycznie nie widac - to wyglada jak bialy z lekkim polotem niebieskiego - wiec raczej to nie szkodzi ;]
jakby nie mozna bylo to by xenonow nie robili :P
a do mojego prawo jazdy oraz kodeksow drogowych to ci wara. dlaczego? dlatego ze takich rzeczy wiedziec nie musze, nie mialem tego ani w testach ani na egzaminie jest to rownoznaczne. ;p
wara to mojemu synowi mów bo twoim rówieśnikiem pewnie jest. A nieznajomość przepisów nie zwalnia ze stosowania ich. Weż pierwszy z brzegu kodeks to się dowiesz jakie są obowiązujące kolory dla świateł zewnętrznych w samochodzie. A czy miałeś w testach to nie jest ważne. Ważne natomiast jest jakie przepisy obowiązują w tym kraju i do nich każdy ma się stosować Nie chciałbyś abym wjechał na rondo nie ustępując ci (skoro na nim jesteś) pierszeństwa. W czasie kiedy ja robiłem prawko to będący na rondzie ustępował pierszeństwa. Zastanów się zanim coś napiszesz, widzę że nie rozumiesz o co mi chodzi a chodzi o to żeby najpierw zadbać o stan techniczny auta a później się bawić w poprawianie jego wyglądu w dopuszczonym przez prawo zakresie.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » śr mar 02, 2005 00:12

Qura a wiesz ze w Prawie jest taka zasada ze "nieznajomosc prawa szkodzi" :-) wiec policjantow to kupa bedzie obchodzic ze ty tego w testach na prawko nie miales :hmm:



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 02, 2005 00:12

Czyli nadszedl czas sie wytlumaczyc bo cos czuje ze ja i qra zaczelismy klotnie o "niebieskie" postojowki...powiem tak: mowiac o niebieskich mialem na mysli nie niebieskie jak sygnaly policyjne a niebieskie jak zarowki ksenonowe bo takowe zalozylem jako glowne (zgodnie z prawem zreszta- na pudelku od zarowek jest wymienionych mase atestow i wogole bzdetow dopuszczajacych do ruchu) i stwierdzilem ze lepiej by wygladalo jakbym postojowki tez mial takie (ksenonowe z niebeskim polotem) a nie takie jak mam orginalne- swiecace swiatlem o zoltawym odcieniu...
Caly widz polega na tym ze swiatlo ksenonow jest tak naprawde biale ale zawiera wiecej niebieskiego niz swiatlo zwyklych zarowek stad nasze niefortunne nazwanie ich niebieskimi...

Tez uwazam ze podstawa samochodu jest jego stan techniczny- zeby dla mnie i dla innych nie stanowil zagrozenia...ja nie jestem zwolennikiem tuningu ale zarowki zmienilem bo i tak mi sie spalila a dobre (na dodatek o lekko innym odcieniu i przede wszystkim powiekszonym swieceniu ) byly o pare zlotych drozsze wiec stwierdzilem ze na to nie bede zalowal...ja przepisy znam na tyle ze nigdy nie wpadlo mi do glowy zakladac np niebieskie filtry na lampy



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » śr mar 02, 2005 00:21

wierz mi wiem jak wyglądają gdyż mały włos bym kupił blue .....Philipsa. Jak włożysz te postojówki to da dużo lepszy efekt niż na białych ale tylko w czasie świecenia głównych. Na samych postojówkach będzie widoczna barwa niebieska i służbista się doczepi. Co do atestów to powiem tak papier wszystko przyjmie, a producent chce sprzedać. Pół biedy jak założysz te orginały np. Philipsa gorzej jak zamiast żarówek są wsadzane niebieskie Ledy. I tego się czepiam. I podkreślam za kilkoma "starymi wyjadaczami" z AC - Najpierw 100% sprawności a później piękności.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » śr mar 02, 2005 00:36

AEM - sory to pod wplywem impulsi nie mialo urazic :).
No wlasnie - tkaie postojowki chyba nie bede swiecic calkowicie na niebiesko gdyz sama zarowka 'xenonowa' nie swieci na niebiesko lecz z polotem niebieskiego. ok, jesli blue vision philipsa sa zbyt mocne lub daja zbyt duzo koloru niebieskiego to jakie w takim razie mam zakupic te postojowki aby lepiej to wygladalo, przeciez teraz to w ogole nie wyglada zarowki fajne, swieca fajnie a na pdbłysku kolor zółty....
aha, tak apropo to raczej na postojowkach sie nie jezdzi, praktycznie caly czas sa wlaczone swiatla glowne...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości