Problem z temperaturą i wyciek płynu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » pt sty 26, 2007 22:21

brukselek pisze:No to dzisiaj po pracy jeszcze sprawdzę czy się ten wentylator włącza, bo powiem szczerze, że jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi :D

tak będzie najlepiej
wyczuj moment przy ilu sie załącza i daj znać



brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Post autor: brukselek » sob sty 27, 2007 18:14

No i po powrocie sprawdziłem i sprawa wygląda tak: rozgrzałem go do około 107 stopni i w ogóle nie załączył się wentylator od chłodnicy. Więc co może być ?? Walnięty czujnik ??
Żona stała dzisiaj chwilę w korku i silnik zagrzał się do około 110 stopni i ubyło trochę płynu (jest teraz jakieś 2 cm poniżej minimum).
Więc czy to ubywanie płynu może być spowodowane zbyt wysoką temperaturą a nie żadnym wyciekiem ??
A i jeszcze jedno. Dlaczego nie zapala mi się kontrolka od poziomo wody, jeśli w zbiorniku wyrównawczym jest poniżej minimum ?? Jakiś kolejny czujnik poszedł ??
Sprawdzałem jeszcze raz i wentylator załączył się przy około 105 stopniach, ale dopierow w momencie jak było dość mocno gazowałem. Więc co to może być ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 27, 2007 18:34

Możesz mieć uszkodzony włącznik w chłodnicy i załapał jak przegazowałeś od wibracji silnika. Możesz mieć uszkodzony silnik wentylatora i to samo. Albo okablowanie z wtyczkami. Może być uszkodzona pompa wody i słabo pompować. Może źle wskazywać wskaźnik. Wszystko to jest jest dość łatwe do sprawdzenia. Pierwszy bieg wentylatora powinien ruszyć koło 95 stopni, drugi 102-105


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » sob sty 27, 2007 20:07

wymień na początek czujnik załączania wentylatora
ja stawiam na niego



brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Post autor: brukselek » sob sty 27, 2007 20:08

No to powiem, że trochę duuużo tych możliwości. Sprawdziłem dzisiaj węże od chłodnicy i w momencie jak silnik miał około 94 stopni, to i górny wąż i dolny były gorące i powiedziałbym, że tak samo gorące. Nie były ani za twarde, ani za miękkie. Wentylator się nie załączył. Jeśli dolny wąż był taki gorący to chyba termostat działa prawidłowo. Czy może się mylę ??



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » sob sty 27, 2007 20:11

działa spoko



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob sty 27, 2007 22:40

brukselek pisze:o to powiem, że trochę duuużo tych możliwości. Sprawdziłem dzisiaj węże od chłodnicy i w momencie jak silnik miał około 94 stopni, to i górny wąż i dolny były gorące i powiedziałbym, że tak samo gorące. Nie były ani za twarde, ani za miękkie. Wentylator się nie załączył. Jeśli dolny wąż był taki gorący to chyba termostat działa prawidłowo. Czy może się mylę ??
jedno jest pewne termostat masz sprawny
Wymień włacznik termiczny wentylatora ren w chłodnicy
a tak w ogóle to sprawdzałeś czy masz sprawny wentylator??
jeśli nie to podłącz go na krótko do akumulatora i jeśli zakręci to znaczy że włącznik do wymiany a jesli nie zakręci to znaczy że padł silnik wentyla


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości