Podlaczam alarm i potrzebny schemat elektryki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » wt lut 06, 2007 23:21

możliwe ze są dwie centralki - będą wtedy obok siebie

[ Dodano: Wto Lut 06, 2007 10:22 pm ]
to jest tak - sterowników komfortu (czyli centralny zamek z lub bez elektryki szyb, z lub bez kontroli wnętrza itd) jest od pierona i ciu ciut



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lut 07, 2007 00:23

greg pisze:możliwe ze są dwie centralki - będą wtedy obok siebie
i tak właśnie mam chyba u siebie.
A orientujesz się trochę na tych antynapadach? Nie jest to wcale głupia rzecz, ale przycisk jest tak standardowo schowany że chyba nie muszę nikomu mówić gdzie się znajduje, ale mimo to , zawsze to jakaś ochrona jest.
Przeniesienie tego przycisku w inne miejsce nie wiele da bo możliwości wbrew pozorom tak dużo nie ma. Po prostu musi być cały czas pod ręką ponieważ każde otwarcie których kolwiek drzwi załącza za kazdym razem antynapad.
Pomyślałem jednak żeby przewód z tym przyciskiem przeciąć gdzieś w połowie i zamontować tam dobrze ukryty dodatkowy wyłącznik. Korzystałbym z niego tylko w razie potrzeby jako dodatkowego zabezpieczenia. Chodzi o to że gdyby ktoś nieproszony znalazł ten przycisk od antynapadu to i tak nic by mu to nie dało ponieważ ten wcześniejszy wyłącznik uniemożliwiłby wyłączenie antynapadu.
Czy takie coś zdałoby egzamin, czy raczej na nie wiele by się to zdało?



greg

Post autor: greg » śr lut 07, 2007 00:50

z antynapadem jest tak - jak cie wyciągna z auta ( bo działa na otwarte drzwi) to po pewnym czasei auto zgaśnie - wysiada i ci na.... no chyba ze jakieś gówniarze. Zasada jest taka jak cię wyciągaja siłą a nei masz broni której gotó jesteś uzyć - nie postraszyć to oddajesz grzecznie auto - kij z autem jak mozesz gorzej mieć. POwaga - natomiast jak masz i jesteś gotów użyć to ci ten antynapad nie potrzebny



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lut 07, 2007 00:58

greg, chyba sie nie dogadamy :)
Za bardzo sugerujesz się nazwą (antynapad) a to jest po prostu coś w rodzaju odcięcia zapłonu tyle tylko że załączane przez otwarcie drzwi i nie muszą mnie odrazu napadać żeby to mogło pomóc. Zadziałać też powinno przy próbie kradzieży auta z np. parkingu bo przecież otwierając drzwi i wychodząc z samochodu załączam oprócz alarmu to jeszcze antynapad.
Ostatnio zmieniony śr lut 07, 2007 01:09 przez kiss, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » śr lut 07, 2007 01:06

kiss pisze:a bardzo sugerujesz się nazwą (antynapad) a to jest po prostu coś w rodzaju odcięcia zapłonu tyle tylko że załączane przez otwarcie drzwi
dokładnie o tym samym myślę - funkcja antynapad działą na otwarcie drzwi - otwierasz drzwi - musisz nacisnać impuls żeby nie zgasł i nie wył. Problem w tym,że trzeb anaciskać, zrobisz wyłąćznik - to przestaniesz wogóle włączać - wiem - bo kumpel ma



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lut 07, 2007 01:21

greg pisze:Problem w tym,że trzeb anaciskać
O tak, na początku to był problem, ale teraz to mi weszło w krew i wcale to naciskanie mi nie przeszkadza.
greg pisze:zrobisz wyłąćznik - to przestaniesz wogóle włączać
To nie pojadę, bo silnk zgasnie i zacznie wyć, bo przecież ten wyłącznik zrobi przerwe do centralki i uniemożliwi wysłania impulsu.
O to mi chodzi.



greg

Post autor: greg » śr lut 07, 2007 09:17

kiss pisze:To nie pojadę, bo silnk zgasnie i zacznie wyć, bo przecież ten wyłącznik zrobi przerwe do centralki i uniemożliwi wysłania impulsu.
O to mi chodzi.
nie o to mi chodzi - wyłącznik spowoduje ze nie trzeba będzie naciskać a nie ze nie uruchomisz



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lut 07, 2007 10:21

greg pisze:nie o to mi chodzi - wyłącznik spowoduje ze nie trzeba będzie naciskać a nie ze nie uruchomisz
No dobrze, ale taki wyłącznik mnie nie interesuje bo w tedy cały ten antynapad mija się z celem. Zgadzam się z Tobą ze potem zacząłbym w ogóle go nie włączać, ale mi chodzi o mój pomysł j.w. że wyłącznik będzie miał na celu uniemożliwienie wysłania impulsu i co za tym idzie w przypadku kiedy „ktoś” znajduje ten przycisk od impulsu to i tak to nic mu nie daje bo przecież nie zadziała.
Taki mam plan.



greg

Post autor: greg » śr lut 07, 2007 11:42

a jak tak to zaden problem to zrobić



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lut 07, 2007 13:44

greg pisze:a jak tak to zaden problem to zrobić
Cóż za ulga. Widzę że udało mi się w końcu Cię naprowadzić :)
Żaden problem to zrobić, ale interesuje mnie Twoje zdanie. Czy to coś wniesie nowego i dodatkowo zabezpieczy? Czy warto się bawić w coś takiego, czy po prostu lepiej sobie odpuścić bo to może na niewiele się zda?
Sorki że Cię tak torturuję moimi pytaniami.



slawek_aman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 06, 2007 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek_aman » śr lut 07, 2007 20:38

witam wszystkich problem rozwiązany golf 4 z el. szybami ma dwie centralki sterujące
tak zwana komfort umieszczona w drzwiach a druga standard pod kolumną między tymi centralkami jest tylko komunikacja i nie powinno się tam nic wpinać.
Dziękuje za pomoc i zainteresowanie
Pozdrawiam

[ Dodano: 07 Lut 2007 19:40 ]
Problem dotyczył zainstalowania nowego alarmu



greg

Post autor: greg » śr lut 07, 2007 22:34

kiss, każde utrudnieni, któe spowoduje ze złodziej będzie musiał więcej czasu poswięcić jest warte tego.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lut 07, 2007 22:54

tez tak uwazam
dzieki



krzyselektronik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzyselektronik » ndz sty 27, 2008 04:52

Szukam kompletnego schematu do MK4 1.9 TDI AJM - to ten 115 konny z pompowtryskiwaczami. Szukałem już wszędzie(na forum też) i nic nie znalazłem. Potrzebuję przynajmniej schemat zasilania paliwem, bo muszę zrobić odcięcie. Nie miałem wcześniej styczności z silnikami na pompowtryskach i nie wiem co przeciąć, żeby było trudne do zdiagnozowania i obejścia. Myślałem od odcięciu na przewodach sterujących przekaźnikiem pompy paliwa ale boję się, że każdego złodzieja to może być pestka, żeby się połapać i obejść. Zresztą i tak bez schematu nie wiem, który to przekaźnik - na schematach do innych wersji MK4 jest to przekaźnik 4 na tablicy przekaźników ale na schemacie do dieseli z napędem 4x4 to jest 9 przekaźnik na płytce dodatkowych przekaźników. Dlatego myślę, żeby odciąć jakieś cyfrowe sterowanie(bo to nisko prądwa linia) od tych pompowtryskiwaczy - w jakiś trudno dostępnym miejscu. Ale jak nie wiem jak ten układ wtryskowy jest sterowany i nie mam schematu to nie chcę w ciemno kombinować. Z góry dziękuję za pomoc,

Krzysiek
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2008 05:32 przez krzyselektronik, łącznie zmieniany 3 razy.


Only Variant

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 379 gości